IMG-1989-s.jpeg

AVIATION EXPO 2022 nadlatuje!

02 sierpnia 2022
Przygotowania do Targów Lotniczych wkraczają na ostatnią prostą. Do organizowanej już po raz czwarty w kieleckim ośrodku wystawy zostały niecałe dwa miesiące.

Na co mogą liczyć pasjonaci podniebnych wojaży odwiedzając Targi Kielce w dniach 17-19 września? Z pewnością bardzo ciekawie zapowiada się ekspozycja. Swój udział w AVIATION EXPO potwierdziło już wiele znanych w branży lotniczej firm, między innymi: Manufaktura Lotnicza, Ecol, Faston, En Tank, SkyDealer, SkyDream, Welcome Airport Services, TPP Thermo Plastics, SAE AeroDesign, Latająca Szkoła Dorota Parkitna czy Aeroprakt. Ten ostatni wystawca zaprezentuje na swoim stoisku nowość. Aeroprakt-32 to najnowszy model samolotu z rodziny. Przed premierą samolot był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Większość wysiłków projektowych koncentrowała się na aerodynamice i zmniejszeniu oporów lotu oraz na komforcie załogi.

To nie wszystkie atrakcje jakie czekają na gości AVIATION EXPO. Część ekspozycji będzie znajdowała się na lotnisku w podkieleckim Masłowie. Zwiedzanie tej części wystawy będzie możliwe jedynie dla osób posiadających bilety zakupione w Targach Kielce.

Merytorycznym uzupełnieniem targów będą:

  • Europejskie Forum Aeroklubów, podczas którego poruszane będą tematy dotyczące małych lotnisk
  • Global Drone Conference
  • Technology and Law for Aviation
Polecane aktualności
16 sierpnia 2022
eN-TANK, producent paliwowego osprzętu lotniczego, już po raz wtóry będzie gościć na targach AVIATION EXPO! W tym roku podczas wrześniowych targów zaprezentuje kompaktowy dystrybutor do sprzedaży paliw lotniczych z układem filtrującym i osprzętem typ AVB_AD80-VF21-15.
11 sierpnia 2022
Najnowsze samoloty lekkie, śmigłowce i wiropłaty będą dostępne dla szerokiej publiczności na lotniku w Masłowie. Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski i Targi Kielce zacieśniają współpracę przy organizacji Targów Lotniczych AVIATION EXPO.
09 sierpnia 2022
Samolot klasy Aircargo – występujący na AirCargo Challenge w Monachium i bezzałogowy samolot klasy Micro – pierwsze miejsce w kat. prezentacja techniczna oraz najszybszy samolot na zawodach SAE International w Teksasie. Zwycięskie konstrukcje autorstwa Koła Studenckiego SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach lotniczych Aviation Expo w Targach Kielce.
08 sierpnia 2022
Silniki ROTAX i potrzebny know-how. Taką ofertę na tegorocznych targach AVIATION EXPO w Targach Kielce zaprezentuje firma Faston – polski dystrybutor silników i osprzętu lotniczego.
05 sierpnia 2022
Skydream ponownie wstawi się na targach AVIATION EXPO. Po ubiegłorocznym sukcesie dystrybutor wraca do Kielc, gdzie zaprezentuje ultralekki samolot Pipistrel Virus SW oraz osprzęt i akcesoria lotnicze.
04 sierpnia 2022
Przedstawiciele aeroklubów z całej Europy spotkają się, aby omówić przyszłość lotnictwa. Jednym z powodów spotkania jest trwający konflikt w Ukrainie. Organizatorem Forum są targi AVIATION EXPO w Targach Kielce.
03 sierpnia 2022
Firma Ecol zamująca się diagnostyką olejową tłokowych silników lotniczych zaprezentuje swoje usługi podczas tegorocznych targów Aviation EXPO w Targach Kielce. Przedstawiciele laboratorium przedstawią analizę spektograficzną oraz wytłumaczą zainteresowanym jak ją odczytywać.
17 maja 2022
Targi AVIATION EXPO odbędą się już we wrześniu, ale już teraz Targi Kielce mają propozycję bezpłatnej promocji dla wystawców.