ulga-2-20220201121305.jpg

Okazja dla firm - ulga za udział w targach

01 lutego 2022
Przedsiębiorcy już teraz mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki niej firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!

W najprostszych słowach polega ona na tym, że koszty udziału w targach, takie jak:

- organizacja miejsca wystawowego,

- zakup biletów lotniczych dla pracowników oraz

- zakwaterowanie i wyżywienie pracowników

Będzie można odliczyć od podatku dochodowego w dwukrotnej wysokości. Przykładowo, wydając na udział w targach 100 zł firma, która płąci 19% podatku dochodowego, będzie mogła od tego podatku odliczyć 38 zł, a więc w praktyce zapłaci nie 100, a 62 zł.

Ulga weszła w życie od 1 stycznia tego roku.

Pamiętać należy, że z ulgi nie można skorzystać jeśli wydatki na udział w targach dotyczą usług świadczonych przez wystawców. Działa ona tylko w przypadku wydatków na zwiększenie sprzedawanych produktów, czyli rzeczy wytwarzanych przez firmę. Ponadto skorzystanie z ulgi wymaga od przedsiębiorcy aby w kolejnych dwóch latach wykazał wzrost przychodów ze sprzedaży lub wykazał przychód ze sprzedaży nowych produktów lub produktów wykonywanych wcześniej, ale sprzedanych na nowych rynkach. Jeśli to się nie uda firma musi zwrócić ulgę w rozliczeniu podatkowym za trzeci rok licząc od roku w którym uczestniczył w targach.

Zapraszamy do obejrzenia wyjaśniającego zagadnienie materiału video

Polecane aktualności
12 stycznia 2023
Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego w Polsce. Jak argumentuje stowarzyszenie, podniesienie zasiłku pomoże szczególnie tym, dla których zorganizowanie godnego pochówku przekracza ich możliwości finansowe.
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.