20221119-172552-HDR.jpg

Sukces warszawskiej konferencji o ustawie pogrzebowej

21 listopada 2022
220 uczestników i obecność Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Pana Wojciecha Labudy. Sobotnia konferencja o ustawie pogrzebowej 2023 przykuła uwagę branży pogrzebowej. Patronem medialnym tego wydarzenia były Targi Kielce, organizujące targi funeralne NECROEXPO.

Tematowi zmian w ustawie pogrzebowej, której nowelizacja zapowiedziana jest na 2023 rok, poświęcona była konferencja branżowa przygotowana przez Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Spotkanie odbyło się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Gościem honorowym wydarzenia był Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów Pan Wojciech Labuda, odpowiedzialny w KPRM za prace nad ustawą. Nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych zrewolucjonizuje rynek usług pogrzebowych w Polsce. Nałoży ona wiele nowych wymagań na firmy, bez których spełnienia nie będzie możliwe prowadzenie działalności pogrzebowej. Nastąpią też znaczne zmiany w funkcjonowaniu cmentarzy.

20221119-221434-HDR.jpg [1.99 MB]

Według uczestników konferencji towarzyszyło wiele ciekawych wykładów. Skalę pokazuje liczba aż 220 uczestników. Po konferencji odbył się uroczysty bankiet, który również przyciągnął wiele osób z branży. Całość przebiegła w przyjemnej atmosferze.

Na konferencji obecny był przedstawiciel Targów Kielce, manager projektu NECROEXPO - Marcin Musiał, który podziękował za udział w targach Necroexpo i zaprosił do udziału w kolejnej edycji.

 

Polecane aktualności
07 grudnia 2022
Dostępny jest zimowy numer magazynu branży funeralnej Thanos. Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu z managerem targów NECROEXPO, Marcinem Musiałem.
18 listopada 2022
Ustawa pogrzebowa 2023 będzie tematem konferencji branży pogrzebowej, która odbędzie się w Warszawie 19 listopada w Airport Hotel Okęcie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Targi Kielce jako organizator targów pogrzebowych NECROEXPO są partnerem medialnym spotkania.
18 listopada 2022
27 i 28 maja 2023 roku w Targach Kielce odbędzie się Pierwsze ogólnopolskie forum branży funeralnej.
17 sierpnia 2022
Przedstawiciele targów funeralnych NECROEXPO gościli podczas ostatnich targów pogrzebowych Tanexpo w Bolonii. Podczas trzech dni stoisko NECROEXPO odwiedzane było przez zainteresowanych z całej Europy.
05 czerwca 2022
Wspaniałe stoiska, innowacyjne produkty i fantastyczni ludzie - tak w krótkich słowach można opisać tegoroczne targi pogrzebowe NECROEXPO w Targach Kielce. Kulminacją tegorocznej edycji była gala, podczas której rozdane zostały nagrody za najlepszy produkt i stoisko. Przekazane zostały także podkowy Targów Kielce dla firm obchodzących w tym roku jubileusz swojej działalności.
04 czerwca 2022
Wizję cmentarzy wpisanych w krajobraz i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju roztoczyła doktor inżynier Anna Długozima z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas prelekcji na targach NECROEXPO w Kielcach.
04 czerwca 2022
Wszyscy jesteśmy młodzi, zdrowi i nie musimy myśleć o śmierci, a zwłaszcza o własnym pogrzebie. A może jednak powinniśmy? Odpowiedź na to pytanie gwarantowało spotkanie z Małgorzatą Węglarz, autorką książki "Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej".
04 czerwca 2022
Agnieszka Beczek, na co dzień pracuje w warszawskim zakładzie pogrzebowym, na Instagramie znana jest jednak jako Pani z domu pogrzebowego. Jej konto każdego dnia odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, szukając dobrej rady i wsparcia, ale przede wszystkim dawki informacji z branży pogrzebowej.