AVB-AD80-VF21-15h-3.jpg

Nowość od eN-TANK na AVIATION EXPO

16 sierpnia 2022
eN-TANK, producent paliwowego osprzętu lotniczego, już po raz wtóry będzie gościć na targach AVIATION EXPO! W tym roku podczas wrześniowych targów zaprezentuje kompaktowy dystrybutor do sprzedaży paliw lotniczych z układem filtrującym i osprzętem typ AVB_AD80-VF21-15.

Dodatkowo firma zaprezentuje zbiornik mobilny AVB P_IC-BOX 3000 – najpopularniejsze rozwiązanie do magazynowania paliwa, używane m. in. przez Aeroklub Kielecki.

 

Pojemniki - zbiorniki mobilne typu AVB IC-BOX pozwalają na składowanie, bezpieczny transport, dystrybucję paliwa lotniczego lub innych paliw, olejów, płynów do statków powietrznych.

Zastosowania:

 • Zbiorniki AVB IC-BOX z układem wydawczym do paliw lotniczych jako stacjonarno-przenośne na lądowisku prywatnym lub aeroklubowym;
 • Pojemnik do rozwożenia paliwa prosto pod "skrzydło samolotu" – mobilny zbiornik na własne potrzeby;
 • zbiornik-pojemnik do dostaw paliwa do klienta końcowego innym środkiem transportu niż cysterny ? pojemnik jako opakowanie wymienne;
 • Instalacja z dystrybutorem legalizowanym zamontowanym na przyczepie jako mobilna stacja do sprzedaży paliwa na lotnisku (w innym terenie ? w zależności od uwarunkowań legislacyjnych);
 • Do przewożenia, magazynowania i dystrybucji innych płynów (oleje, oleje zużyte, płyny hamulcowe, płyny do odmrażania, inne ciecze chemiczne łatwo palne i/lub szkodliwe dla środowiska, za wyłączeniem kwasów, gazów);
 • Specjalne zastosowania w wojsku i innych służbach mundurowych i cywilnych.

Podstawowe cechy:

 • Pojemność od 200 l do 3000 l - elastyczność doboru pojemności do potrzeb klienta,
 • Materiały atestowane (wg norm) oraz stalowa konstrukcja dostosowana do paliw lotniczych
 • Konstrukcja dwuściankowa chroniąca przed wyciekami oraz zabezpiecza zbiornik przed uszkodzeniami w transporcie;
 • Spełnia wymagania konwencji ADR ? możliwość transportu po drogach publicznych;
 • Zestaw przyłączy dających wygodę stosowania oraz szeroką gamę zastosowań, np. kilka pomp, łączenie w baterie, jako jednostka do przechowania do transferu medium itp.;
 • Bezpieczeństwo przy przetaczaniu paliwa - zawory zabezpieczające; zawory oddechowe z przerywaczami płomienia oraz system odbioru oparów przy załadunku;
 • Możliwość zastosowania systemów przeciw przepełnieniowych oraz pomiaru poziomu;
 • Możliwość zastosowania grodzi zmniejszających przemieszczanie się paliwa podczas transportu.
 • Uchwyty dźwigowe 4 szt., po jednym na każdym narożniku oraz wpusty na widły wózków widłowych z każdej strony pojemnika – duża mobilność, łatwość przenoszenia, operatywność logistyczna.
 • Indywidualne rozwiązania na zamówienie.
Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022