European-Aeroclub-Forum-logo-Obszar-roboczy-1-2.jpg

Program EUROPEJSKIEGO FORUM AEROKLUBÓW

24 sierpnia 2022
Finansowanie klubów, szkolenia lotnicze i wykorzystanie małych lotnisk dla obronności kraju - to tematy, które będą poruszone podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów, podczas targów AVIATION EXPO.

EUROPEJSKIE FORUM AEROKLUBÓW odbędzie się podczas tegorocznego AVIATION EXPO

Data: 17.09.2022  Godziny: 10.00-13.30, Miejsce Scena, Hala C, Targi Kielce

PROGRAM WYDARZENIA:

  1. Strategiczne znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju - Aeroklub Ziemi Zamojskiej
  2. Rozwój infrastruktury małych lotnisk i przełożenie na potencjał startów-lądowań – Sławomir Sarnowski – Prezes Aero Partner sp. z o.o.
  3. Rola organizacji pozarządowych w budowie relacji transgranicznych i współpracy międzynarodowej - Marek Jóźwicki - Prezes Fundacji Nasz Aeroklub i Prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Szybowcowego
  4. Efektywne zarządzanie lotniskami GA - Michał Graczyk spółka Lotnisko Leszno sp. z o.o.
  5. Znaczenie Aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych - Prezes Aeroklubu Kieleckiego Jan Jawornik
  6. „Leasing jako metoda finansowania działalności branży lotniczej” - Maria Kalwasińska
  7. Stacje paliw lotniczych dla lotnisk. -  Michał Stodolak, Warter Fuels
  8. Finansowanie działalności Aeroklubów i współpraca z samorządami
  9. Rola Aeroklubów w promowaniu i rozwijaniu turystyki regionalnej - Aeroklub Kielecki
  10. Zmiany w prawie lotniczym na rzecz rozwoju lotnictwa lekkiego w Polsce – debata

Zgłoś swój udział w Europejskim Forum Aeroklubów

Targi AVIATION EXPO odbędą się 17-18 września w Targach Kielce.

 

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022