European-Aeroclub-Forum-logo-Obszar-roboczy-1-2.jpg

Europejskie Forum Areoklubów podczas AVIATION EXPO

04 sierpnia 2022
Przedstawiciele aeroklubów z całej Europy spotkają się, aby omówić przyszłość lotnictwa. Jednym z powodów spotkania jest trwający konflikt w Ukrainie. Organizatorem Forum są targi AVIATION EXPO w Targach Kielce.

Forum ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie. Forum powołane zostało przy okazji trwającego konfliktu w Ukrainie, podczas którego bombardowane są lotniska nie tylko wojskowe, ale także cywilne. Spotkanie odbędzie się podczas wrześniowych Targów AVIATION EXPO w Targach Kielce. Eksperci z branży lotniczej pochylą się m. in. nad tematami strategicznego znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju czy rozwoju infrastruktury działającej przy aeroklubach i współpracy z samorządami.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

1)           Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju. – Aeroklub Ziemi Zamojskiej

2)           Rozwój infrastruktury małych lotnisk i przełożenie na potencjał startów-lądowań – Sławomir Sarnowski – Prezes Aero Partner sp. z o.o

3)           Aerokluby jako jednostki skutecznie zarządzające infrastrukturą lotniskową – Michał Graczyk spółka Lotnisko Leszno sp. z o.o

4)           Finansowanie działalności Aeroklubów i współpraca z samorządami – Wojciech Kos – Prezes GSS ŻAR

 5)          Znaczenie Aeroklubów w szkoleniu kadr lotniczych / Wpływ Aeroklubów na szkolenie młodych pilotów i sportowców (akrobacje lotnicze, szybowcowe Polska jest w czołówce na świecie) – Prezes AP – Jerzy Makula

 6)          Rola Aeroklubów w promowaniu i rozwijaniu turystyki regionalnej – Aeroklub Kielecki / J.Zbylut, J.Jawornik

 7)          Marzenia o lataniu zaczynają się w Aeroklubach – Akcja marketingowa „Mój Lot – Moja Historia” Gdzie czynni piloci, kapitanowie cywilni i wojskowi w krótkich spotach video opowiadają o tym jak ich kariery zaczynały się w Aeroklubach.

 8)          Aerokluby jako miejsce spotkań dla ludzi z branży lotniczej. –

 9)          Współpraca zagraniczna Aeroklubów na przykładzie Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec (Ukraina, wszystkie małe lotniska i hangary Aeroklubów zostały zniszczone w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji, Aeroklub Polski zaoferował ukraińskiemu możliwość przechowania statków powietrznych).

Więcej informacji wkrótce

Polecane aktualności
16 sierpnia 2022
eN-TANK, producent paliwowego osprzętu lotniczego, już po raz wtóry będzie gościć na targach AVIATION EXPO! W tym roku podczas wrześniowych targów zaprezentuje kompaktowy dystrybutor do sprzedaży paliw lotniczych z układem filtrującym i osprzętem typ AVB_AD80-VF21-15.
11 sierpnia 2022
Najnowsze samoloty lekkie, śmigłowce i wiropłaty będą dostępne dla szerokiej publiczności na lotniku w Masłowie. Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski i Targi Kielce zacieśniają współpracę przy organizacji Targów Lotniczych AVIATION EXPO.
09 sierpnia 2022
Samolot klasy Aircargo – występujący na AirCargo Challenge w Monachium i bezzałogowy samolot klasy Micro – pierwsze miejsce w kat. prezentacja techniczna oraz najszybszy samolot na zawodach SAE International w Teksasie. Zwycięskie konstrukcje autorstwa Koła Studenckiego SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach lotniczych Aviation Expo w Targach Kielce.
08 sierpnia 2022
Silniki ROTAX i potrzebny know-how. Taką ofertę na tegorocznych targach AVIATION EXPO w Targach Kielce zaprezentuje firma Faston – polski dystrybutor silników i osprzętu lotniczego.
05 sierpnia 2022
Skydream ponownie wstawi się na targach AVIATION EXPO. Po ubiegłorocznym sukcesie dystrybutor wraca do Kielc, gdzie zaprezentuje ultralekki samolot Pipistrel Virus SW oraz osprzęt i akcesoria lotnicze.
03 sierpnia 2022
Firma Ecol zamująca się diagnostyką olejową tłokowych silników lotniczych zaprezentuje swoje usługi podczas tegorocznych targów Aviation EXPO w Targach Kielce. Przedstawiciele laboratorium przedstawią analizę spektograficzną oraz wytłumaczą zainteresowanym jak ją odczytywać.
02 sierpnia 2022
Przygotowania do Targów Lotniczych wkraczają na ostatnią prostą. Do organizowanej już po raz czwarty w kieleckim ośrodku wystawy zostały niecałe dwa miesiące.
17 maja 2022
Targi AVIATION EXPO odbędą się już we wrześniu, ale już teraz Targi Kielce mają propozycję bezpłatnej promocji dla wystawców.