European-Aeroclub-Forum-logo-Obszar-roboczy-1-2.jpg

Europejskie Forum Areoklubów podczas AVIATION EXPO

04 sierpnia 2022
Przedstawiciele aeroklubów z całej Europy spotkają się, aby omówić przyszłość lotnictwa. Jednym z powodów spotkania jest trwający konflikt w Ukrainie. Organizatorem Forum są targi AVIATION EXPO w Targach Kielce.

Forum ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie. Forum powołane zostało przy okazji trwającego konfliktu w Ukrainie, podczas którego bombardowane są lotniska nie tylko wojskowe, ale także cywilne. Spotkanie odbędzie się podczas wrześniowych Targów AVIATION EXPO w Targach Kielce. Eksperci z branży lotniczej pochylą się m. in. nad tematami strategicznego znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju czy rozwoju infrastruktury działającej przy aeroklubach i współpracy z samorządami.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

1)           Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju. – Aeroklub Ziemi Zamojskiej

2)           Rozwój infrastruktury małych lotnisk i przełożenie na potencjał startów-lądowań – Sławomir Sarnowski – Prezes Aero Partner sp. z o.o

3)           Aerokluby jako jednostki skutecznie zarządzające infrastrukturą lotniskową – Michał Graczyk spółka Lotnisko Leszno sp. z o.o

4)           Finansowanie działalności Aeroklubów i współpraca z samorządami – Wojciech Kos – Prezes GSS ŻAR

 5)          Znaczenie Aeroklubów w szkoleniu kadr lotniczych / Wpływ Aeroklubów na szkolenie młodych pilotów i sportowców (akrobacje lotnicze, szybowcowe Polska jest w czołówce na świecie) – Prezes AP – Jerzy Makula

 6)          Rola Aeroklubów w promowaniu i rozwijaniu turystyki regionalnej – Aeroklub Kielecki / J.Zbylut, J.Jawornik

 7)          Marzenia o lataniu zaczynają się w Aeroklubach – Akcja marketingowa „Mój Lot – Moja Historia” Gdzie czynni piloci, kapitanowie cywilni i wojskowi w krótkich spotach video opowiadają o tym jak ich kariery zaczynały się w Aeroklubach.

 8)          Aerokluby jako miejsce spotkań dla ludzi z branży lotniczej. –

 9)          Współpraca zagraniczna Aeroklubów na przykładzie Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec (Ukraina, wszystkie małe lotniska i hangary Aeroklubów zostały zniszczone w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji, Aeroklub Polski zaoferował ukraińskiemu możliwość przechowania statków powietrznych).

Więcej informacji wkrótce

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022