298660461-1156884348577298-6039987669173087862-n.jpg

Część targów AVIATION EXPO na lotnisku w Masłowie.

11 sierpnia 2022
Najnowsze samoloty lekkie, śmigłowce i wiropłaty będą dostępne dla szerokiej publiczności w Targach Kielce i na lotnisku w Masłowie. Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski i Targi Kielce zacieśniają współpracę przy organizacji Targów Lotniczych AVIATION EXPO.

Trwają przygotowania do wrześniowych targów lotniczych Aviation Expo. Przy tej okazji organizatorzy targów we współpracy z Aeroklubem Kieleckim i Urzędem Marszałkowskim po raz pierwszy zorganizują osobną wystawę najnowszych maszyn lotniczych na lotnisku w Masłowie.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie przestrzenie. Część maszyn, tak jak w poprzednich latach, znajdzie się w hali Targów Kielce. Z kolei druga część, w tym maszyny, których do tej pory nie można było zobaczyć na targach lotniczych ze względu m. in. na swoje gabaryty, będzie wystawiona na lotnisku w Masłowie. To jeden z elementów współpracy, którą Targi Kielce zawiązały z Aeroklubem Kieleckim i Urzędem Marszałkowskim.

Z tej okazji nad hangarem Aeroklubu na lotnisku w Masłowie zawisł baner tegorocznej edycji targów AVIATION EXPO.

Dodatkowo, pierwszego dnia targów w hangarze Aeroklubu Kieleckiego odbędzie się bankiet dla wystawców.

Tegoroczne Targi Lotnicze będą czwartą edycją. Choć przygotowania wciąż trwają, to organizatorzy już teraz mogą pochwalić się około pięćdziesięcioma wystawcami z kraju i zza granicy. Wśród zgłoszonych firm znalazły się m. in.: SkyDream, SkyDealer, Manufaktura Lotnicza, eN-Tank, Aeroprakt, Ecol, czy Faston. Na targach, oprócz maszyn i osprzętu, obecni będą także przedstawiciele szkół lotniczy, a także instytucji najmujących się lotnictwem.  

Ponadto Targi Kielce, wykorzystując przestrzeń merytoryczną, jaką dają targi AVIATION EXPO, zorganizują w tym roku pierwsze Europejskie Forum Aeroklubów. Wydarzenie ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie. Forum powołane zostało przy okazji trwającego konfliktu w Ukrainie, podczas którego bombardowane są lotniska nie tylko wojskowe, ale także cywilne. Eksperci z branży lotniczej pochylą się m. in. nad tematami strategicznego znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju czy rozwoju infrastruktury działającej przy aeroklubach i współpracy z samorządami.

Targi Lotnicze AVIATION EXPO 17-18.09.2022 w Targach Kielce.

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022