Zwiększ zasięg! ❱❱  

Niebo na wyciągnięcie ręki na targach lotniczych w Kielcach

samoloty lekkie na targach lotniczych AVIATION-EXPO w Kielcach

Już po raz czwarty pasjonaci lotnictwa lekkiego będą mogli spotkać się podczas jedynego takiego wydarzenia w regionie. Targi Lotnicze AVIATION EXPO to przede wszystkim możliwość zapoznania się na najnowszą ofertą samolotów lekkich, śmigłowców, wiropłatów oraz szerokiej gamy asortymentu przydatnego przy spełnianiu prawdopodobnie najwspanialszego z ludzkich marzeń – dryfowaniu w przestworzach.

Targi AVIATION skierowane są zarówno do pasjonatów lotnictwa, jak i przedsiębiorców poszukujących szybkiego sposobu podróżowania na dalekie odległości. Miniona edycja była czterokrotnie większa, niż w 2020 roku, skupiając 48 wystawców, 55 wystawionych maszyn lotniczych i zajmując prawie 3 km2 powierzchni wystawienniczej, co przełożyło się na prawie tysiąc odwiedzających. Edycja 2022 nie zwalnia tępa. Wśród prawie 50 wystawców pojawią się takie firmy jak SkyDream, SkyDealer, Manufaktura Lotnicza, eN-Tank, Aeroprakt, Ecol, czy Faston. Na targach, oprócz maszyn i osprzętu, obecni będą także przedstawiciele szkół lotniczych, a także instytucji zajmujących się lotnictwem.

AVIATION EXPO 2022 to także zacieśniona współpraca Targów Kielce z Urzędem Marszałkowskim i Aeroklubem Kieleckim. W wyniku tej znajomości z tym pasjonatów lotnictwa czeka nie lada gratka. Tegoroczne wydarzenie będzie podzielone na dwie przestrzenie. Część maszyn, tak jak w poprzednich latach, znajdzie się w hali Targów Kielce. Z kolei druga część, w tym maszyny, których do tej pory nie można było zobaczyć na targach lotniczych ze względu m. in. na swoje gabaryty, będzie wystawiona na lotnisku w Masłowie. Dodatkowo, pierwszego dnia targów w hangarze Aeroklubu Kieleckiego odbędzie się bankiet dla wystawców.

Poza częścią wystawienniczą targów AVIATIN EXPO atutem wystawy w Kielcach będą jak zawsze merytoryczne spotkania, które już na stałe wpisały się w kalendarze wszystkich lotniczych specjalistów. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na elitarne grono profesjonalistów branży lotnictwa lekkiego zebrane w jednym miejscu – podczas AVIATION EXPO 2022.

Ponadto Targi Kielce, wykorzystując przestrzeń merytoryczną, jaką dają targi AVIATION EXPO, zorganizują w tym roku pierwsze Europejskie Forum Aeroklubów. Wydarzenie ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie. Forum powołane zostało przy okazji trwającego konfliktu w Ukrainie, podczas którego bombardowane są lotniska nie tylko wojskowe, ale także cywilne. Eksperci z branży lotniczej pochylą się m. in. nad tematami strategicznego znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju czy rozwoju infrastruktury działającej przy aeroklubach i współpracy z samorządami.

Targi AVIATION EXPO odbędą się 17-18 września w Targach Kielce.

 

Aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022
15 września 2022
Goście Targów Lotniczych w weekend 17-18 września będą mogli bezpłatnie wylądować na lotnisku w podkieleckim Masłowie.
14 września 2022
Samolot shark, którym w tym roku Zara Rutherford okrążyła glob w locie solo, bijąc tym samych Rekord Świata będzie można zobaczyć już w ten weekend w kieleckim ośrodku podczas Aviation Expo.
13 września 2022
Branża bezzałogowych statków powietrznych rozwija się na całym świecie bardzo dynamicznie. Właśnie dronom poświęcony będzie drugi dzień Targów Aviation Expo.
13 września 2022
Targi Lotnicze organizowane w kieleckim ośrodku to nie tylko bogata ekspozycja sprzętu dla miłośników podniebnych podróży. Merytorycznym uzupełnieniem dla specjalistów będzie konferencja Technology and Law for Aviation.
24 sierpnia 2022
Finansowanie klubów, szkolenia lotnicze i wykorzystanie małych lotnisk dla obronności kraju - to tematy, które będą poruszone podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów, podczas targów AVIATION EXPO.
22 sierpnia 2022
Silniki lotnicze amerykańskiej firmy AeroMomentum pojawią się na tegorocznych targach AVIATION EXPO w Targach Kielce. Silniki te od lat sprawdzają się w Stanach i Australii. Od dwóch lat dostępne są także w Europie.
18 sierpnia 2022
Aeroprakt Polska – dystrybutor lekkich samolotów komercyjnych odwiedzi targi AVIATION EXPO. Firma przywiezie najnowszy model A-32.
16 sierpnia 2022
eN-TANK, producent paliwowego osprzętu lotniczego, już po raz wtóry będzie gościć na targach AVIATION EXPO! W tym roku podczas wrześniowych targów zaprezentuje kompaktowy dystrybutor do sprzedaży paliw lotniczych z układem filtrującym i osprzętem typ AVB_AD80-VF21-15.
11 sierpnia 2022
Najnowsze samoloty lekkie, śmigłowce i wiropłaty będą dostępne dla szerokiej publiczności w Targach Kielce i na lotnisku w Masłowie. Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski i Targi Kielce zacieśniają współpracę przy organizacji Targów Lotniczych AVIATION EXPO.
09 sierpnia 2022
Samolot klasy Aircargo – występujący na AirCargo Challenge w Monachium i bezzałogowy samolot klasy Micro – pierwsze miejsce w kat. prezentacja techniczna oraz najszybszy samolot na zawodach SAE International w Teksasie. Zwycięskie konstrukcje autorstwa Koła Studenckiego SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach lotniczych Aviation Expo w Targach Kielce.
08 sierpnia 2022
Silniki ROTAX i potrzebny know-how. Taką ofertę na tegorocznych targach AVIATION EXPO w Targach Kielce zaprezentuje firma Faston – polski dystrybutor silników i osprzętu lotniczego.
05 sierpnia 2022
Skydream ponownie wstawi się na targach AVIATION EXPO. Po ubiegłorocznym sukcesie dystrybutor wraca do Kielc, gdzie zaprezentuje ultralekki samolot Pipistrel Virus SW oraz osprzęt i akcesoria lotnicze.
04 sierpnia 2022
Przedstawiciele aeroklubów z całej Europy spotkają się, aby omówić przyszłość lotnictwa. Jednym z powodów spotkania jest trwający konflikt w Ukrainie. Organizatorem Forum są targi AVIATION EXPO w Targach Kielce.
03 sierpnia 2022
Firma Ecol zamująca się diagnostyką olejową tłokowych silników lotniczych zaprezentuje swoje usługi podczas tegorocznych targów Aviation EXPO w Targach Kielce. Przedstawiciele laboratorium przedstawią analizę spektograficzną oraz wytłumaczą zainteresowanym jak ją odczytywać.
02 sierpnia 2022
Przygotowania do Targów Lotniczych wkraczają na ostatnią prostą. Do organizowanej już po raz czwarty w kieleckim ośrodku wystawy zostały niecałe dwa miesiące.
17 maja 2022
Targi AVIATION EXPO odbędą się już we wrześniu, ale już teraz Targi Kielce mają propozycję bezpłatnej promocji dla wystawców.
01 lutego 2022
Przedsiębiorcy już teraz mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki niej firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!
PARTNERZY MEDIALNI