Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL

 Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

  global-drone-conference
  technology-law-for-aviation

 

Latające maszyny na każdą kieszeń podczas AVIATION EXPO 2021

Miłośnicy fruwania w przestworzach będą mogli poczuć się jak w domu na wrześniowych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce. Będzie można zobaczyć najnowsze zdobycze awiacji, samoloty ultralekkie, paralotnie, śmigłowce, ale też osprzęt i akcesoria lotnicze. Na AVIATION EXPO każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno sympatyk, dopiero myślący o swoich pierwszych powietrznych podbojach, jak i biznesmen szukający szybkiego środka transportu.

Lotnictwo lekkie coraz popularniejsze

Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się lotnictwo lekkie. Co roku rejestrowanych jest kilkadziesiąt nowych maszyn. Stale rośnie też liczba osób z uprawnieniami do pilotowania. Krok po kroku, awiacja przestaje być fanaberią dla najbogatszych. Wpływa na to dostępność sprzętu lotniczego oraz coraz korzystniejsze ceny. Maszyny latające coraz częściej stają się też częścią floty biznesowej krajowych firm. W końcu trudno przecenić możliwość dotarcia do klienta przed konkurencją.

Od lekkich paralotni, przez ekonomiczne śmigłowce, po prywatne samoloty ultralekkie. Będzie też coś dla pasjonatów historii lotnictwa światowego.

Sportowy helikopter od belgów

Na tegorocznym AVIATION EXPO nie zabraknie wyjątkowych maszyn. Jedną z nich będzie Dynali H3 Sport 135HP - najnowszy i najmocniejszy model ultralekkiego śmigłowca belgijskiego producenta wiropłatów komercyjnych.

Ten dwuosobowy, w pełni funkcjonalny śmigłowiec wyposażony jest w fabrycznie podrasowany silnik Rotax 912. Inżynierom udało się zwiększyć moc do 135 koni mechanicznych, co przy masie 500 kg pozwala mu osiągnąć stałą prędkość 140 km/h. Dodatkowym atutem takich proporcji masy do mocy jest szacowany czas lotu nawet do 3,5 godziny. Zaskakujące jest również wyjątkowo niskie spalanie, na poziomie 22 litów na godzinę, co czyni go realną alternatywą dla samochodu reprezentacyjnego.

Ultralekki luksus

Ultralekki samolot Pipistrel Virus SW, polskiej produkcji oświetlenie lotnicze AvioLights oraz słoweńską awionikę lotniczą od Kanardia również będzie można podziwiać podczas tegorocznych Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.

Pipistrel VIRUS SW jest najbardziej ekonomicznym i należącym do najszybszych na świecie, produkowanych seryjnie lekkich samolotów w układzie górnopłata. Jego osiągi pozwalają na loty z prędkościami ponad 260km/h, na dystansach sięgających nawet 2000 km.

Dodatkowo na stoiku Skydream będzie można przyjrzeć się krajowej produkcji oświetleniu lotniczemu AvioLights. Oświetlenie to dedykowane jest ultralekkim statkom powietrznym. Będzie można osobiście przetestować każdy rodzaj świateł: nawigacyjne, pozycyjne, stroboskopowe, oraz beacon'y. To innowacyjne i nowoczesne oświetlenie lotnicze wykorzystywane jest w samolotach, wiatrakowcach, helikopterach, motolotniach i bezzałogowych statkach powietrznych na całym świecie.

Oprócz tego, firma Skydream zaprezentuje awionikę lotniczą słoweńskiej firmy Kanardia.

Unikatowa replika

Niemałe poruszenie wywołała informacja o pojawieniu się na naszych targach unikatowej repliki samolotu Curtiss Model D z 1911. Nazywany „Pchaczem Curtissa”, amerykański samolot był jedną z pierwszych masowo produkowanych maszyn tego typu na świecie.

Konstrukcja Modelu D poprzedza wykorzystanie metalu w maszynach latających. Samolot wykonany był głównie ze świerku, z jesionem użytym w łożu silnika oraz belkach podwozia obleczonych domieszkowanym płótnem. Belki podpór zrobione były z bambusa. Prawie wszystkie Modele D zostały skonstruowane z konfiguracją popychacza - ze śmigłem umiejscowionym za pilotem. To właśnie ze względu na tę konfigurację określano je mianem „Pchaczy Curtissa”.

Ulubieniec amerykańskich służb

Na AVIATION EXPO nie mogło zabraknąć także przedstawicieli rynku amerykańskiego. Zagości u nas nowa wersja klasyki prywatnej awiacji helikopterowej, śmigłowiec Enstrom 480B.

Maszyna ta jest flagowym produktem amerykańskiej firmy Enstrom, stworzonym na potrzeby szkoleń do amerykańskiej armii. Znany jest ze swojej niezawodności, bezpieczeństwa i komfortu. Śmigłowiec wyposażony jest w turbinowy silnik Rolls-Royce 250 C20w, pięcioosobową kabinę, oraz kokpit pilota z widocznością na poziomie 240 stopni.

Coś dla początkujących

Wymienione maszyny to tylko część oferty, która pojawi się na tegorocznym AVIATION EXPO. Ale co, jeśli fascynuje cię lotnictwo, ale dopiero myślisz o wyrobieniu licencji pilota? Także w tym roku AVIATION EXPO odwiedzą aerokluby, szkoły lotnicze i inne organizacje prowadzące kursy szybowcowe oraz szkolenia przygotowujące do egzaminu na pilota.

Kieleckie Targi AVIATION EXPO to też miejsce spotkań pasjonatów i ekspertów z zakresu awiacji. Odwiedzający będą mogli zasięgnąć porad co do zakupu, lub wynajmu sprzętu, podzielić się swoimi spostrzeżeniami albo po prostu zapisać się do jednego z wielu klubów lotniczych.

Targi Lotnicze AVIATION EXPO odbędą się 11 - 12 września 2021 roku w Targach Kielce.

Aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.
20 sierpnia 2021
Lotnictwo to nie tylko hobby, ale też dochodowy biznes. Każdy, kto myśli o powiązaniu swojej firmy z awiacją musi być biegły w aspekcie prawnym i technologicznym tej branży. Dlatego organizatorzy kieleckich Targów AVIATION EXPO przygotowali kompendium wiedzy o lotnictwie, w formie całodniowej konferencji z udziałem najwybitniejszych ekspertów.
20 sierpnia 2021
Tegoroczne Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko maszyny lotnicze. Światem awiacji od kilku lat wstrząsa branża maszyn bezzałogowych. Dlatego w tym roku organizatorzy AVIATION EXPO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, organizują całodniową konferencję poświęconą właśnie branży dronów.
17 sierpnia 2021
FARADA G1 – innowacyjny system bezzałogowy z możliwością pionowego startu i lądowania zagości na wrześniowych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
11 sierpnia 2021
Kto powiedział, że wytrzymałość i funkcjonalność nie mogą iść w parze z czadowym wyglądem? Bezklejowy, modułowy system posadzek podłogowych dla obiektów lotniczych SpeedFloor PVC zaprezentuje się na AVIATION EXPO!
28 lipca 2021
Jeszcze nowocześniejszy, lżejszy, szybszy i wygodniejszy. Nowa wersja klasyki prywatnej awiacji helikopterowej, śmigłowiec Enstrom 480B zagości na Targach AVIATION EXPO w Targach Kielce.
19 lipca 2021
Ultralekki samolot Pipistrel Virus SW, polskiej produkcji oświetlenie lotnicze AvioLights oraz słoweńską awionikę lotniczą od Kanardia będzie można podziwiać podczas tegorocznych Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
16 lipca 2021
Czy można kupić śmigłowiec w cenie samochodu? Jak zdobyć licencję na latanie wiropłatami? Czym różni się ARGON od XENONA? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie w trakcie najbliższego KWADRANSU LOTNICZEGO. Webinar poświęcony będzie rozwijającej się branży lekkich wiropłatów.
14 lipca 2021
Dynali H3 Sport 135HP - najnowszy i najmocniejszy model ultralekkiego śmigłowca belgijskiego producenta wiropłatów komercyjnych, zagości na tegorocznych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w TARGACH KIELCE.
08 lipca 2021
Unikatowa replika samolotu Curtiss Model D z 1911 roku zagości na tegorocznych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce. Nazywany „Pchaczem Curtissa”, amerykański samolot był jedną z pierwszych masowo produkowanych maszyn tego typu na świecie.
14 czerwca 2021
W dyskusji wezmą udział spółki Lotos Air BP, Warter Aviation, BP, Polskie Linie Lotnicze Lot, EnterAir. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu facebook Targów Lotniczych Aviation Expo.
10 maja 2021
Podczas spotkania omówiona przez międzynarodowych ekspertów zostanie droga do zdobycia uprawnień pilota. Porozmawiają o tym eksperci z całego świata. Spotkanie odbędzie się na kanale Aviation Expo.
07 maja 2021
Podczas wydarzenia omówione zostaną ważne dla branży tematy dotyczące m.in. zastosowania bezzałogowych statków powietrznych, innowacji w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
07 kwietnia 2021
Prezes Boreas Aviation - Horst Trauntsching, przedstawiciel włoskich producentów lotniczych Alpi Aviation S A oraz Aero Eli Servizi będzie gościem kolejnego webinarium w ramach #KwadransuLotniczego.
11 marca 2021
Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo
02 marca 2021
Kwadrans Lotniczy to projekt, w którym udział biorą producenci, ale i dystrybutorzy samolotów ultralekkich. W marcu odbędzie się już trzecie spotkanie online z udziałem przedstawiciela firmy Hi-tech Aviation.
15 lutego 2021
W środę, 24 lutego po raz drugi Targi Kielce i Przegląd Lotniczy zapraszają na branżowe webinarium z cyklu Kwadrans Lotniczy
10 lutego 2021
Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe oferuje bezzwrotne dotacje na rozwój eksportu i udział w krajowych wydarzeniach targowych.
03 lutego 2021
W czwartek, 11 lutego zapraszamy do udziału w webinarium poświęconym tematyce bezzałogowców. Podczas spotkania nie zabraknie najważniejszy zmian dotyczących ich użytkowania czy rejestracji.
15 stycznia 2021
Kwadrans Lotniczy to nowy projekt, który realizowany będzie przez Targi Kielce we współpracy z czasopismem Przegląd Lotniczy. Podczas cyklu spotkań poruszone zostaną tematy związane m.in. z nowoczesnymi technologiami, filozofią i techniką latania.
08 stycznia 2021
Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze Stefanem Malczewskim, członkiem zarządy PLL LOT.
25 listopada 2020
Międzynarodowe Forum Sektora Kosmicznego odbędzie się jesienią 2021 roku w Targach Kiece. Organizacji wydarzenia i przygotowania wspólnego projektu prezentującego potencjał branży, poświęcone było spotkanie przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej, Firmy Spartaqs oraz Targów Kielce, które odbyło się 19 listopada 2020 roku w Mikołowie na Śląsku.
Partnerzy i sponsorzy
PARTNERZY MEDIALNI
11-12.09.2021
Godziny otwarcia
 • 11 IX 2021
  10:00 - 17:00

  10.00-17.00

   

 • 12 IX 2021
  09:00 - 16:30

  9.00-16.30

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
11-12.09.2021
Godziny otwarcia
 • 11 IX 2021
  10:00 - 17:00

  10.00-17.00

   

 • 12 IX 2021
  09:00 - 16:30

  9.00-16.30