Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

AVIATION EXPO - największe targi lotnicze w kraju!

samoloty lekkie na targach lotniczych AVIATION-EXPO w Kielcach Dziękujemy wszystkim wystawcom, współorganizatorom i odwiedzającym tegoroczne targi lotnicze AVIATION EXPO. Tegoroczna edycja okazała się być niemałym sukcesem. Za dowód nie wystarczą wypowiedzi wystawców, mówiących, że na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieli takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo.

Tegoroczna edycja była czterokrotnie większa, niż rok temu, skupiając 48 wystawców, 55 wystawionych maszyn lotniczych i zajmując prawie 3 km2 powierzchni wystawienniczej, co przełożyło się na prawie tysiąc odwiedzających. Jak mówi manager projektu, Tomasz Krawiec, w tym roku były to największe targi lotnicze w kraju.

- Jesteśmy mile zaskoczeni odbiorem. Szczególnie wśród klientów branżowych. Wystarczy stwierdzić, że jeden z samolotów sprzedał się przeciągu godziny od rozpoczęcia imprezy. Wystawcy w rozmowach wspominali, że pojawiło się wielu klientów z konkretną wiedzą i oczekiwaniami oraz z planami dalekosiężnej współpracy – mówi Tomasz Krawiec.

Tak, jak w poprzednich latach, także i w 2021 roku organizatorzy Aviation Expo skupili się na lekkich maszynach latających. Jak zapewniają, wbrew powszechnym opiniom nie trzeba posiadać fortuny, aby cieszyć się z wolności, jaką daje latanie. Maszyny latające mogą także pomóc w rozwinięciu biznesu.

targi lotnicze AVIATION-EXPO Kielce - wiatrakowce, motolotnie Na tegorocznym AVIATION EXPO nie zabrakło wyjątkowych maszyn. Jedną z nich był Dynali H3 Sport 135HP - najnowszy i najmocniejszy model ultralekkiego śmigłowca belgijskiego producenta wiropłatów komercyjnych, a także ultralekki samolot Pipistrel Virus SW. Na AVIATIONE EXPO pojawił się także FARADA G2 – system bezzałogowy z możliwością pionowego startu i lądowania.

Niemałe poruszenie, szczególnie wśród pasjonatów, wywołało pojawienie się na targach unikatowej repliki samolotu Curtiss Model D z 1911. Nazywany „Pchaczem Curtissa”, amerykański samolot był jedną z pierwszych masowo produkowanych maszyn tego typu na świecie.

Przy okazji targów, na pobliskim lotnisku w Masłowie możliwe było także przetestowanie jeden z maszyn w praktyce. Firma Remus z Gliwic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, udostępniła 2-osobowy wiatrakowiec Tercel do testów z pilotem, lub też samodzielnie.

Na Aviation Expo w Kielcach wystawiły się także firmy oferujące sprzęt i akcesoria powiązane z lotnictwem. Swoją ofertę przedstawią m. in.: SpeedFloor ze swoim systemem posadzek podłogowych dla obiektów lotniczych, TPP Thermoplastics Polska z kratami trawiastymi do budowy lotnisk, krajowej produkcji oświetlenie lotnicze AvioLights, czy awionika lotnicza słoweńskiej firmy Kanardia.

Przy okazji targów, na pobliskim lotnisku w Masłowie możliwe było także przetestowanie jeden z maszyn w praktyce. Firma Remus z Gliwic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, udostępniła 2-osobowy wiatrakowiec Tercel do testów z pilotem, lub też samodzielnie.

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja Technology and Law for Aviation, poświęcona technologii i prawu lotniczemu, oraz różnych aspektom branży lotniczej.

 

 

Aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.
20 sierpnia 2021
Lotnictwo to nie tylko hobby, ale też dochodowy biznes. Każdy, kto myśli o powiązaniu swojej firmy z awiacją musi być biegły w aspekcie prawnym i technologicznym tej branży. Dlatego organizatorzy kieleckich Targów AVIATION EXPO przygotowali kompendium wiedzy o lotnictwie, w formie całodniowej konferencji z udziałem najwybitniejszych ekspertów.
20 sierpnia 2021
Tegoroczne Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko maszyny lotnicze. Światem awiacji od kilku lat wstrząsa branża maszyn bezzałogowych. Dlatego w tym roku organizatorzy AVIATION EXPO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, organizują całodniową konferencję poświęconą właśnie branży dronów.
17 sierpnia 2021
FARADA G1 – innowacyjny system bezzałogowy z możliwością pionowego startu i lądowania zagości na wrześniowych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
11 sierpnia 2021
Kto powiedział, że wytrzymałość i funkcjonalność nie mogą iść w parze z czadowym wyglądem? Bezklejowy, modułowy system posadzek podłogowych dla obiektów lotniczych SpeedFloor PVC zaprezentuje się na AVIATION EXPO!
28 lipca 2021
Jeszcze nowocześniejszy, lżejszy, szybszy i wygodniejszy. Nowa wersja klasyki prywatnej awiacji helikopterowej, śmigłowiec Enstrom 480B zagości na Targach AVIATION EXPO w Targach Kielce.
19 lipca 2021
Ultralekki samolot Pipistrel Virus SW, polskiej produkcji oświetlenie lotnicze AvioLights oraz słoweńską awionikę lotniczą od Kanardia będzie można podziwiać podczas tegorocznych Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
16 lipca 2021
Czy można kupić śmigłowiec w cenie samochodu? Jak zdobyć licencję na latanie wiropłatami? Czym różni się ARGON od XENONA? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie w trakcie najbliższego KWADRANSU LOTNICZEGO. Webinar poświęcony będzie rozwijającej się branży lekkich wiropłatów.
14 lipca 2021
Dynali H3 Sport 135HP - najnowszy i najmocniejszy model ultralekkiego śmigłowca belgijskiego producenta wiropłatów komercyjnych, zagości na tegorocznych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w TARGACH KIELCE.
08 lipca 2021
Unikatowa replika samolotu Curtiss Model D z 1911 roku zagości na tegorocznych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce. Nazywany „Pchaczem Curtissa”, amerykański samolot był jedną z pierwszych masowo produkowanych maszyn tego typu na świecie.
14 czerwca 2021
W dyskusji wezmą udział spółki Lotos Air BP, Warter Aviation, BP, Polskie Linie Lotnicze Lot, EnterAir. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu facebook Targów Lotniczych Aviation Expo.
10 maja 2021
Podczas spotkania omówiona przez międzynarodowych ekspertów zostanie droga do zdobycia uprawnień pilota. Porozmawiają o tym eksperci z całego świata. Spotkanie odbędzie się na kanale Aviation Expo.
07 maja 2021
Podczas wydarzenia omówione zostaną ważne dla branży tematy dotyczące m.in. zastosowania bezzałogowych statków powietrznych, innowacji w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
07 kwietnia 2021
Prezes Boreas Aviation - Horst Trauntsching, przedstawiciel włoskich producentów lotniczych Alpi Aviation S A oraz Aero Eli Servizi będzie gościem kolejnego webinarium w ramach #KwadransuLotniczego.
11 marca 2021
Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo
02 marca 2021
Kwadrans Lotniczy to projekt, w którym udział biorą producenci, ale i dystrybutorzy samolotów ultralekkich. W marcu odbędzie się już trzecie spotkanie online z udziałem przedstawiciela firmy Hi-tech Aviation.
15 lutego 2021
W środę, 24 lutego po raz drugi Targi Kielce i Przegląd Lotniczy zapraszają na branżowe webinarium z cyklu Kwadrans Lotniczy
10 lutego 2021
Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe oferuje bezzwrotne dotacje na rozwój eksportu i udział w krajowych wydarzeniach targowych.
03 lutego 2021
W czwartek, 11 lutego zapraszamy do udziału w webinarium poświęconym tematyce bezzałogowców. Podczas spotkania nie zabraknie najważniejszy zmian dotyczących ich użytkowania czy rejestracji.
15 stycznia 2021
Kwadrans Lotniczy to nowy projekt, który realizowany będzie przez Targi Kielce we współpracy z czasopismem Przegląd Lotniczy. Podczas cyklu spotkań poruszone zostaną tematy związane m.in. z nowoczesnymi technologiami, filozofią i techniką latania.
08 stycznia 2021
Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze Stefanem Malczewskim, członkiem zarządy PLL LOT.
25 listopada 2020
Międzynarodowe Forum Sektora Kosmicznego odbędzie się jesienią 2021 roku w Targach Kiece. Organizacji wydarzenia i przygotowania wspólnego projektu prezentującego potencjał branży, poświęcone było spotkanie przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej, Firmy Spartaqs oraz Targów Kielce, które odbyło się 19 listopada 2020 roku w Mikołowie na Śląsku.
Partnerzy i sponsorzy
PARTNERZY MEDIALNI
11-12.09.2021
Godziny otwarcia
 • 11 IX 2021
  10:00 - 17:00

  10.00-17.00

   

 • 12 IX 2021
  09:00 - 16:30

  9.00-16.30

  11-12.09.2021
  Godziny otwarcia
  • 11 IX 2021
   10:00 - 17:00

   10.00-17.00

    

  • 12 IX 2021
   09:00 - 16:30

   9.00-16.30