faradaG1.jpg

Bezzałogowy Statek Powietrzny najnowszej generacji na kieleckim AVIATION EXPO

17 sierpnia 2021
FARADA G1 – innowacyjny system bezzałogowy z możliwością pionowego startu i lądowania zagości na wrześniowych Targach Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.

Tę wyjątkową konstrukcję cechuje przede wszystkim zasięg i możliwości. FARADA G1 napędzany jest elektrycznym silnikiem o maksymalnym czasie lotu do 1,5 godziny na dystansie do 100 kilometrów. Dodatkowo, maszyna wyposażona jest w system optoelektroniczny własnej produkcji. Głowice obserwacyjne stworzone zostały tak, aby z niespotykaną łatwością wykrywania i śledzenia ruchowych obiektów.

G1 nie potrzebuje pasa startowego do rozpoczęcia misji, a po jej zakończeniu automatycznie wraca na miejsce. Istotną funkcją G1 jest możliwość przejścia w czasie lotu do tzw. “zawisu” i prowadzenie obserwacji w tej pozycji.

Do najważniejszych funkcji głowic z rodziny AvEye zaliczyć można:

  • obrazowanie terenu
  • wysokorozdzielcze obrazowanie obiektów w świetle widzialnym i termowizji;
  • określanie współrzędnych obiektów;
  • obrazowanie pozwalające na bieżące korekty i ocenę zmian na obserwowanym obszarze;
  • rozpoznawanie zmian w zadanym obszarze i w obiektach infrastruktury.

 

Cechy konstrukcji Farada G1 sprawiają, że statek doskonale spisuje się w mapowaniu terenu na potrzeby geodezji, kartografii, geologii, planowania przestrzennego, czy wykonywania inspekcji, jak również w misjach związanych z transportem medycznym skracając czas dostawy próbek, krwi, leków, czy narządów i części ciała pomiędzy aglomeracjami miejskimi.

FARADA G1 oraz inne maszyny lotnicze dostępne będą dla wszystkich zwiedzających podczas Targów Lotniczych AVIATION EXPO, które odbędą się 11-12 września w Targach Kielce. Oprócz samych eksponatów, obecni będą także eksperci z różnych dziedzin związanych z awiacją, np. piloci samolotów, inżynierowie budowy dronów, szkoły lotnicze i fabryki komponentów.

Zapraszamy!

Polecane aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.