Bez-tytulu.png

Porozmawiają o paliwach lotniczych na Aviation Expo

14 czerwca 2021
W dyskusji wezmą udział spółki Lotos Air BP, Warter Aviation, BP, Polskie Linie Lotnicze Lot, EnterAir. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu facebook Targów Lotniczych Aviation Expo.

Wiodącymi tematami webinaru będą transformacja cyfrowa i ekologia, ale nie tylko. Specjaliści będą rozmawiać o zmianach w strategii lotniczych spółek paliwowych w dobie covidowej. Prelegenci podzielą się wiedzą z zakresu tzw. sustainability, biopaliw, paliwa wodorowego, silników elektrycznych, napędów hybrydowych.

aviation-fb-1200-x-1200-px-2.png [578.39 KB]

Paliwa alternatywne, w szczególności zrównoważone paliwa lotnicze (sustainable aviation fuels SAF), zostały uznane za doskonałe do pomocy w osiągnięciu branżowych celów klimatycznych. Udało się wykazać, że źródła pochodzące z SAF, takie jak algi, jatrofa lub produkty uboczne odpadów, zmniejszają ślad węglowy paliwa lotniczego nawet o 80% w całym ich cyklu życia.

Wydarzenie organizowane jest przez Targi Kielce we współpracy z Joanną Wieczorek, ekspertem prawa lotniczego i rzecznikiem Aeroklubu Polskiego.

Filmowa zapowiedź.

Zobacz całe spotkanie - WIDEO.

Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo już w najbliższy wtorek, 15 czerwca o 10:30 na kanale facebook Aviation Expo.

(AO)

Polecane aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.