Argon-8445.jpeg

Podsumują rynek wiropłatów w Polsce na Aviation Expo

16 lipca 2021
Czy można kupić śmigłowiec w cenie samochodu? Jak zdobyć licencję na latanie wiropłatami? Czym różni się ARGON od XENONA? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie w trakcie najbliższego KWADRANSU LOTNICZEGO. Webinar poświęcony będzie rozwijającej się branży lekkich wiropłatów.

Terminem wiropłaty określa się wszystkie maszyny latające utrzymujące się w powietrzu dzięki sile nośnej (aerodyny) za pomocą płatów nośnych, czyli wirników. Do tej kategorii zaliczyć można śmigłowce, wiatrakowce, cyklokoptery, czy wiroszybowce. Ich zaletą jest przede wszystkim lekkość i relatywna prostota konstrukcji, a przez to także niewielki koszt produkcji. Najtańsze wiropłaty można kupić w cenie samochodu średniej klasy. Dodatkowo, dzięki swojej klasie maszyn ultralekkich, aby zasiąść za sterami większości z nich niepotrzebne są specjalistyczne licencje i szkolenia. Wystarczy Świadectwo Kwalifikacji Pilota Śmigłowca Ultralekkiego.

tk-aviation-film-1280-x-720-px-07-21-Obszar-roboczy-1-kopia-6.png [2.88 MB] Gościem wydarzenia będzie Krzysztof Wronowski z Manufaktury Lotniczej. Webinar poprowadzi Krzysztof Krawcewicz – redaktor naczelny magazynu Przegląd Lotniczy.

Webinar będzie można obejrzeć na żywo, 21 lipca, o 12:00 na kanale facebook AVIATION EXPO https://www.facebook.com/AviationExpoKielce.

Zapraszamy!

Polecane aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.