Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
GlobalDroneReview-plansza-do-filmu-dron-15marca-ogolna.png

II webinarium Global Drone Review na kanale Aviation Expo

11 marca 2021
Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo

Bezzałogowce to coraz popularniejszy temat nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnim czasie użytkownicy dronów muszą stosować się do nowych zmian w prawie, które dotyczą samej rejestracji, ale i obowiązkowych szkoleń.

Odbiorcami pierwszego webinarium Global Drone Review transmitowanego na żywo na kanale facebookowym Aviation Expo było ponad 11 tys. osób. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o wykorzystywaniu dronów w biznesie, systemach bezpieczeństwa i nowym wymiarze legislacji. W wydarzeniu wzięli udział: Paweł Szymański z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Maciej Włodarczyk z Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej, Vadym Melnyk z firmy DRONEHUB, Krzysztof Śmierciak – UAVS (JUEJWIES) Poland, Artur Książek  - Prometheus, Bartłomiej Orłowski - Polskie Siły Zbrojne oraz Greg Wojdyga – FlyArgo.

W poniedziałek, 15 marca zainteresowani tematyką bezzałogowców, bezpłatnie będą mogli wziąć udział w drugiej odsłonie przedsięwzięcia. Tym razem międzynarodowi specjaliści będą rozmawiali m.in. o prawie europejskim, o tym, jak będzie wyglądać w przyszłości U-Space, czy hałas lotniczy generowany przez drony rzeczywiście może być uciążliwy oraz jakie metody szacowania ryzyka mogą być alternatywą dla SORY.

W spotkaniu wezmą udział: Małgorzata Książek z Prometheus Polska, Łukasz Chaciński - Dronehub Polska, Wiktor Wyszywacz z Aeroklubu Polskiego, Severine Charmant - DGAC Francja, NIcolas Marcou - DSAC Francja, John Dagklis - UAV Federation Grecja, Stéphane Morelli - Sogitec, Jean Chrisophe Drai – DRONENGEL.

fb-GLOBAL-DRONE-REVIEW-odc2-1200x1200-aktualizacja-v3.png [768.82 KB]

Tematyczne webinarium na żywo poprowadzi  Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego kancelarii Dentons, strategiczny doradca Drone Alliance Europe i rzecznik prasowy Aeroklubu Polskiego.

Spotkanie dostępne będzie na facebookowym profilu Targów Lotniczych Aviation Expo oraz kanale YouTube Targów Kielce - w poniedziałek, 15 marca o 14:00.

(AO)

Polecane aktualności
14 czerwca 2021
W dyskusji wezmą udział spółki Lotos Air BP, Warter Aviation, BP, Polskie Linie Lotnicze Lot, EnterAir. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu facebook Targów Lotniczych Aviation Expo.
10 maja 2021
Podczas spotkania omówiona przez międzynarodowych ekspertów zostanie droga do zdobycia uprawnień pilota. Porozmawiają o tym eksperci z całego świata. Spotkanie odbędzie się na kanale Aviation Expo.
07 maja 2021
Podczas wydarzenia omówione zostaną ważne dla branży tematy dotyczące m.in. zastosowania bezzałogowych statków powietrznych, innowacji w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
07 kwietnia 2021
Prezes Boreas Aviation - Horst Trauntsching, przedstawiciel włoskich producentów lotniczych Alpi Aviation S A oraz Aero Eli Servizi będzie gościem kolejnego webinarium w ramach #KwadransuLotniczego.
02 marca 2021
Kwadrans Lotniczy to projekt, w którym udział biorą producenci, ale i dystrybutorzy samolotów ultralekkich. W marcu odbędzie się już trzecie spotkanie online z udziałem przedstawiciela firmy Hi-tech Aviation.
15 lutego 2021
W środę, 24 lutego po raz drugi Targi Kielce i Przegląd Lotniczy zapraszają na branżowe webinarium z cyklu Kwadrans Lotniczy
10 lutego 2021
Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe oferuje bezzwrotne dotacje na rozwój eksportu i udział w krajowych wydarzeniach targowych.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy