GlobalDroneReview-plansza-do-filmu-dron-15marca-ogolna.png

II webinarium Global Drone Review na kanale Aviation Expo

11 marca 2021
Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo

Bezzałogowce to coraz popularniejszy temat nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnim czasie użytkownicy dronów muszą stosować się do nowych zmian w prawie, które dotyczą samej rejestracji, ale i obowiązkowych szkoleń.

Odbiorcami pierwszego webinarium Global Drone Review transmitowanego na żywo na kanale facebookowym Aviation Expo było ponad 11 tys. osób. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o wykorzystywaniu dronów w biznesie, systemach bezpieczeństwa i nowym wymiarze legislacji. W wydarzeniu wzięli udział: Paweł Szymański z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Maciej Włodarczyk z Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej, Vadym Melnyk z firmy DRONEHUB, Krzysztof Śmierciak – UAVS (JUEJWIES) Poland, Artur Książek  - Prometheus, Bartłomiej Orłowski - Polskie Siły Zbrojne oraz Greg Wojdyga – FlyArgo.

W poniedziałek, 15 marca zainteresowani tematyką bezzałogowców, bezpłatnie będą mogli wziąć udział w drugiej odsłonie przedsięwzięcia. Tym razem międzynarodowi specjaliści będą rozmawiali m.in. o prawie europejskim, o tym, jak będzie wyglądać w przyszłości U-Space, czy hałas lotniczy generowany przez drony rzeczywiście może być uciążliwy oraz jakie metody szacowania ryzyka mogą być alternatywą dla SORY.

W spotkaniu wezmą udział: Małgorzata Książek z Prometheus Polska, Łukasz Chaciński - Dronehub Polska, Wiktor Wyszywacz z Aeroklubu Polskiego, Severine Charmant - DGAC Francja, NIcolas Marcou - DSAC Francja, John Dagklis - UAV Federation Grecja, Stéphane Morelli - Sogitec, Jean Chrisophe Drai – DRONENGEL.

fb-GLOBAL-DRONE-REVIEW-odc2-1200x1200-aktualizacja-v3.png [768.82 KB]

Tematyczne webinarium na żywo poprowadzi  Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego kancelarii Dentons, strategiczny doradca Drone Alliance Europe i rzecznik prasowy Aeroklubu Polskiego.

Spotkanie dostępne będzie na facebookowym profilu Targów Lotniczych Aviation Expo oraz kanale YouTube Targów Kielce - w poniedziałek, 15 marca o 14:00.

(AO)

Polecane aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.