480b-2.jpg

Ulubieniec amerykańskich służb na AVIATION EXPO

28 lipca 2021
Jeszcze nowocześniejszy, lżejszy, szybszy i wygodniejszy. Nowa wersja klasyki prywatnej awiacji helikopterowej, śmigłowiec Enstrom 480B zagości na Targach AVIATION EXPO w Targach Kielce.

Maszyna ta jest flagowym produktem amerykańskiej firmy Enstrom, stworzonym na potrzeby szkoleń do amerykańskiej armii. Znany jest ze swojej niezawodności, bezpieczeństwa i komfortu.

Producent zaznacza, że śmigłowiec może teoretycznie nieskończenie przebywać w powietrzu (pomijając oczywiście zużycie paliwa). Wyposażony jest w turbinowy silnik Rolls-Royce 250 C20w, pięcioosobową kabinę, oraz kokpit pilota z widocznością na poziomie 240 stopni.

480b-1.jpg [181.79 KB]

Ponadto 480B posiada system obrotu wysokiej bezwładności, co znacząco zwiększa jego możliwości manewrowe. Cechę tę szczególnie cenią sobie służby bezpieczeństwa, m. in. amerykańska policja.

Helikopter jest w całości budowany i składany na terenie Stanów Zjednoczonych.

Śmigłowiec Enstrom 480B wystawiony będzie na Targach AVIATION EXPO przez firmę HELI 4 YOU, zajmującą się wynajmem helikopterów do celów komercyjnych.

Już teraz zapraszamy na zbliżające się Targi Lotnicze AVIATION EXPO, gdzie będzie można podziwiać tę i wiele innych maszyn lotniczych. Nie zabraknie również sprzętu i akcesoriów przydatnych w rozpoczęciu przygody z awiacją. Targi AVIATION EXPO to także miejsce, w którym pasjonaci mogą podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tym fascynującym temacie, a przy okazji ubić niezły interes.

Wydarzenie odbędzie się 11 - 12 września 2021 roku w Targach Kielce.

 

(MK)

Polecane aktualności
16 września 2021
– Na żadnych krajowych targach lotniczych nie mieliśmy takiego zainteresowania od klientów, jak na tegorocznym Aviation Expo – mówią przedstawiciele firm lotniczych, którzy pojawili się na tegorocznych targach Aviation Expo. Wydarzenie odbywające się w Targach Kielce okazało się być niemałym sukcesem.
11 września 2021
Eksperci z dziedziny technologii i prawa lotniczego spotkali się w Targach Kielce. Całodniowa konferencja Technology and Law for Aviation odbyła się przy okazji tegorocznych Targów Lotniczych Aviation Expo 2021.
11 września 2021
Rozpoczął się pierwszy dzień Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Targach Kielce.
09 września 2021
Dbając o bezpieczeństwo uczestników i wystawców w Targach Kielce, konferencje organizowane przy okazji Targów Lotniczych AVIATION EXPO zabezpieczone zostaną najwyższej klasy oczyszczaczami powietrza firmy Tretec. Dystrybutorem oczyszczaczy powietrza Trotec jest firma Energent Polska.
03 września 2021
Lot zapoznawczy z profesjonalnym pilotem i możliwość samodzielnego przetestowania wiatrakowca. Taką atrakcję przygotowała firma Remus z Glywic – przedstawiciel firmy Aviation Artur Trendak, polskiego producenta wiatrakowców, która wystawi się podczas tegorocznego AVIATION EXPO.
30 sierpnia 2021
Profesjonalny symulator lotu na rozsądną cenę – to pomysł kieleckiego startupu, który swoim wynalazkiem chce ułatwić proces szkolenia lotniczego i zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Maszyna i jej twórcy odwiedzą wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce.
25 sierpnia 2021
60 wystawców i trzy tysiące m2 przestrzeni wystawienniczej. Maszyny z całego świata i firmy z takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Pakistan. 11 września rozpoczynają się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO w Targach Kielce - największa impreza lotnicza w Polsce.
23 sierpnia 2021
Można już kupować bilety na III Targi Lotnicze AVIATION EXPO. W tym roku organizatorzy skupiają się na lekkich maszynach latających, które nie muszą rozbijać budżetu, aby dostarczyć dużo zabawy lub służyć jako narzędzie do pracy. A najlepiej jedno i drugie.