KIELCE IFRE-EXPO (15-17.06.2023)

IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO

ifre-2023-dziekujemy.png [397.15 KB]

Pożarnicze targi w Kielcach z rekordem

ifre-2023 Właśnie za taką wystawą tęsknili strażacy! Najnowocześniejszy sprzęt, premiery, jubileusze oraz pokazy rzucające na kolana - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2023 odwiedziło ponad 8500 zwiedzających i z pewnością nie byli oni zawiedzeni. W tym roku swoją ofertę prezentowało 153 wystawców z 13 krajów na powierzchni przeszło 8000 mkw.

Wystawa, jako jedyna w kraju poświęcona w tak szerokim spektrum ofercie dla strażaków i służb ratowniczych mocnym akcentem wróciła po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wszyscy, którzy odwiedzili Targi Kielce od 15 do 17 czerwca, czyli ponad 8500 zwiedzających znaleźli podczas IFRE-EXPO coś dla siebie. Najwięcej uwagi goście targów poświęcali oczywiście samochodom specjalistycznym. Pokazy i zawody rozpalały publiczność, bardziej niż panująca podczas wystawy temperatura. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowe pojazdy SZCZĘŚNIAK, MAGIRUS czy Ładziński, dużo nowości przygotował też ARMATEC. Nowe loga podczas targów zaprezentowały firmy BOCAR oraz świętujący 25-lecie KADIMEX.

Mali strażacy, psy ratownicze czyli dynamiczne IFRE-EXPO

ifre-2023 Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywały się podczas targów IFRE-EXPO. Akcja wydobywania poszkodowanych kierowców z aut uczestniczących w wypadku pokazała z bliska, jak ciężką i odpowiedzialną rolę pełnią strażacy w walce o bezpieczeństwo ludzkiego życia. W inscenizacji przygotowanej przez KW PSP widzowie oglądali wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu osobowego oraz busa przewożącego butle z gazem propan-butan. W jego wyniku poszkodowani zostali dwaj kierowcy pojazdów, a w skutek wypadku nastąpił wyciek gazu. W zdarzeniu brało udział 17 strażaków, ratowników i policjantów, którzy sprawnie przeprowadzili akcję ratunkową wydostając poszkodowanych i udzielając im pierwszej pomocy. Podobną akcję przeprowadzili również instruktorzy z firmy FIRE-MAX, która organizuje pokazy ratownictwa drogowego. Tu również widzowie mogli oglądać akcję strażaków w trakcie poważnego wypadku drogowego. Nie lada atrakcją był pokaz „Cztery łapy na ratunek!”  w wykonaniu OSP GRS z Nowego Sącza. Pokazał on, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i to dosłownie. Czworonóg najpierw został podciągnięty na linie, a następnie został opuszczony z drabiny pojazdu firmy Rosenbauer i zaprezentował swoje umiejętności w sferze ratowania ludzkiego życia. Przedstawiciele firmy INNPRO zaprezentowali z kolei działanie specjalistycznych dronów typu DJI Enterprise. Jak sami podkreślali - Jest to niezastąpione wsparcie w pożarnictwie. W hali G, na stoisku Fundacji CFBT wyświetlono film pt. „Burned: Protecting the Protectors”. Przygotowała ona również stanowisko do ćwiczenia prądów gaśniczych („Hose Stream Prop”) według projektu UL FSRI. Tradycyjnie już w Targach Kielce zaprezentowali się mali strażacy ze Stąporkowa. Akcja gaśnicza domu jednorodzinnego połączona z pierwszą pomocą czy pozbycie się gniazda niebezpiecznych owadów jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Targi pożarnicze na sportowo

ifre-2023 W drugim dniu wystawy rozegrano pokazowe zawody o tytuł „Najtwardszego strażaka”. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód. W piątkowej rywalizacji nie brakowało również kobiet strażaków, które świetnie radziły sobie na torze rywalizując z mężczyznami. Na początek każdy zawodnik musiał wbiec na 3 piętro z 20-kilogramowym obciążeniem, by następnie wciągnąć na linie wąż strażacki. Po zbiegnięciu każdy musiał zmierzyć się z symulatorem wyważania drzwi, a kolejno zaliczyć slalom między hydrantami. W przedostatnim zadaniu strażacy musieli przeciągnąć wypełniony wodą wąż strażacki i strumieniem wody trafić w przygotowany otwór. Na ostatniej prostej, na zmęczonych już strażaków, czekał ważący ponad 80 kg manekin, którego należało przeciągnąć kilkanaście metrów na linię mety. Wszyscy uczestnicy ograniczeni byli limitem czasowym na pokonanie całego toru, który wynosił 6 minut. Zwycięzca Rafał Bereza reprezentujący KM PSP Chełm pokonał go w 1’27”32. Tradycją ostatniego dnia IFRE-EXPO są z kolei zawody drużyn OSP. W Tym roku na starcie stanęło 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.  Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna OSP Błogoszów przed OSP Sobole i OSP Wola Kopcowa. Do zadań strażaków należało między innymi: przetoczenie opony, rozwinięcie węża gaśniczego W-52, czy „ugaszenie pożaru” przy użyciu hydronetki.

Wystawcy strażackich targów z nagrodami

Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Swoje wyróżnienie przyznał także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej W trakcie uroczystej gali wręczono również wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN za aranżację stoisk targowych oraz sposób prezentacji. Doceniono również firmę KADIMEX, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia.

Targom pożarniczym w Kielcach patronowali: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

 

 

Aktualności
17 czerwca 2023
Przez cały dzień strażacy zawodowi Państwowej Straży Pożarnej rywalizowali w zawodach na Najtwardszego Strażaka. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód.
16 czerwca 2023
Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Targi potrwają do soboty, 17 czerwca.
16 czerwca 2023
Wszystkie jednostki straży pożarnej mają być wyposażone w ambulans, a załoga przygotowana do udzielania pomocy – o ważnym zmianach strażacy dyskutowali w czasie konferencji Komendy Głównej PSP w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  
15 czerwca 2023
Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywać się będą podczas targów IFRE-EXPO. W ich trakcie można zobaczyć codzienną pracę strażaków oraz pomocnych w służbie czworonogów w różnych sytuacjach zagrożenia życia.
15 czerwca 2023
IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO wystartowały! W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięła kadra dowódcza Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele komend wojewódzkich i miejskich, ale też ochotniczych straży pożarnych z całej Polski oraz licznie przybyli goście.
09 czerwca 2023
Fundacja weźmie udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO podczas dwóch pierwszych dni wystawy - w czwartek i piątek (15-16  czerwca). A co przygotowali dla zwiedzających w tym roku?
05 czerwca 2023
Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów Przemysław Ładziński specjalizuje się w produkcji lekkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Co jeleniogórska grupa pokaże podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO? Odpowiedź już 15 czerwca!
05 czerwca 2023
Firma istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Poprzez lata swojej działalności zyskała wiedzę i doświadczenie, tworząc specjalistyczny sklep zajmujący się kompleksową sprzedażą sprzętu strażackiego, przeciwpożarowego, BHP oraz sprzętu ratownictwa medycznego. Odwiedźcie stoiska ARPAPOL podczas Targów Ifre-Expo.
01 czerwca 2023
Drużyny OSP wciąż mogą zgłaszać swój udział w zawodach organizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podczas Targów Kielce IFRE-EXPO. Na najlepszych strażaków ochotników czekają atrakcyjne nagrody.
22 maja 2023
Nagroda zostanie przyznana na tegorocznych Międzynarodowe Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych za najlepsze produkty służące bezpieczeństwu.
04 maja 2023
Już za nieco ponad miesiąc w Targach Kielce spotka się grupa zawodowa, która w rankingu zaufania społecznego zajmują pierwsze miejsce, wyprzedzając pielęgniarki, robotników i górników. Dziś strażacy obchodzą swoje święto.
04 maja 2023
Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO zapraszają od 15 do 17 czerwca 2023 roku. Ekspozycja wystawy ma już przeszło 5 tys. Mkw. Swój udział potwierdzają najważniejsze firmy z branży.
25 października 2022
Pamiętacie niesamowite występy małych strażaków ze Stąporkowa czy Wieruszowa podczas Targów Kielce IFRE-EXPO? Te niezwykle cenne inicjatywy, jakimi są Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Strażackie właśnie otrzymały z ogólnej rezerwy budżetowej, środki finansowe w wysokości 25 mln zł.
04 maja 2022
Jak co roku, 4 maja swoje święto mają strażacy. Od lat właśnie ta grupa ma w Targach Kielce swoje wydarzenie - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się w kieleckim ośrodku w przyszłym roku.
27 września 2021
Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się od 15 do 17 czerwca 2023 roku.
13 sierpnia 2021
Oświadczenie dotyczące przełożenia Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO
04 maja 2021
Zwykle gaszą pożary, teraz wożą pacjentów, pracują w szpitalu i podają leki. Czasem przyjeżdżają do wypadku zamiast karetki. Coraz więcej strażaków bezpośrednio walczy z epidemią.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
27 listopada 2020
Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak docenia markę Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych odbywających się w cyklu dwuletnim w Targach Kielce.
09 października 2020
Podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO w 2019 włączyliśmy się w pomoc jedynej w naszym mieście jednostce OSP w zakupie nowego samochodu.
13 czerwca 2019
W zawodach dla Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowanych podczas IFRE-EXPO wzięło udział 18 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła ekipa OSP Włoszczowa przed OSP Błogoszów i OSP Wola Kopcowa.
07 czerwca 2019
Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych wystartowały w Targach Kielce po raz trzeci.
06 czerwca 2019
Koncentracja na wybranych markach zamiast prezentowania szerokiego spektrum asortymentowego – to hasło przewodnie tegorocznej wystawy firmy Horpol.
06 czerwca 2019
W hali G Targów Kielce dostępna jest strefa edukacyjna na rzecz ochrony i bezpieczeństwa pracy. Pełnią w niej dyżury eksperci z takich instytucji, jak: ZUS, WOMP oraz Stowarzyszenie Służb BHP.
06 czerwca 2019
Zawodowy strażak Piotr Zwarycz wyjechał do Szwecji kiedy trapiły ją pożary. Dzięki tej podróży powstał niesamowity album ze zdjęciami.
Patronat honorowy:
Patronat medialny:
15-17.06.2023
Godziny otwarcia
 • 15 VI 2023
  10:00 - 17:00
 • 16 VI 2023
  10:00 - 17:00
 • 17 VI 2023
  10:00 - 15:00
  15-17.06.2023
  Godziny otwarcia
  • 15 VI 2023
   10:00 - 17:00
  • 16 VI 2023
   10:00 - 17:00
  • 17 VI 2023
   10:00 - 15:00