77343135cf8e4c10caab.jpg
Piotr Zwarycz - twórca albumu

Wystawa zdjęć „Misja Szwecja – na linii ognia” w hali G

06 czerwca 2019
Zawodowy strażak Piotr Zwarycz wyjechał do Szwecji kiedy trapiły ją pożary. Dzięki tej podróży powstał niesamowity album ze zdjęciami.

- Gdy dowiedziałem się o wydarzeniach rozgrywających się w Szwecji, to stwierdziłem, że nie może mnie tam zabraknąć. Jest to warte udokumentowania – mówił autor zdjęć Piotr Zwarycz.

Pożary, które nawiedziły kraj ze Skandynawii pochłonęły ok. 25 tys. ha lasów. Prócz strażaków z Polski na miejscu działali między innymi przedstawiciele Włoch, Francji, Niemiec, Danii i Litwy.

- Ta wystawa to ogromne podziękowanie dla strażaków, którzy byli na tej misji. Narażali swoje życie gasząc lasy Szwecji. Gdyby nie oni, to nie byłoby tych zdjęć – podkreślił Piotr Zwarycz.

Całą wystawę można oglądać w hali G Targów Kielce podczas trwających III Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych.

(JN)            

 

 

Polecane aktualności
25 października 2022
Pamiętacie niesamowite występy małych strażaków ze Stąporkowa czy Wieruszowa podczas Targów Kielce IFRE-EXPO? Te niezwykle cenne inicjatywy, jakimi są Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Strażackie właśnie otrzymały z ogólnej rezerwy budżetowej, środki finansowe w wysokości 25 mln zł.
04 maja 2022
Jak co roku, 4 maja swoje święto mają strażacy. Od lat właśnie ta grupa ma w Targach Kielce swoje wydarzenie - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się w kieleckim ośrodku w przyszłym roku.
27 września 2021
Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się od 15 do 17 czerwca 2023 roku.
13 sierpnia 2021
Oświadczenie dotyczące przełożenia Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO
04 maja 2021
Zwykle gaszą pożary, teraz wożą pacjentów, pracują w szpitalu i podają leki. Czasem przyjeżdżają do wypadku zamiast karetki. Coraz więcej strażaków bezpośrednio walczy z epidemią.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
27 listopada 2020
Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak docenia markę Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych odbywających się w cyklu dwuletnim w Targach Kielce.
09 października 2020
Podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO w 2019 włączyliśmy się w pomoc jedynej w naszym mieście jednostce OSP w zakupie nowego samochodu.