cfbtpl-robocze.png

Fundacja cfbt.pl na Targach Ifre-Expo 2023

09 czerwca 2023
Fundacja weźmie udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO podczas dwóch pierwszych dni wystawy - w czwartek i piątek (15-16  czerwca). A co przygotowali dla zwiedzających w tym roku?

Fundacja pokaże stanowisko do ćwiczenia prądów gaśniczych („Hose Stream Prop”) według projektu UL FSRI. Poza USA było to pierwsze takie stanowisko i obecnie jest jednym z kilku w Europie. W Polsce nie ma takiego drugiego stanowiska. Ponadto instruktorzy fundacji posiadają unikalne kompetencje w nauczaniu z wykorzystaniem tego stanowiska.

Kolejnym elementem jaki zaprezentuje na targach cfbt.pl będzie przyczepa do nauki procedur interwencyjnych z instalacjami fotowoltaicznymi. Do przyczepy dobudowana zostanie instalacja z dodatkowych modułów. Instruktorzy przedstawią całą swoją wiedzę na temat procedur postępowania ratowniczego z tego typu instalacjami, popartą licznymi szkoleniami teoretycznymi (m.in. uprawnienia instalatorskie i dozorowe SEP) oraz praktycznymi.  

Fundacja dysponuje także licencją  na wyświetlanie filmu dokumentalnego „Burned” o tematyce związanej z profilaktyką nowotworową. Film został przetłumaczony i posiada ścieżkę dźwiękową z profesjonalnym lektorem. Film trwa 30 minut i po nim nastąpi dyskusje o tym, jakże istotnym temacie. Przedstawiciele fundacji  przygotowują się także do przeprowadzenia unikalnego szkolenia „Człowiek w maszynie” z zakresu ratownictwa technicznego, w odpowiedzi na bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia. Działania fundacji wesprze ekipa instruktorów GTD - Grupa Treningowa Dolny Śląsk ze swoimi stanowiskami do ćwiczeń z zakresu postępowania w sytuacjach awaryjnych i ratowania strażaków.

pobrane.jpg [121.68 KB]

Polecane aktualności
17 czerwca 2023
Przez cały dzień strażacy zawodowi Państwowej Straży Pożarnej rywalizowali w zawodach na Najtwardszego Strażaka. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód.
16 czerwca 2023
Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Targi potrwają do soboty, 17 czerwca.
16 czerwca 2023
Wszystkie jednostki straży pożarnej mają być wyposażone w ambulans, a załoga przygotowana do udzielania pomocy – o ważnym zmianach strażacy dyskutowali w czasie konferencji Komendy Głównej PSP w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  
15 czerwca 2023
Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywać się będą podczas targów IFRE-EXPO. W ich trakcie można zobaczyć codzienną pracę strażaków oraz pomocnych w służbie czworonogów w różnych sytuacjach zagrożenia życia.
15 czerwca 2023
IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO wystartowały! W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięła kadra dowódcza Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele komend wojewódzkich i miejskich, ale też ochotniczych straży pożarnych z całej Polski oraz licznie przybyli goście.
05 czerwca 2023
Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów Przemysław Ładziński specjalizuje się w produkcji lekkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Co jeleniogórska grupa pokaże podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO? Odpowiedź już 15 czerwca!
05 czerwca 2023
Firma istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Poprzez lata swojej działalności zyskała wiedzę i doświadczenie, tworząc specjalistyczny sklep zajmujący się kompleksową sprzedażą sprzętu strażackiego, przeciwpożarowego, BHP oraz sprzętu ratownictwa medycznego. Odwiedźcie stoiska ARPAPOL podczas Targów Ifre-Expo.
01 czerwca 2023
Drużyny OSP wciąż mogą zgłaszać swój udział w zawodach organizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podczas Targów Kielce IFRE-EXPO. Na najlepszych strażaków ochotników czekają atrakcyjne nagrody.