image00043.jpeg
Pokazy dynamiczne podczas targów IFRE-EXPO

Strażacy w akcji! Pokazy dynamiczne przyciągnęły tłumy widzów

15 czerwca 2023
Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywać się będą podczas targów IFRE-EXPO. W ich trakcie można zobaczyć codzienną pracę strażaków oraz pomocnych w służbie czworonogów w różnych sytuacjach zagrożenia życia.

Akcja wydobywania poszkodowanych kierowców z aut uczestniczących w wypadku pokazała z bliska, jak ciężką i odpowiedzialną rolę pełnią strażacy w walce o bezpieczeństwo ludzkiego życia. W inscenizacji przygotowanej przez KW PSP widzowie oglądali wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu osobowego oraz busa przewożącego butle z gazem propan-butan. W jego wyniku poszkodowani zostali dwaj kierowcy pojazdów, a w skutek wypadku nastąpił wyciek gazu. W zdarzeniu brało udział 17 strażaków, ratowników i policjantów, którzy sprawnie przeprowadzili akcję ratunkową wydostając poszkodowanych i udzielając im pierwszej pomocy. Podobną akcję przeprowadzili również instruktorzy z firmy FIRE-MAX, która organizuje pokazy ratownictwa drogowego. Tu również widzowie mogli oglądać akcję strażaków w trakcie poważnego wypadku drogowego.

Nie lada atrakcją był pokaz „Cztery łapy na ratunek!”  w wykonaniu OSP GRS z Nowego Sącza. Pokazał on, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i to dosłownie. Czworonóg najpierw został podciągnięty na linie, a następnie został opuszczony z drabiny pojazdu firmy Rosenbauer i zaprezentował swoje umiejętności w sferze ratowania ludzkiego życia.

Przedstawiciele firmy INNPRO zaprezentowali z kolei działanie specjalistycznych dronów typu DJI Enterprise. Jak sami podkreślali - Jest to niezastąpione wsparcie w pożarnictwie. W hali G, na stoisku Fundacji CFBT wyświetlono film pt. „Burned: Protecting the Protectors”. Przygotowała ona również stanowisko do ćwiczenia prądów gaśniczych („Hose Stream Prop”) według projektu UL FSRI. Poza USA było to pierwsze takie stanowisko i obecnie jest jednym z kilku w Europie. W Polsce nie ma takiego drugiego stanowiska. Ponadto instruktorzy fundacji posiadają unikalne kompetencje w nauczaniu z wykorzystaniem tego stanowiska. Kolejnym elementem zaprezentowanym na targach była przyczepa do nauki procedur interwencyjnych z instalacjami fotowoltaicznymi. Do przyczepy dobudowana została instalacja z dodatkowych modułów. Instruktorzy przedstawili całą swoją wiedzę na temat procedur postępowania ratowniczego z tego typu instalacjami, popartą licznymi szkoleniami teoretycznymi (m.in. uprawnienia instalatorskie i dozorowe SEP) oraz praktycznymi.

Kolejna porcja pokazów dynamicznych już jutro, tj 16 czerwca, od godziny 10.00.

Zapraszamy!

(ŁK)

Polecane aktualności
17 czerwca 2023
Przez cały dzień strażacy zawodowi Państwowej Straży Pożarnej rywalizowali w zawodach na Najtwardszego Strażaka. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód.
16 czerwca 2023
Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Targi potrwają do soboty, 17 czerwca.
16 czerwca 2023
Wszystkie jednostki straży pożarnej mają być wyposażone w ambulans, a załoga przygotowana do udzielania pomocy – o ważnym zmianach strażacy dyskutowali w czasie konferencji Komendy Głównej PSP w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  
15 czerwca 2023
IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO wystartowały! W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięła kadra dowódcza Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele komend wojewódzkich i miejskich, ale też ochotniczych straży pożarnych z całej Polski oraz licznie przybyli goście.
09 czerwca 2023
Fundacja weźmie udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO podczas dwóch pierwszych dni wystawy - w czwartek i piątek (15-16  czerwca). A co przygotowali dla zwiedzających w tym roku?
05 czerwca 2023
Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów Przemysław Ładziński specjalizuje się w produkcji lekkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Co jeleniogórska grupa pokaże podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO? Odpowiedź już 15 czerwca!
05 czerwca 2023
Firma istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Poprzez lata swojej działalności zyskała wiedzę i doświadczenie, tworząc specjalistyczny sklep zajmujący się kompleksową sprzedażą sprzętu strażackiego, przeciwpożarowego, BHP oraz sprzętu ratownictwa medycznego. Odwiedźcie stoiska ARPAPOL podczas Targów Ifre-Expo.
01 czerwca 2023
Drużyny OSP wciąż mogą zgłaszać swój udział w zawodach organizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podczas Targów Kielce IFRE-EXPO. Na najlepszych strażaków ochotników czekają atrakcyjne nagrody.