IFRE-5039.jpg

Rafał Bereza Najtwardszym Strażakiem targów IFRE-EXPO

17 czerwca 2023
Przez cały dzień strażacy zawodowi Państwowej Straży Pożarnej rywalizowali w zawodach na Najtwardszego Strażaka. Około 70 zawodników musiało zmierzyć się z wymagającym torem i pokonać kilka przygotowanych przeszkód.

W piątkowej rywalizacji nie brakowało również strażaczek, które świetnie radziły sobie na torze rywalizując z mężczyznami. Na początek każdy zawodnik musiał wbiec na 3 piętro z 20-kilogramowym obciążeniem, by następnie wciągnąć na linie wąż strażacki. Po zbiegnięciu każdy musiał zmierzyć się z symulatorem wyważania drzwi, a kolejno zaliczyć slalom między hydrantami. W przedostatnim zadaniu strażacy musieli przeciągnąć wypełniony wodą wąż strażacki i strumieniem wody trafić w przygotowany otwór. Na ostatniej prostej, na zmęczonych już strażaków, czekał ważący ponad 80 kg manekin, którego należało przeciągnąć kilkanaście metrów na linię mety. Wszyscy uczestnicy ograniczeni byli limitem czasowym na pokonanie całego toru, który wynosił 6 minut. Zwycięzca Rafał Bereza reprezentujący KM PSP Chełm pokonał go w 1’27”32.

Organizatorem zawodów na Najtwardszego Strażaka była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W sobotę, ostatniego dnia targów, do podobnej rywalizacji, ale na nieco lżejszym torze, przystąpią z kolei strażacy należący do Ochotniczej Straży Pożarnej.

Polecane aktualności
16 czerwca 2023
Po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO wręczono nagrody wystawcom targów za prezentowane produkty i najbardziej atrakcyjny styl wystąpienia targowego. Targi potrwają do soboty, 17 czerwca.
16 czerwca 2023
Wszystkie jednostki straży pożarnej mają być wyposażone w ambulans, a załoga przygotowana do udzielania pomocy – o ważnym zmianach strażacy dyskutowali w czasie konferencji Komendy Głównej PSP w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  
15 czerwca 2023
Widowiskowa akcja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła dynamiczne pokazy, jakie przez trzy dni odbywać się będą podczas targów IFRE-EXPO. W ich trakcie można zobaczyć codzienną pracę strażaków oraz pomocnych w służbie czworonogów w różnych sytuacjach zagrożenia życia.
15 czerwca 2023
IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO wystartowały! W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięła kadra dowódcza Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele komend wojewódzkich i miejskich, ale też ochotniczych straży pożarnych z całej Polski oraz licznie przybyli goście.
09 czerwca 2023
Fundacja weźmie udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO podczas dwóch pierwszych dni wystawy - w czwartek i piątek (15-16  czerwca). A co przygotowali dla zwiedzających w tym roku?
05 czerwca 2023
Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów Przemysław Ładziński specjalizuje się w produkcji lekkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Co jeleniogórska grupa pokaże podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO? Odpowiedź już 15 czerwca!
05 czerwca 2023
Firma istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Poprzez lata swojej działalności zyskała wiedzę i doświadczenie, tworząc specjalistyczny sklep zajmujący się kompleksową sprzedażą sprzętu strażackiego, przeciwpożarowego, BHP oraz sprzętu ratownictwa medycznego. Odwiedźcie stoiska ARPAPOL podczas Targów Ifre-Expo.
01 czerwca 2023
Drużyny OSP wciąż mogą zgłaszać swój udział w zawodach organizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podczas Targów Kielce IFRE-EXPO. Na najlepszych strażaków ochotników czekają atrakcyjne nagrody.