Wh2q9124-20190606-TargiKielce-IFRE.jpg

OSP Kielce-Niewachlów już niebawem z nowym samochodem

09 października 2020
Podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO w 2019 włączyliśmy się w pomoc jedynej w naszym mieście jednostce OSP w zakupie nowego samochodu.

Targi Kielce pomogły strażakom-ochotnikom w zorganizowaniu zbiórki, a kwota była niebagatelna – koszt pojazdu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła, to około 850-900 tysięcy złotych. W pierwszym targowym dniu Przedstawiciele OSP Kielce-Niewachlów spotkali się z Prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, który zainteresował się problemem wysłużonego, 43-letniego jelcza, którego posiadają na stanie strażacy z Niewachlowa. Ukoronowaniem rozmowy sprzed roku było podpisanie 8 października umowy pomiędzy przedstawicielami OSP a firmą, która samochód dostarczy czyli MOTO-TRUCKIEM, z budżetu Miasta Kielce na ten cel, za zgodą Rady Miasta, przeznaczona została kwota 450 tys. zł.

Przypomnijmy, że to właśnie OSP Kielce-Niewachlów było jedną z pierwszych jednostek, które rozpoczęły w 2009 roku gaszenie pożaru hali Targów Kielce.

Strażacy z Niewachlowa obiecali, że swój nowy wóz zaprezentują podczas przyszłorocznej edycji Targów KIELCE IFRE-EXPO od 30 września do 2 października.

(UK)

Polecane aktualności
25 października 2022
Pamiętacie niesamowite występy małych strażaków ze Stąporkowa czy Wieruszowa podczas Targów Kielce IFRE-EXPO? Te niezwykle cenne inicjatywy, jakimi są Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Strażackie właśnie otrzymały z ogólnej rezerwy budżetowej, środki finansowe w wysokości 25 mln zł.
04 maja 2022
Jak co roku, 4 maja swoje święto mają strażacy. Od lat właśnie ta grupa ma w Targach Kielce swoje wydarzenie - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się w kieleckim ośrodku w przyszłym roku.
27 września 2021
Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO odbędą się od 15 do 17 czerwca 2023 roku.
13 sierpnia 2021
Oświadczenie dotyczące przełożenia Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO
04 maja 2021
Zwykle gaszą pożary, teraz wożą pacjentów, pracują w szpitalu i podają leki. Czasem przyjeżdżają do wypadku zamiast karetki. Coraz więcej strażaków bezpośrednio walczy z epidemią.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
27 listopada 2020
Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak docenia markę Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych odbywających się w cyklu dwuletnim w Targach Kielce.
13 czerwca 2019
W zawodach dla Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowanych podczas IFRE-EXPO wzięło udział 18 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła ekipa OSP Włoszczowa przed OSP Błogoszów i OSP Wola Kopcowa.