IV Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE za nami

eco-style-2020 Podczas październikowej edycji Salonu stoiska zapełniła zdrowa żywność. Nie zabrakło serów, miodów, domowych przetworów i słodkości. Podczas wydarzenia odbywały się pokazy kulinarne i degustacje.

Goście Targów Kielce mogli zapoznać się z tradycyjnymi produktami o wysokiej jakości. Jesienne targi Agrotech, Dom i Ty, Eco-Style, Health&Beauty i Rękodzieło odwiedziło ponad 20 tys. gości z kraju i zagranicy.    

Zdrowa żywność to podstawa!

Zgadzają się z tym wystawcy targów Eco-Style. Dlatego podczas tegorocznej edycji stoiska wypełniły ekologiczne: miody, chleby, makarony, wędliny i mięso, słodkości, przetwory oraz wiele innych. Zwiedzający mieli możliwość skosztowania wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. Nie zabrakło m.in. olejów tłoczonych i mąki orkiszowej z własnych upraw prosto

z Manufaktury Skalbmierskiej Adama Galbasa. Na entuzjastów rodzimych darów ziemi czekała bogata oferta ekologicznych warzyw i owoców, m.in. buraka ćwikłowego, cebuli zwyczajnej, czereśni, dyni, fasoli zwykłej, gruszki, jabłka, maliny jesiennej, aronii czarnoowocowej czy porzeczki prezentowanych przez wystawców zgromadzonych na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Wszyscy zainteresowani mogli nie tylko skosztować pysznych i ekologicznych produktów, ale podpytać o tajniki uprawy i pomocne rady przy rozpoczynaniu własnej ekologicznej działalności. Na stoisku ŚODR czekali także przedstawiciele Zagrody Królów, ekologicznego gospodarstwa agroturystycznego, którzy dzielili się doświadczeniem w zakresie hodowli koni, krów rasy Jersey oraz wyjątkowych gatunków owiec świniarek i gęsi kieleckich. Ogromnym zainteresowaniem gości targów cieszyły się pokazy kulinarne i degustacje prezentowane na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia. W menu znalazły się m.in. przepyszne potrawy z polskiego mięsa wołowego i wieprzowego, zupy z warzyw, racuszki i naleśniki z owocami. Hitem okazały się bułeczki z płatkami z róży i ciasto drożdżowe z ekologiczną borówką amerykańską oraz pszenica okrągłoziarnowa vel. Trispa serwowana jako dodatek do pieczonej karkówki. Oprocz degustacji ekologicznych polskich produktów, odwiedzający targi mogli porozmawiać z ekspertami, na temat tego czy warto przestawić swoje gospodarstwo konwencjonalne na produkcję ekologiczną i jak uzyskać certyfikaty ekologiczne.

Od pola do stołu – najlepsze gospodarstwa ekologiczne

Kieleckie targi to jednak nie tylko prezentacja produktów, ale także wyróżnienia dla gospodarstw, które prowadzą biznes w sposób zrównoważony. W trakcie tegorocznej edycji targów odbyła się konferencja „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowana przez ŚODR w Modliszewicach. Podczas konferencji miało miejsce wręczenie nagród laureatom XIV edycji wojewódzkiego Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2021 r. Celem konkursu było rozpowszechnianie informacji o korzyściach płynących z prowadzenia gospodarstwa metodami ekologicznymi oraz upowszechnienie  wiedzy na temat możliwości przetwarzania surowców ekologicznych na poziomie gospodarstwa. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Gospodarstwo ekologiczne Pani Beaty Gruszki położone w miejscowości Kocina, gminna Opatowiec w powiecie kazimierskim (III miejsce), Gospodarstwo ekologiczne Aliny Patrzałek z miejscowości Sędek, gmina Łagów w powiecie kieleckim (II miejsce) oraz Gospodarstwo ekologiczne Pana Tomasza Górskiego położone w miejscowości Pomorzany, gmina Końskie w powiecie koneckim (I miejsce).

W trakcie ceremonii przyznano także wyróżnienia i nagrody w ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepszy Doradca Ekologiczny” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Do konkursu w województwie świętokrzyskim zostali zgłoszeni doradcy ds. rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska. Wyróżnienia otrzymali: Iwona Korecka- Wiemann z powiatowego zespołu doradztwa rolniczego w Sandomierzu i Henryk Janiszewski PZDR w  Opatowie. Laureatami zostali: Jolanta Lachowska z PZDR w  Kielcach (III miejsce), Ilona Witkowska z PZDR  w Starachowicach (II miejsce) i Joanna Stefańczyk z PZDR we Włoszczowie (I miejsce). Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Równolegle do IV Salonu Produktów Ekologicznych ECO-STYLE w Targach Kielce odbyły się XXVIII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM i Ty, jesienna edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY oraz X Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO.

Aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
09 października 2021
Spotkanie jest organizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
08 października 2021
Pyszności czekają na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA
08 października 2021
Ruszyły targi DOM i TY, Eco-Style, Heath&Beauty i Rękodzieło. W programie targów bezpłatne warsztaty florystyczne, pokazy kulinarne, porady fachowców i wiele inspiracji.
04 października 2021
Jeszcze do środy, 6 października można zgłaszać się do udziału w konferencji „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach . To doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego!
01 października 2021
Wśród Wystawców targów ECO-STYLE pojawi się Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, na którego stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy targów będą mogli także poszerzyć wiedzę z zakresu żywności ekologicznej podczas konferencji przygotowanej przez ŚODR.
01 października 2021
Podczas targów ECO-STYLE będzie można spróbować wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. To jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
01 października 2021
Rodzinne gospodarstwo ze Skalbmierza – jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych - prowadzi działalność gospodarczą w ramach handlu detalicznego.  W ofercie gospodarstwa znajdują się m.in. oleje tłoczone i mąka orkiszowa z własnych upraw.
30 września 2021
Podczas tegorocznej edycji Salonu Produktów Ekologicznych w Targach Kielce pojawi się wiele gospodarstw ekologicznych z różnorodną ofertą naturalnych produktów. Spotkania z przedstawicielami tego typu gospodarstw przyczyni się do rozszerzenia wiedzy z zakresu żywności ekologicznej.
30 września 2021
Podczas jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych, na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach nie zabraknie przedstawicieli drobnych gospodarstw rodzinnych z województwa świętokrzyskiego.  Jednym z nich będzie gospodarstwo ekologiczne Adamczyk.
29 września 2021
Gospodarstwo rodzinne prowadzone metodami ekologicznymi na targach Eco-Style.
29 września 2021
Naturalnie uprawiane rośliny sadownicze i warzywnicze – to oferta jednego z ekologicznych gospodarstw rodzinnych, które pojawi się podczas jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
28 września 2021
Na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach podczas targów ECO-STYLE zaprezentuje się Gospodarstwo Ekologiczne u Machockich.
28 września 2021
Październikowy Salon Produktów Ekologicznych w Targach Kielce to okazja do prezentacji dla rolników ekologicznych z województwa świętokrzyskiego. Jednym z Wystawców, który pojawi się na targach ECO-STYLE będzie gospodarstwo „Zagroda Królów”.
23 września 2021
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia to jeden z Wystawców wydarzenia Eco-Style! Przedstawiciele Stowarzyszenia wspierają akcję „Wybieram Polskie Eko”.
23 września 2021
Podczas październikowego Salonu Produktów Ekologicznych w Targach Kielce przedstawicieli Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach przygotowali wiele atrakcji. Merytoryczna konferencja, prezentacje ekologicznych rolników z województwa świętokrzyskiego i doradztwo w zakresie produkcji ekologicznej – to wszystko czeka na gości targów Eco-Style.
Partnerzy medialni
8-10.10.2021
    8-10.10.2021