logo-SODR.png

ŚODR MODLISZEWICE na targach ECO-STYLE

01 października 2021
Wśród Wystawców targów ECO-STYLE pojawi się Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, na którego stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy targów będą mogli także poszerzyć wiedzę z zakresu żywności ekologicznej podczas konferencji przygotowanej przez ŚODR.

Kolejnym wystawcą targów ECO-STYLE będzie Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, istniejący od ponad 40 lat. Do obowiązków ośrodka należy między innymi prowadzenie inwestycji w rolnictwie, unowocześnianie gospodarstw poprzez modernizacje istniejących budynków inwentarskich czy chociażby zbieranie, gromadzenie oraz przekazywanie informacji dotyczących cen artykułów rolnych oraz podaży, w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej. W czasie trwania targów ECO-STYLE od 8 do 10 października 2021 r. w Targach Kielce na stoisku ŚODR Modliszewice będzie można poznać ofertę rolników ekologicznych z województwa świętokrzyskiego, oraz uzyskać informacje z zakresu produkcji ekologicznej od wykwalifikowanych doradców.

Drugiego dnia targów Eco-Style - 9 października 2021 roku o godzinie 11.00. odbędzie się konferencja „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowana przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. To okazja do nawiązania kontaktów z producentami ekologicznymi z całej Polski, przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego oraz naukowcami z jednostek badawczych i uczelni rolniczych specjalizujących się w problemach rolnictwa ekologicznego. Podczas konferencji odbędzie się wręczenie nagród laureatom XIV edycji wojewódzkiego Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2021 r.

Więcej informacji o konferencji na stronie ŚODR

Pozostałymi przedstawicielami gospodarstw ekologicznych, które pojawią się podczas jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych w Targach Kielce będą Gabriela i Maciej Królowie, którzy zajmują się uprawą borówek, Iwona i Tomasz Iskra oraz Piotr Lasek zajmujący się warzywami ekologicznymi, a także Agata Machocka, Krzysztof Czeczot, Adamczyk Karol, którzy podejmują się uprawy warzyw i owoców ekologicznych. Na stoisku ŚODR Modliszewice pojawią się również Adam Galbas z gospodarstwa produkującego oleje tłoczone i mąkę orkiszową, a także przedstawiciele Farmy Jaga, którzy specjalizują się w hodowli kóz i produkcji kozich serów.

Targi ECO- STYLE rozpoczną się już 8 października i potrwają do 10 października br. Uczestnicy będą mogli liczyć na zapoznanie się z szeroką gamą wysokiej jakości produktów o charakterze ekologicznym. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. 

(MCh)

Polecane aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
09 października 2021
Spotkanie jest organizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
08 października 2021
Pyszności czekają na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA
08 października 2021
Ruszyły targi DOM i TY, Eco-Style, Heath&Beauty i Rękodzieło. W programie targów bezpłatne warsztaty florystyczne, pokazy kulinarne, porady fachowców i wiele inspiracji.
04 października 2021
Jeszcze do środy, 6 października można zgłaszać się do udziału w konferencji „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach . To doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego!
01 października 2021
Podczas targów ECO-STYLE będzie można spróbować wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. To jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
01 października 2021
Rodzinne gospodarstwo ze Skalbmierza – jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych - prowadzi działalność gospodarczą w ramach handlu detalicznego.  W ofercie gospodarstwa znajdują się m.in. oleje tłoczone i mąka orkiszowa z własnych upraw.
30 września 2021
Podczas tegorocznej edycji Salonu Produktów Ekologicznych w Targach Kielce pojawi się wiele gospodarstw ekologicznych z różnorodną ofertą naturalnych produktów. Spotkania z przedstawicielami tego typu gospodarstw przyczyni się do rozszerzenia wiedzy z zakresu żywności ekologicznej.