DSC00191.JPG
Strategia „Od pola do stołu” jest elementem Zielonego Ładu

Trwa konferencja "Od pola do stołu" na targach Eco-Style

09 października 2021
Spotkanie jest organizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach

Komisja Europejska 20 maja br. przyjęła Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów: Strategia „od pola do stołu” na rzecz sprawiedliwego, zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego.

Strategia „Od pola do stołu” jest elementem Zielonego Ładu. Uwzględnia ona w kompleksowy sposób wyzwania związane ze zrównoważonymi systemami żywnościowymi i podkreśla znaczenie związków między zdrowiem ludzi, zdrowiem społeczeństwa i zdrowiem planety. Strategia zakłada bardzo ambitne cele, takie jak: redukcja zużycia pestycydów, antybiotyków i nawozów, zwiększenia udziału rolnictwa ekologicznego. Realizacja tych założeń wymagać będzie wielorakich dostosowań technologicznych, głównie o charakterze inwestycyjnym, wymagających szerokiego transferu nowej wiedzy, a przede wszystkim wysokich kosztów dostosowawczych.

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza na konferencję „Strategia Unii Europejskiej - OD POLA DO STOŁU”. Konferencja jest realizowana w ramach operacji własnej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) pn. „Rolnictwo ekologiczne szansą zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich”, w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020-2021.

Celem operacji jest wdrażanie najlepszych rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego i rozwój współpracy pomiędzy producentami ekologicznymi z województwa świętokrzyskiego ukierunkowanej na podejmowanie wspólnych inicjatyw (w zakresie produkcji, organizacji sprzedaży, marketingu), w tym również nawiązanie kontaktów z producentami ekologicznymi z całej Polski, przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego (przedsiębiorcy, producenci środków produkcji, sprzedawcy, przetwórcy, jednostki certyfikujące i wdrażające systemy jakości) oraz naukowcami z jednostek badawczych i uczelni rolniczych specjalizujących się w problemach rolnictwa ekologicznego.

Podczas konferencji odbędzie się wręczenie nagród laureatom XIV edycji wojewódzkiego Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2021 r.

W czasie trwania targów ECO-STYLE od 8 do 10 października 2021 r. w Targach Kielce zapraszamy do odwiedzenia stoiska ŚODR Modliszewice. Na stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego, a doradcy rolni naszego Ośrodka będą udzielać informacji z zakresu produkcji ekologicznej.

DSC00191.JPG [3.41 MB]

DSC00211.JPG [3.85 MB]

DSC00210.JPG [3.13 MB]

(MB)

Polecane aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
08 października 2021
Pyszności czekają na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA
08 października 2021
Ruszyły targi DOM i TY, Eco-Style, Heath&Beauty i Rękodzieło. W programie targów bezpłatne warsztaty florystyczne, pokazy kulinarne, porady fachowców i wiele inspiracji.
04 października 2021
Jeszcze do środy, 6 października można zgłaszać się do udziału w konferencji „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach . To doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego!
01 października 2021
Wśród Wystawców targów ECO-STYLE pojawi się Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, na którego stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy targów będą mogli także poszerzyć wiedzę z zakresu żywności ekologicznej podczas konferencji przygotowanej przez ŚODR.
01 października 2021
Podczas targów ECO-STYLE będzie można spróbować wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. To jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
01 października 2021
Rodzinne gospodarstwo ze Skalbmierza – jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych - prowadzi działalność gospodarczą w ramach handlu detalicznego.  W ofercie gospodarstwa znajdują się m.in. oleje tłoczone i mąka orkiszowa z własnych upraw.
30 września 2021
Podczas tegorocznej edycji Salonu Produktów Ekologicznych w Targach Kielce pojawi się wiele gospodarstw ekologicznych z różnorodną ofertą naturalnych produktów. Spotkania z przedstawicielami tego typu gospodarstw przyczyni się do rozszerzenia wiedzy z zakresu żywności ekologicznej.