SOD-0258.JPG

Ekologiczne warzywa i owoce z gospodarstwa u Machockich

28 września 2021
Na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach podczas targów ECO-STYLE zaprezentuje się Gospodarstwo Ekologiczne u Machockich.

W gospodarstwie ekologicznym u Machockich uprawiane są warzywa i owoce bez chemicznych dodatków. Z nadwyżek powstają soki, sałatki i dżemy. Co ciekawe, ekologicznym certyfikatem potwierdzona jest nie tylko uprawa, ale i przetwórstwo. W gospodarstwie uprawiane są głównie maliny i truskawki, a od dwóch lat także warzywa: marchewka, pietruszka, cebula, buraki, pomidory, ogórki, papryka. Jakiś czas temu, w gospodarstwie zaczęto przerabiać to, co jest w nadwyżce. W ten sposób powstają syropy i soki tłoczone na zimno, w których jest 100% owocu, bez dodatku wody. Z malin powstają dżemy i owocowe galaretki. Nadwyżki warzyw wykorzystywane są do sałatek, a kapusta w nadmiarze jest kiszona.

Z ofertą Gospodarstwa Ekologicznego u Machockich będzie można zapoznać się na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska ŚODR Modliszewice podczas październikowego Salonu Produktów Ekologicznych już od 8 do 10 października 2021 r. w Targach Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
09 października 2021
Spotkanie jest organizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
08 października 2021
Pyszności czekają na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA
08 października 2021
Ruszyły targi DOM i TY, Eco-Style, Heath&Beauty i Rękodzieło. W programie targów bezpłatne warsztaty florystyczne, pokazy kulinarne, porady fachowców i wiele inspiracji.
04 października 2021
Jeszcze do środy, 6 października można zgłaszać się do udziału w konferencji „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach . To doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego!
01 października 2021
Wśród Wystawców targów ECO-STYLE pojawi się Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, na którego stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy targów będą mogli także poszerzyć wiedzę z zakresu żywności ekologicznej podczas konferencji przygotowanej przez ŚODR.
01 października 2021
Podczas targów ECO-STYLE będzie można spróbować wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. To jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
01 października 2021
Rodzinne gospodarstwo ze Skalbmierza – jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych - prowadzi działalność gospodarczą w ramach handlu detalicznego.  W ofercie gospodarstwa znajdują się m.in. oleje tłoczone i mąka orkiszowa z własnych upraw.