20190715-120346.jpg

Gospodarstwo „Zagroda Królów” na targach Eco-Style

28 września 2021
Październikowy Salon Produktów Ekologicznych w Targach Kielce to okazja do prezentacji dla rolników ekologicznych z województwa świętokrzyskiego. Jednym z Wystawców, który pojawi się na targach ECO-STYLE będzie gospodarstwo „Zagroda Królów”.

W ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Królów w Brześciu uprawia się borówkę amerykańską metodami ekologicznymi bez stosowania chemii. Owoce borówki sprzedawane są w ramach rolniczego handlu detalicznego jako owoc świeży lub przetwarzane na dżemy. Ponadto, w gospodarstwie hoduje się  konie, krowy rasy Jersey oraz wyjątkowe gatunki: owce świniarki i gęsi kieleckie.  To rodzime stare rasy zwierząt, dopasowane do tutejszych warunków klimatycznych, które są mniejsze od innych gatunków, za to odporne na choroby i łatwe w utrzymaniu.  Gospodyni z Brześcia otrzymała nagrodę w konkursie „Dziedzictwo Kulinarne” za jagnięcy udziec.

Z ofertą gospodarstwa „Zagroda królów” będzie można zapoznać się na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska ŚODR Modliszewice podczas targów ECO-STYLE od 8 do 10 października 2021 r. w Targach Kielce!

(MCh)

 

Polecane aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
09 października 2021
Spotkanie jest organizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
08 października 2021
Pyszności czekają na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA
08 października 2021
Ruszyły targi DOM i TY, Eco-Style, Heath&Beauty i Rękodzieło. W programie targów bezpłatne warsztaty florystyczne, pokazy kulinarne, porady fachowców i wiele inspiracji.
04 października 2021
Jeszcze do środy, 6 października można zgłaszać się do udziału w konferencji „Strategia Unii Europejskiej – OD POLA DO STOŁU” organizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach . To doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami branży rolnictwa ekologicznego!
01 października 2021
Wśród Wystawców targów ECO-STYLE pojawi się Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, na którego stoisku zaprezentują się rolnicy ekologiczni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy targów będą mogli także poszerzyć wiedzę z zakresu żywności ekologicznej podczas konferencji przygotowanej przez ŚODR.
01 października 2021
Podczas targów ECO-STYLE będzie można spróbować wyjątkowo zdrowych, regionalnych kozich serów pochodzących z gospodarstwa Farma Jaga. To jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych.
01 października 2021
Rodzinne gospodarstwo ze Skalbmierza – jeden z Wystawców jesiennego Salonu Produktów Ekologicznych - prowadzi działalność gospodarczą w ramach handlu detalicznego.  W ofercie gospodarstwa znajdują się m.in. oleje tłoczone i mąka orkiszowa z własnych upraw.