przemyslowa-wiosna-2023-dziekujemy

 

Przemysłowa Wiosna – marka sama w sobie

przemyslowa-wiosna-2023-galeria-01.jpg [210.08 KB] Podsumowując tegoroczną Przemysłową Wiosnę można oczywiście używać słów „rekord”, „największa” czy „absolutny hit”. Osoby, które nie odwiedziły przemysłowego cyklu w Targach Kielce mogą uznać to jednak z PR-owe chwyty. Nic bardziej mylnego. Targi spod znaku STOM w 2023 roku były absolutnie rewelacyjne, a świadczą o tym nie tylko liczby.

Chociaż te oczywiście muszą robić wrażenie - zajęte wszystkie hale kieleckiego ośrodka, niemal 600 wystawców, oraz 19 tysięcy zwiedzających. Dodatkowo wszyscy, którzy odwiedzili Targi STOM w latach poprzednich zgodnie twierdzili, że tylu pracujących maszyn w Targach Kielce jeszcze nigdy nie było. Warto też przypomnieć, że od 2015 roku powierzchnia wystawy każdego roku rosła o 20%, trend ten został zachwiany w latach pandemii, choć nawet wtedy cykl spod znaku STOM został zorganizowany. 2023 rok to powrót do tendencji wzrostowej - „Przemysłowa Wiosna” była nie tylko większa od rekordowej edycji z 2019, była największa w historii.

W zachwycie jaki można odczuwać na myśl o tych wszystkich liczbach, trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną ważną kwestię – nie liczba zwiedzających jest najważniejsza, najważniejsza jest jakość kontaktów zdobytych na targach i wartość kontraktów wynikających następnie z tych rozmów. A to, że spotkania były niezwykle satysfakcjonujące podkreślali jednogłośnie niemal wszyscy wystawcy.

Już od 2015 roku czyli od samego początku uczestniczymy w Dniach Druku 3D w Kielcach. Przyjeżdżamy tutaj, ponieważ mamy tutaj bardzo wielu klientów. W tym roku wyraźnie widać, że targi odżyły po pandemii, jest więcej zwiedzających. Więc cieszymy się i za rok też wracamy – podsumowywał udział w Przemysłowej Wiośnie Filip Ludwikowski, UBOT, Chief Technology oficer.

Merytorycznie o metrologii

przemyslowa-wiosna-2023-galeria-02.jpg [205.31 KB] Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem zatytułowanego „Nauka w biznesie – komercjalizacja wyników badań naukowych”. Wydarzenie otworzył Jerzy Józwik – dyrektor biura Polskiej Unii Metrologicznej w Lublinie, który omówił m.in. cechy charakterystyczne powszechnego spisu metrologicznego, czyli spisu kluczowej aparatury naukowej oraz naukowo – badawczej. Jacek Semaniak – Prezes Głównego Urzędu Miar, Przewodniczący Prezydium Polskiej Unii Metrologicznej przywitał zgromadzonych gości i omówił główne działania związane z rozbudową Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar mającego wpływ na rozwój polskiej metrologii:

- Podejmujemy liczne działania, aby tworzyć pozytywny klimat wokół metrologii. Temu też miało służyć stworzenie Polskiej Unii Metrologicznej, uruchomienie programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Polska Metrologia” oraz powstanie Klastra Metrologicznego. Naszym celem jest rozwijanie funkcjonalności, które posiadamy w Głównym Urzędzie Miar i połączenie ich z funkcjonalnościami, jakie posiadają uczelnie. Dzięki temu będziemy tworzyć nowe obszary badawcze – podkreślał Prezes Jacek Semaniak

Medialny szum

przemyslowa-wiosna-2023-galeria-03.jpg [175.43 KB] Dni Druku 3D, które w tym roku świętowały jubileusz piętnastolecia cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Na uwagę radia czy telewizji zasługiwała z pewnością prezentacja druku 3D z użyciem betonu. Tą techniką posługuje się firma 3DArtech z Kielc. Jak informował Karol Jankowicz, przedstawiciel firmy produkcja w głównej mierze skupia się na prefabrykatach i elementach malej architektury. – Nasza firma nie skupia się na drukowaniu budynków, lecz z takich prefabrykatów można oczywiście zbudować pokaźną konstrukcję. Możemy też budować obiekty użyteczności publicznej, które będą pełnić funkcję reprezentacyjną w mieście. Mamy zbudowaną do tego drukarkę, która posiada specjalną głowicę. Także nasza betonowa mieszanka jest skonstruowana pod druk 3D. Jeśli chodzi o małą architekturę to nie widzę przeciwwskazań, by zwykły Kowalski mógł sobie kupić wydrukowany komplet ogrodowy – podkreśla. Np. stojąca waza kosztuje 300 zł, a fotel ogrodowy 600 zł.

 

Wystawcy Przemysłowej Wiosny zostali nagrodzeni

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze produkty prezentowane podczas wystaw. O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe. W czasie uroczystości wręczono także nagrody TOP DESIGN Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Docenione zostały także firmy świętujące jubileusze.

Reklama

Reklama

Aktualności
30 marca 2023
Podczas Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbyło się specjalistyczne seminarium pt. "Współczesne trendy rynku napędów płynowych". Organizatorem wydarzenia była Politechnika Świętokrzyska.
30 marca 2023
W trakcie seminarium, które odbyło się 3-go dnia targów poruszane były m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji.
30 marca 2023
Drugi dzień Przemysłowej Wiosny upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO oraz CONTROL-STOM.
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
28 marca 2023
Pracujące maszyny, niemal 600 wystawców, 7 hal wypełnionych po brzegi najnowszymi technologiami – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań ruszyła 28 marca i potrwa aż cztery targowe dni.
24 marca 2023
Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jedną z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF to także wieloletni wystawca Targów STOM.
20 marca 2023
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych firma Eagle Laser zaprezentuje prawdziwy hit.
13 marca 2023
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest "Przemysłowej Wiośnie".
02 marca 2023
Do rozpoczęcia Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL będących ważną częścią Przemysłowej Wiosny pozostał niecały miesiąc. Poznajcie kolejnego wystawcę cyklu.
27 lutego 2023
Salon Robotyki Przemysłowej to od pięciu lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
27 lutego 2023
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.
23 lutego 2023
Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL czyli jeden z elementów Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce z pewnością zachwycą zwiedzających swoją ofertą. Tradycyjnie jednym z wystawców będzie firma GF Machining Solutions.
16 lutego 2023
Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING, które w tym roku potrwają aż cztery dni gromadzą najlepszych producentów i dystrybutorów z branży. W tym gronie tradycyjnie znajduje się firma ITALTEC.
13 lutego 2023
Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL odbędą się od 28 do 31 marca 2023 roku. Wystawcy już szykują branżowe nowości, jednym z nich będzie firma POLWELT.
07 lutego 2023
LVD jest wiodącym producentem urządzeń do obróbki blach, w tym systemów cięcia laserowego, wykrawarek, pras krawędziowych, nożyc gilotynowych oraz systemów automatyzacji, zintegrowanych i obsługiwanych przez oprogramowanie CADMAN®. Produkty i technologia LVD przystosowane do Przemysłu 4.0, sprawiają, że inteligentna produkcja staje się możliwa.
03 lutego 2023
Dzięki firmie HGM Maszyny można zoptymalizować procesy produkcyjne oraz zredukować koszty do niezbędnego minimum. Poznaj ofertę HGM Maszyny podczas Targów Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING w Targach Kielce.
01 lutego 2023
Tajwańska firma YLM Group od 14 lat obecna jest na polskim rynku. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska producenta podczas Targów Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING od 28 do 31 marca!
30 stycznia 2023
SEGER Cutting Tools to doświadczony dostawca nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla wszystkich branż przemysłowych w zakresie precyzyjnych narzędzi skrawających. Bogata oferta zawiera również szeroko pojęte wsparcie techniczne przy projektowaniu nowych lub optymalizacji obecnych procesów obróbki. Odwiedź stoisko firmy podczas Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL od 28 do 31 marca!
17 stycznia 2023
Znany sprzedawca systemów filtrowentylacji oraz urządzeń odciągowych pojawi się w kieleckim ośrodku już w marcu.
13 stycznia 2023
Obkurczanie i rozkurczanie narzędzi w rekordowym tempie, a przy tym oszczędzanie energii i ochrona oprawki: to zalety indukcyjnego systemu mocowania termokurczliwego »powerShrink«. Przyjdź na Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM i poznaj tę nowość!
10 stycznia 2023
Blisko 40 lat doświadczenia na rynku obróbki metali ma firma Janus Obrabiarki, która będzie wystawcą Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL już w marcu.
09 stycznia 2023
Firma o holenderskich korzeniach będzie wystawcą Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL już po raz kolejny.
01 grudnia 2022
29 marca 2023 r. podczas kolejnej edycji Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, odbędzie się seminarium metrologiczne organizowane przez Polską Unię Metrologiczną
27 października 2022
Salon Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi zgromadziły w 2022 roku 250 pracujących maszyn we wszystkich 7 halach kieleckiego ośrodka. Imprezę odwiedziło ponad 10.000 zwiedzających profesjonalistów. Kim byli goście Przemysłowej Wiosny?
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.
28-31.03.2023
Godziny otwarcia
 • 28 III 2023
  09:00 - 17:00
 • 29 III 2023
  09:00 - 17:00
 • 30 III 2023
  09:00 - 17:00
 • 31 III 2023
  09:00 - 15:00
  28-31.03.2023
  Godziny otwarcia
  • 28 III 2023
   09:00 - 17:00
  • 29 III 2023
   09:00 - 17:00
  • 30 III 2023
   09:00 - 17:00
  • 31 III 2023
   09:00 - 15:00