LVD-rgb-websafe.jpg

Nowości od LVD podczas Przemysłowej Wiosny

07 lutego 2023
LVD jest wiodącym producentem urządzeń do obróbki blach, w tym systemów cięcia laserowego, wykrawarek, pras krawędziowych, nożyc gilotynowych oraz systemów automatyzacji, zintegrowanych i obsługiwanych przez oprogramowanie CADMAN®. Produkty i technologia LVD przystosowane do Przemysłu 4.0, sprawiają, że inteligentna produkcja staje się możliwa.

Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER firma LVD skupi uwagę na korzyściach związanych z efektywnością procesów, prezentując zrobotyzowaną komórkę do gięcia, zasilaną przez elektryczną prasę krawędziową Dyna-Press z systemem Easy-Form®Laser, wydajną wycinarkę laserową Puma 3015 12 kW oraz zintegrowany pakiet oprogramowania CADMAN®

NOWA DEFINICJA AUTOMATYZACJI GIĘCIA

Zrobotyzowana komórka Dyna-Cell to nowa definicja automatyzacji gięcia. W przeciwieństwie do starych zrobotyzowanych systemów, maszyna Dyna-Cell jest elastyczna, łatwa w użyciu i wydajna – idealna do automatycznego gięcia małych i średnich części o wymiarach do 350 mm x 500 mm.

Oprogramowanie LVD CADMAN-SIM umożliwia realizację szybkiego procesu „od projektu do produktu”.  Wygenerowanie programu gięcia CAM i programu robota zajmuje 10 minut, a kolejne tyle jest potrzebne na konfigurację i produkcję pierwszego detalu. Nie ma potrzeby uczenia robota.

Dyna-Cell jest również wyposażona w uniwersalny chwytak, zdolny do gięcia trzech stron części bez zmiany uchwytu, dzięki czemu proces produkcji przebiega w sposób ciągły.

Aby zapewnić powtarzalną dokładność, Dyna-Cell jest wyposażona w wyjątkowy system gięcia adaptacyjnego Easy-Form®Laser, który gwarantuje uzyskanie właściwego kąta gięcia począwszy od pierwszej operacji. System umożliwia maszynie dostosowanie się do materiałów o różnej grubości i sprężystości oraz o różnym układzie włókien, automatycznie kompensując wszelkie zmiany.

Dyna-Cell została zaprojektowana do pracy w trybie automatycznym, ale może również funkcjonować jako samodzielna prasa krawędziowa, gdy dane zastosowanie nie nadaje się do automatyzacji.

Dyna-Cell.jpg [34.99 KB]

EKONOMICZNA OBRÓBKA LASEREM ŚWIATŁOWODOWYM

Najnowsza wycinarka laserowa firmy LVD wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wszechstronne urządzenie do cięcia laserowego, które maksymalizuje wartość inwestycji użytkownika i obniża koszt jednostkowy części.

Puma została zaprojektowana tak, aby łączyć ekonomiczną obróbkę z zaawansowanymi funkcjami, które optymalizują wydajność cięcia. Dokładność obróbki gwarantuje sztywna konstrukcja ramy, co jest standardem w przypadku laserów LVD. Zapewnia ona maksymalną stabilność i minimalizuje odkształcenia wynikające z dużego przyspieszenia.

Najnowsza technologia głowicy zapewnia stałą jakość i stabilność obróbki. Ma ona zabezpieczenie przed kolizją, automatyczną regulację ogniskowej oraz pojemnościowy czujnik wysokości. Umożliwia także zautomatyzowane pozycjonowanie arkusza, wybór gazu procesowego, regulację ciśnienia i czyszczenie dyszy. Wysoka dynamika maszyny umożliwia wydajną obróbkę zróżnicowanych materiałów o różnej grubości.

Puma obsługuje arkusze o wymiarach 3050 x 1525 mm, 4065 x 2035 mm oraz
 6160 x 2035 mm. Laser jest przystosowany do automatyzacji MOVIT Load Assist i jest dostępny ze źródłem o mocy 3, 6 lub 12 kW.

Puma.jpg [36.23 KB]

ZAAWANSOWANE OPROGRAMOWANIE

Producenci coraz częściej zwracają się ku cyfryzacji i inteligentnej produkcji. LVD dzięki swojej filozofii integracji i pakietowi oprogramowania CADMAN® wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Podczas targów STOM zaprezentowany zostanie kompletny zestaw produktów oprogramowania CADMAN,  wraz z nowymi funkcjami, usprawniającymi przepływ procesów.

Polecane aktualności
30 marca 2023
Podczas Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbyło się specjalistyczne seminarium pt. "Współczesne trendy rynku napędów płynowych". Organizatorem wydarzenia była Politechnika Świętokrzyska.
30 marca 2023
W trakcie seminarium, które odbyło się 3-go dnia targów poruszane były m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji.
30 marca 2023
Drugi dzień Przemysłowej Wiosny upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO oraz CONTROL-STOM.
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
28 marca 2023
Pracujące maszyny, niemal 600 wystawców, 7 hal wypełnionych po brzegi najnowszymi technologiami – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań ruszyła 28 marca i potrwa aż cztery targowe dni.
24 marca 2023
Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jedną z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF to także wieloletni wystawca Targów STOM.
20 marca 2023
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych firma Eagle Laser zaprezentuje prawdziwy hit.
13 marca 2023
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest "Przemysłowej Wiośnie".