LVD-rgb-websafe.jpg

Nowości od LVD podczas Przemysłowej Wiosny

07 lutego 2023
LVD jest wiodącym producentem urządzeń do obróbki blach, w tym systemów cięcia laserowego, wykrawarek, pras krawędziowych, nożyc gilotynowych oraz systemów automatyzacji, zintegrowanych i obsługiwanych przez oprogramowanie CADMAN®. Produkty i technologia LVD przystosowane do Przemysłu 4.0, sprawiają, że inteligentna produkcja staje się możliwa.

Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER firma LVD skupi uwagę na korzyściach związanych z efektywnością procesów, prezentując zrobotyzowaną komórkę do gięcia, zasilaną przez elektryczną prasę krawędziową Dyna-Press z systemem Easy-Form®Laser, wydajną wycinarkę laserową Puma 3015 12 kW oraz zintegrowany pakiet oprogramowania CADMAN®

NOWA DEFINICJA AUTOMATYZACJI GIĘCIA

Zrobotyzowana komórka Dyna-Cell to nowa definicja automatyzacji gięcia. W przeciwieństwie do starych zrobotyzowanych systemów, maszyna Dyna-Cell jest elastyczna, łatwa w użyciu i wydajna – idealna do automatycznego gięcia małych i średnich części o wymiarach do 350 mm x 500 mm.

Oprogramowanie LVD CADMAN-SIM umożliwia realizację szybkiego procesu „od projektu do produktu”.  Wygenerowanie programu gięcia CAM i programu robota zajmuje 10 minut, a kolejne tyle jest potrzebne na konfigurację i produkcję pierwszego detalu. Nie ma potrzeby uczenia robota.

Dyna-Cell jest również wyposażona w uniwersalny chwytak, zdolny do gięcia trzech stron części bez zmiany uchwytu, dzięki czemu proces produkcji przebiega w sposób ciągły.

Aby zapewnić powtarzalną dokładność, Dyna-Cell jest wyposażona w wyjątkowy system gięcia adaptacyjnego Easy-Form®Laser, który gwarantuje uzyskanie właściwego kąta gięcia począwszy od pierwszej operacji. System umożliwia maszynie dostosowanie się do materiałów o różnej grubości i sprężystości oraz o różnym układzie włókien, automatycznie kompensując wszelkie zmiany.

Dyna-Cell została zaprojektowana do pracy w trybie automatycznym, ale może również funkcjonować jako samodzielna prasa krawędziowa, gdy dane zastosowanie nie nadaje się do automatyzacji.

Dyna-Cell.jpg [34.99 KB]

EKONOMICZNA OBRÓBKA LASEREM ŚWIATŁOWODOWYM

Najnowsza wycinarka laserowa firmy LVD wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wszechstronne urządzenie do cięcia laserowego, które maksymalizuje wartość inwestycji użytkownika i obniża koszt jednostkowy części.

Puma została zaprojektowana tak, aby łączyć ekonomiczną obróbkę z zaawansowanymi funkcjami, które optymalizują wydajność cięcia. Dokładność obróbki gwarantuje sztywna konstrukcja ramy, co jest standardem w przypadku laserów LVD. Zapewnia ona maksymalną stabilność i minimalizuje odkształcenia wynikające z dużego przyspieszenia.

Najnowsza technologia głowicy zapewnia stałą jakość i stabilność obróbki. Ma ona zabezpieczenie przed kolizją, automatyczną regulację ogniskowej oraz pojemnościowy czujnik wysokości. Umożliwia także zautomatyzowane pozycjonowanie arkusza, wybór gazu procesowego, regulację ciśnienia i czyszczenie dyszy. Wysoka dynamika maszyny umożliwia wydajną obróbkę zróżnicowanych materiałów o różnej grubości.

Puma obsługuje arkusze o wymiarach 3050 x 1525 mm, 4065 x 2035 mm oraz
 6160 x 2035 mm. Laser jest przystosowany do automatyzacji MOVIT Load Assist i jest dostępny ze źródłem o mocy 3, 6 lub 12 kW.

Puma.jpg [36.23 KB]

ZAAWANSOWANE OPROGRAMOWANIE

Producenci coraz częściej zwracają się ku cyfryzacji i inteligentnej produkcji. LVD dzięki swojej filozofii integracji i pakietowi oprogramowania CADMAN® wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Podczas targów STOM zaprezentowany zostanie kompletny zestaw produktów oprogramowania CADMAN,  wraz z nowymi funkcjami, usprawniającymi przepływ procesów.

Polecane aktualności
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
28 marca 2023
Pracujące maszyny, niemal 600 wystawców, 7 hal wypełnionych po brzegi najnowszymi technologiami – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań ruszyła 28 marca i potrwa aż cztery targowe dni.
24 marca 2023
Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jedną z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF to także wieloletni wystawca Targów STOM.
20 marca 2023
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych firma Eagle Laser zaprezentuje prawdziwy hit.
13 marca 2023
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest "Przemysłowej Wiośnie".
02 marca 2023
Do rozpoczęcia Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL będących ważną częścią Przemysłowej Wiosny pozostał niecały miesiąc. Poznajcie kolejnego wystawcę cyklu.
27 lutego 2023
Salon Robotyki Przemysłowej to od pięciu lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
27 lutego 2023
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.