Aktualności

Nowości od LVD podczas Przemysłowej Wiosny
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER firma LVD skupi uwagę na korzyściach związanych z efektywnością procesów, prezentując zrobotyzowaną komórkę do gięcia, zasilaną przez elektryczną prasę krawędziową Dyna-Press z systemem Easy-Form®Laser, wydajną wycinarkę laserową Puma 3015 12 kW oraz zintegrowany pakiet oprogramowania CADMAN®
NOWA DEFINICJA AUTOMATYZACJI GIĘCIA
Zrobotyzowana komórka Dyna-Cell to nowa definicja automatyzacji gięcia. W przeciwieństwie do starych zrobotyzowanych systemów, maszyna Dyna-Cell jest elastyczna, łatwa w użyciu i wydajna – idealna do automatycznego gięcia małych i średnich części o wymiarach do 350 mm x 500 mm.
Oprogramowanie LVD CADMAN-SIM umożliwia realizację szybkiego procesu „od projektu do produktu”. Wygenerowanie programu gięcia CAM i programu robota zajmuje 10 minut, a kolejne tyle jest potrzebne na konfigurację i produkcję pierwszego detalu. Nie ma potrzeby uczenia robota.
Dyna-Cell jest również wyposażona w uniwersalny chwytak, zdolny do gięcia trzech stron części bez zmiany uchwytu, dzięki czemu proces produkcji przebiega w sposób ciągły.
Aby zapewnić powtarzalną dokładność, Dyna-Cell jest wyposażona w wyjątkowy system gięcia adaptacyjnego Easy-Form®Laser, który gwarantuje uzyskanie właściwego kąta gięcia począwszy od pierwszej operacji. System umożliwia maszynie dostosowanie się do materiałów o różnej grubości i sprężystości oraz o różnym układzie włókien, automatycznie kompensując wszelkie zmiany.
Dyna-Cell została zaprojektowana do pracy w trybie automatycznym, ale może również funkcjonować jako samodzielna prasa krawędziowa, gdy dane zastosowanie nie nadaje się do automatyzacji.
EKONOMICZNA OBRÓBKA LASEREM ŚWIATŁOWODOWYM
Najnowsza wycinarka laserowa firmy LVD wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wszechstronne urządzenie do cięcia laserowego, które maksymalizuje wartość inwestycji użytkownika i obniża koszt jednostkowy części.
Puma została zaprojektowana tak, aby łączyć ekonomiczną obróbkę z zaawansowanymi funkcjami, które optymalizują wydajność cięcia. Dokładność obróbki gwarantuje sztywna konstrukcja ramy, co jest standardem w przypadku laserów LVD. Zapewnia ona maksymalną stabilność i minimalizuje odkształcenia wynikające z dużego przyspieszenia.
Najnowsza technologia głowicy zapewnia stałą jakość i stabilność obróbki. Ma ona zabezpieczenie przed kolizją, automatyczną regulację ogniskowej oraz pojemnościowy czujnik wysokości. Umożliwia także zautomatyzowane pozycjonowanie arkusza, wybór gazu procesowego, regulację ciśnienia i czyszczenie dyszy. Wysoka dynamika maszyny umożliwia wydajną obróbkę zróżnicowanych materiałów o różnej grubości.
Puma obsługuje arkusze o wymiarach 3050 x 1525 mm, 4065 x 2035 mm oraz
6160 x 2035 mm. Laser jest przystosowany do automatyzacji MOVIT Load Assist i jest dostępny ze źródłem o mocy 3, 6 lub 12 kW.
ZAAWANSOWANE OPROGRAMOWANIE
Producenci coraz częściej zwracają się ku cyfryzacji i inteligentnej produkcji. LVD dzięki swojej filozofii integracji i pakietowi oprogramowania CADMAN® wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Podczas targów STOM zaprezentowany zostanie kompletny zestaw produktów oprogramowania CADMAN, wraz z nowymi funkcjami, usprawniającymi przepływ procesów.