LOGO-SIAD.png

SIAD partnerem technologicznym Targów STOM od lat!

27 lutego 2023
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.

Zaangażowanie firmy, aktywnej w sektorze spawania i cięcia metali od ponad dziewięćdziesięciu lat w przemysłowy cykl Targów Kielce okazuje się niezwykle mocnym wsparciem. SIAD jest partnerem cyklu spod znaku STOM od edycji  w 2019 roku.

SIAD jest jedną z najważniejszych spółek chemicznych we Włoszech, dostarczającą kompleksową ofertę gazów technicznych, specjalistycznych i medycznych, przede wszystkim dla przemysłu budowy maszyn, przemysłu spożywczego, chemicznego, metalurgii, elektrotechniki, zdrowia i ochrony środowiska.

Spółka została założona w Bergamo w 1927 roku. SIAD może się pochwalić solidną tradycją. Z czasem udało się jej wejść na nowe rynki (zwłaszcza w krajach Europy Środkowej), a także do kolejnych sektorów. Stale rośnie jako elastyczna i dynamiczna organizacja i gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość, niezawodność i profesjonalizm.

Spółka SIAD S.p.A. weszła na polski rynek poprzez spółkę zależną SIAD Czech spol. s.r.o. poprzez nabycie w 2015 roku, kiedy przejęta została spółka TECHNOGAS Sp. z o.o., założona w roku 2008. Od tej pory, spółka z powodzeniem dostarczała klientom gazy techniczne i spożywcze oraz inne mieszanki. Działała głównie na Śląsku i południowych województwach Polski, obecnie współpracuje również z podmiotami, które zlokalizowane są w innych częściach kraju, a nawet za granicą (Czechy, Estonia). Wpis o tym nabyciu został opublikowany w polskim rejestrze handlowym dnia 12 sierpnia 2015, a w listopadzie 2015 roku firma zmieniła nazwę na SIAD Poland Sp. z. o.o.

Spółka posiada zakład produkcyjny w mieście Ruda Śląska, w aglomeracji przemysłowej Katowic, Chorzowa Gliwic i Zabrza. Posiada własną rozlewnię butli oraz zapewnia dostawy skroplonego gazu. Spółka posiada certyfikat systemu jakości ISO 9001: 2000 oraz ISO 22000: 2005.

Obecnie firma SIAD Polska Sp. z o.o. dostarcza pełny asortyment gazów technicznych, medycznych i specjalistycznych, gazów skroplonych, mieszanin gazowych, mieszanin laserowych, dodatkowego wyposażenia, materiałów spawalniczych i akcesoriów, instaluje zbiorniki do magazynowania gazu skroplonego, sprzęt do mieszanin, palniki tlenowe, systemy technologiczne, zapewnia usługi doradcze i konsultingowe dla wszystkich rodzajów zastosowań.

Polecane aktualności
30 marca 2023
Podczas Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbyło się specjalistyczne seminarium pt. "Współczesne trendy rynku napędów płynowych". Organizatorem wydarzenia była Politechnika Świętokrzyska.
30 marca 2023
W trakcie seminarium, które odbyło się 3-go dnia targów poruszane były m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji.
30 marca 2023
Drugi dzień Przemysłowej Wiosny upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO oraz CONTROL-STOM.
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
28 marca 2023
Pracujące maszyny, niemal 600 wystawców, 7 hal wypełnionych po brzegi najnowszymi technologiami – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań ruszyła 28 marca i potrwa aż cztery targowe dni.
24 marca 2023
Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jedną z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF to także wieloletni wystawca Targów STOM.
20 marca 2023
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych firma Eagle Laser zaprezentuje prawdziwy hit.
13 marca 2023
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest "Przemysłowej Wiośnie".