LOGO-SIAD.png

SIAD partnerem technologicznym Targów STOM od lat!

27 lutego 2023
Firma SIAD od lat jest liderem w sektorze obróbki mechanicznej metalu. Jest nie tylko dostawcą gazów i mieszanek do zastosowań laserowych i spawalniczych, ale także niezawodnym partnerem, który oferuje skuteczne, innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania.

Zaangażowanie firmy, aktywnej w sektorze spawania i cięcia metali od ponad dziewięćdziesięciu lat w przemysłowy cykl Targów Kielce okazuje się niezwykle mocnym wsparciem. SIAD jest partnerem cyklu spod znaku STOM od edycji  w 2019 roku.

SIAD jest jedną z najważniejszych spółek chemicznych we Włoszech, dostarczającą kompleksową ofertę gazów technicznych, specjalistycznych i medycznych, przede wszystkim dla przemysłu budowy maszyn, przemysłu spożywczego, chemicznego, metalurgii, elektrotechniki, zdrowia i ochrony środowiska.

Spółka została założona w Bergamo w 1927 roku. SIAD może się pochwalić solidną tradycją. Z czasem udało się jej wejść na nowe rynki (zwłaszcza w krajach Europy Środkowej), a także do kolejnych sektorów. Stale rośnie jako elastyczna i dynamiczna organizacja i gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość, niezawodność i profesjonalizm.

Spółka SIAD S.p.A. weszła na polski rynek poprzez spółkę zależną SIAD Czech spol. s.r.o. poprzez nabycie w 2015 roku, kiedy przejęta została spółka TECHNOGAS Sp. z o.o., założona w roku 2008. Od tej pory, spółka z powodzeniem dostarczała klientom gazy techniczne i spożywcze oraz inne mieszanki. Działała głównie na Śląsku i południowych województwach Polski, obecnie współpracuje również z podmiotami, które zlokalizowane są w innych częściach kraju, a nawet za granicą (Czechy, Estonia). Wpis o tym nabyciu został opublikowany w polskim rejestrze handlowym dnia 12 sierpnia 2015, a w listopadzie 2015 roku firma zmieniła nazwę na SIAD Poland Sp. z. o.o.

Spółka posiada zakład produkcyjny w mieście Ruda Śląska, w aglomeracji przemysłowej Katowic, Chorzowa Gliwic i Zabrza. Posiada własną rozlewnię butli oraz zapewnia dostawy skroplonego gazu. Spółka posiada certyfikat systemu jakości ISO 9001: 2000 oraz ISO 22000: 2005.

Obecnie firma SIAD Polska Sp. z o.o. dostarcza pełny asortyment gazów technicznych, medycznych i specjalistycznych, gazów skroplonych, mieszanin gazowych, mieszanin laserowych, dodatkowego wyposażenia, materiałów spawalniczych i akcesoriów, instaluje zbiorniki do magazynowania gazu skroplonego, sprzęt do mieszanin, palniki tlenowe, systemy technologiczne, zapewnia usługi doradcze i konsultingowe dla wszystkich rodzajów zastosowań.

Polecane aktualności
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
28 marca 2023
Pracujące maszyny, niemal 600 wystawców, 7 hal wypełnionych po brzegi najnowszymi technologiami – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań ruszyła 28 marca i potrwa aż cztery targowe dni.
24 marca 2023
Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jedną z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF to także wieloletni wystawca Targów STOM.
20 marca 2023
Podczas tegorocznych Targów Laserów i Technologii Laserowych firma Eagle Laser zaprezentuje prawdziwy hit.
13 marca 2023
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest "Przemysłowej Wiośnie".
02 marca 2023
Do rozpoczęcia Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL będących ważną częścią Przemysłowej Wiosny pozostał niecały miesiąc. Poznajcie kolejnego wystawcę cyklu.
27 lutego 2023
Salon Robotyki Przemysłowej to od pięciu lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
23 lutego 2023
Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL czyli jeden z elementów Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce z pewnością zachwycą zwiedzających swoją ofertą. Tradycyjnie jednym z wystawców będzie firma GF Machining Solutions.