Organizator: Targi Kielce

Data: III Dzień Targów – 30 marca 2023
            w godz. 11.00-13.00

Miejsce: Hala E, sala E-3

Partnerzy wydarzenia:

  heg-logo
  asb-logo.jpg [62.45 KB]
 


metalteam

 


simple

 

W trakcie seminarium, które odbędzie się 3-go dnia targów poruszane będą m.in. tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Odbiorcami treści seminarium są prezesi, dyrektorzy, szefowie działów rozwoju, produkcji i działów technologicznych. Do udziału w tym seminarium zapraszamy firmy dostarczające takie rozwiązania. Nie zabraknie także instytucji finansowych, które zaprezentują ofertę finansowania.

w programie m.in.:

  • automatyzacja produkcji – inteligentna automatyka fabryk
  • robotyzacja procesów
  • ulgi na rozwój
  • cyfryzacja produkcji
  • technologie przemysłu 4.0
  • transformacja energetyczna

- wstęp bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja uczestników poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/przemyslowa-wiosna/wydarzenia-towarzyszace/seminarium-innowacje-i-nowe-technologie-2023

 

Tematyka seminarium

 

Sztuczna inteligencja w zarządzaniu produkcją

  • Czym są algorytmy ewolucyjne w optymalizacji planu produkcji i modelowaniu zadań?
  • Jakie parametry zastosować przy automatycznym planowania i harmonogramowaniu zleceń?
  • Co zyskamy opierając produkcję na sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowym?

Prelegent: Michał Siedlecki

michal-siedlecki Współzałożyciel SIMPLE i współtwórca pierwszego oferowanego przez Spółkę systemu. Pasjonat nowych technologii i ekspert merytoryczny w zakresie systemów ERP, twórca koncepcji  aplikacji mobilnych marki SIMPLE. Będąc jednym z twórców SIMPLE SA odpowiadał na stanowisku Głównego Projektanta Systemów za tworzenie i rozwój oferowanych rozwiązań. W latach 1992-1997 członek Zarządu Spółki odpowiedzialny za rozwój. Po roku 1997 wrócił na stanowisko Głównego Projektanta Systemów i zajmował się tworzeniem podstawowego produktu firmy – systemu SIMPLE SYSTEM V.  W 2006 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu SIMPLE SA, odpowiedzialnego za rozwój produktów, a w grudniu 2007 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu. Od stycznia do lipca 2009 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, następnie w okresie lipiec 2009 - styczeń 2010 roku został Doradcą Zarządu. Od roku 2010 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Od 2021 roku nadzoruje obszary: wytwarzania oprogramowania, rozwoju architektury i rozwiązań biznesowych, rozwoju produktu.

Simple SA – firma IT z doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania klasy ERP. Simple istnieje na rynku ponad 30 lat, co można przeliczyć na 3500 wdrożeń u firm i instytucji. Na nasz sukces pracuje 250 wykwalifikowanych ekspertów. Jednym z nich jest Michał Siedlecki – zaklinacz algorytmów, urodzony programista, bluesman, żeglarz, a także miłośnik Kartezjusza i dalekich podróży. Z różnorodności i pasji Michała zrodziło się autorskie oprogramowanie Simple.APS oparte na algorytmach sztucznej inteligencji. Jeżeli interesujesz się zagadnieniem sztucznej inteligencji, chcesz uprościć pracę planiście, skrócić cykle produkcyjne, Michał Siedlecki odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i zapali do tematu.

 

Ulga na robotyzację – jak praktycznie skorzystać z odliczenia kosztów w CIT

Robotyzacja i automatyzacja to filary przemysłu przyszłości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można optymalizować działanie linii produkcyjnych, zapewniając wysoką jakość i wydajność produkcji. Ulga na robotyzację obowiązuje od stycznia 2022 roku jako element szerszego pakietu ulg wspierających innowacje. Skorzystanie z ulgi może pomóc firmom sfinansować wdrożenie nowoczesnych,  robotyzowanych i zautomatyzowanych rozwiązań. Jakie korzyści niesie za sobą ulga na robotyzację dla przemysłu oraz inne elementy nowego systemu ulg podatkowych wspierających innowacje i rozwój? Kto może skorzystać z ulgi podatkowej i na jakich zasadach? Jakie wydatki zalicza się do wydatków na robotyzację? Zapraszamy do wysłuchania prelekcji doradcy podatkowego.

marta-skrodzka Prelegent: Marta Skrodzka Tax Manager, ASB Group

Marta Skrodzka jest doradcą podatkowym. Ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Studiowała również na Universität des Saarlandes (Niemcy) w ramach programu ERASMUS+, oraz odbyła staż w zespole cen transferowych w Los Angeles w 2016 r. Swoje doświadczenie zdobyła udzielając porad podatkowych dla firm z różnych sektorów. Wspiera klientów w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw w zakresie VAT, zarządzania ryzykiem podatkowym związanym z outsourcingiem usług księgowych, jak również w przedmiocie skutków podatkowych czynności z zakresu promocji, reklamy i marketingu, kwestii związanych z podatkiem u źródła oraz finansowania spółek. Uczestniczyła w licznych przeglądach podatkowych i projektach due diligence, w tym dotyczących farm i elektrowni wiatrowych oraz w zakresie rozliczania działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 

REXIO – automatyzacja procesów obróbczych

Prelegent: Wojciech Adamczyk

  • W jaki sposób wdrożyć automatyzację?
  • Jakie rozwiązania sprawdzą się w mojej firmie?
  • Dlaczego ludzie boją się automatyzacji?

Nieustanny rozwój i inwestowanie w innowacyjne rozwiązania pozwalają firmom nie tylko zwiększać zyski, ale również wyprzedzać konkurencję, a nawet kreować nowe standardy rynkowe. Wdrożenie systemów REXIO® do robotyzacji i automatyzacji jest krokiem w tym kierunku. Dlaczego? Bo usprawnia procesy i eliminuje przestoje w produkcji, zapewnia precyzję wykonania, usuwa błędy i nieścisłości. To wszystko gwarantuje korzyści – szybki zwrot z inwestycji, większe zyski i zadowolenie kontrahentów.

Systemy te znakomicie wpisują się w dominujące aktualnie trendy technologiczne, tzn. uproszczenie rozwiązań, mobilność, elastycz­ność oraz łatwość integracji z istniejącym środowiskiem pracy. Rexio® umożliwia zwiększenie pro­duktywności z jednoczesną proporcjonalną redukcją kosztów produkcyjnych. Mobilność systemów umożliwia zastosowanie automatyzacji w zakresie kilku maszyn w zależności od potrzeb i obłożenia produkcyjnego bez konieczności ponoszenia kosztów skomplikowanej relokacji tradycyjnego ukła­du robot + podajnik. Przy maksymalnym ograniczeniu ilości operatorów (niezbędnych jedynie do wymiany detali obrobionych na surowe) użytkownik systemu może znacząco zwiększyć wydajność produkcyjną nie ponosząc jednocześnie wygórowanych kosztów wynagrodzeń za pracę w nadgodzi­nach lub w weekendy. To doskonałe rozwiązanie dla Klientów stawiających na rozwój i nowoczesny charakter swoich firm.

 

ZGŁOŚ UDZIAŁ W SEMINARIUM

 

 

Kontakt - Targi Kielce:

Urszula Wasińska
tel. 600 265 587
e-mail: 
wasinska.urszula@targikielce.pl

28-31.03.2023
Godziny otwarcia
  • 28 III 2023
    09:00 - 17:00
  • 29 III 2023
    09:00 - 17:00
  • 30 III 2023
    09:00 - 17:00
  • 31 III 2023
    09:00 - 15:00
    28-31.03.2023
    Godziny otwarcia
    • 28 III 2023
      09:00 - 17:00
    • 29 III 2023
      09:00 - 17:00
    • 30 III 2023
      09:00 - 17:00
    • 31 III 2023
      09:00 - 15:00