plastpol-2023-dziekujemy za udział w targach

PLASTPOL 2023. Najnowsze technologie, milionowe kontrakty i dyskusje o kluczowych wyzwaniach

plastpol-2023 Zakupy maszyn, w tym linii produkcyjnej wartej kilka milionów euro, umowy o międzynarodowej dystrybucji, rokujące spotkania… Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol w Targach Kielce zaowocowały konkretnymi transakcjami.  Przez cztery dni biznesowe rozmowy toczyli przedstawiciele ponad 600 firm z 29 krajów i blisko 15 tysięcy zwiedzających.       

Około połowa wystawców to zagraniczne przedsiębiorstwa - z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Turcji, Włoch, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier, Łotwy i Chin. - Jest to pierwsza tak międzynarodowa impreza Targów Kielce od czasów pandemii, z licznym udziałem azjatyckich firm. Tylko z Chin wystawiło się około 100 przedsiębiorstw. Na takie odbicie po pandemii czekaliśmy – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. – Międzynarodowa prezentacja firm była imponująca. Zajmowała wszystkie siedem hal naszego ośrodka. Stoiska, przede wszystkim te z najnowocześniejszymi maszynami do przetwórstwa, obróbki i recyklingu, były oblegane. Toczyły się biznesowe rozmowy, a były i takie, które już nabrały wiążącego charakteru. 

– Podczas tegorocznego Plastpolu mieliśmy okazję pić gratulacyjnego szampana, ponieważ udało nam się sprzedać kilka maszyn. Nie mówiąc o licznych zainteresowanych – mówił Konrad Szymczak z firmy Arburg Polska.

Wielu wystawców podkreślało także wysoką jakość rozmów. – Nasze stoisko było pełne klientów oraz osób, które pytały o nasze najnowsze technologie, jak choćby w zakresie Przemysłu 4.0. Jesteśmy tu co roku i w przyszłym też się wystawimy – zapewniał Adam Marcinak z firmy Engel Polska.

Kontrakty warte miliony podczas targów Plastpol

plastpol-2023 Wiele firm podejmuje decyzje handlowe jeszcze w czasie wystawy. Wart 7 milionów euro kontrakt na zakup linii produkcyjnej podpisał z niemiecką firmą Reifenhauser polski producent Bogucki Folie. - Inwestycja jest szansą dla nas na zajęcie pozycji lidera w produkcji folii barierowych w tej części Europy – dodawał Andrzej Bogucki, prezes firmy.

Plastpol 2023 był też miejscem zawarcia umowy dystrybucyjnej pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych ML Polyolefins a dystrybutorem z Europy Zachodniej, firmą  Brenntag. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów: Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, w Czechach i Słowacji. - To pierwsza umowa dystrybucyjna, którą podpisuje recykler tworzysz sztucznych z naszej części Europy z tak poważnym dystrybutorem z Europy Zachodniej - podkreślał  Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy w ML Polyolefins.  

O wyzwaniach w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych podczas Plastpolu

Biznesowa atmosfera i obecność firm z różnych stron świata sprzyjała patrzeniu w przyszłość. Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie, podczas Plastpolu przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Wiele mówiono także o wyzwaniach, takich jak cyrkularność w przetwórstwie tworzyw sztucznych. O kolejnych problemach związanych z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu oraz o ograniczeniu produkcji odpadów nie do przetworzenia traktowała konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości”. Zaawansowane materiały polimerowe – technologie, przetwórstwo, aplikacje były tematem prelekcji i dyskusji podczas Seminarium Technicznego Plastech Info.

plastpol-2023 - Podjęte zagadnienia odnosiły się do roli i znaczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu człowieka, jako materiału dającego możliwość opracowania i implementacji innowacyjnych rozwiązań dla stale zmieniających się potrzeb i wyzwań stawianych przez społeczeństwo. Wszechstronne, trwałe i z ogromnym potencjałem dostosowania do różnych potrzeb, tworzywa sztuczne to grupa niezwykłych materiałów, nierozerwalnie związanych z przemysłem, rozwojem technologii, innowacjami a także nauką – podkreślał Jacek Szczerba, reprezentujący serwis internetowy www.tworzywa.pl

Wiedza branżowa nagrodzona w konkursie Omniplast

Prelekcje i dyskusje zdecydowanie wpływają na rozwój branży i popularyzację wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Taki cel wypełnia też konkurs Omniplast. Przedsięwzięcie podzielone jest na trzy etapy. Ostatni z nich, w formie pisemnej, został przeprowadzony w trakcie targów Plastpol. Nagrodę główną zdobył Jacek Łyżwa z firmy Plastoplan Polska, a kolejne dwie otrzymali Nimit Bajaj z firmy RK Enterprises oraz Patryk Gratka z firmy Dopak. Pierwszy raz w historii konkursu na podium stanął zagraniczny uczestnik.

Kolejna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zaplanowana jest na 21-24 maja 2024.

PLASTPOL 2023 w liczbach

GAZETA PLASTPOL 2023

Aktualności
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.
23 maja 2023
Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie już podczas Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Według ekspertów w skali wieloletniej branża rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niepokojący jest jednak spadek tempa wzrostu branży po chwilowym odbiciu po pandemii.
23 maja 2023
Ponad 600 firm z całego świata, w tym 120 z Azji (ponad 90 z Chin) i 60 z Włoch. 7 hal wystawienniczych wypełnionych po brzegi technologią i sale konferencyjne pełne wiedzy. Rozpoczyna się Plastpol 2023!
18 maja 2023
Ulrich Reifenhäuser - CSO Grupy Reifenhauser, Przewodniczący Rady Wystawców targów tworzyw sztucznych „K” oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Maszyn Tworzyw Sztucznych i Gumy w VDMA podpisze umowę o współpracy z firmą Bogucki folie. Wartość kontraktu wyniesie około 7 mln euro.
17 maja 2023
Po raz pierwszy na targach Plastpol firma Coleman International (D-38) zaprezentuje najnowszy model przemysłowej drukarki atramentowej Markem-Imaje 9750 do nadruków zmiennych danych na produktach i opakowaniach.
17 maja 2023
Można już rejestrować się na Międzynarodową konferencję "Włoski przemysł maszynowy tworzyw sztucznych i gumy: relacje z Polską i perspektywy na przyszłość". Spotkanie odbędzie się po raz pierwszy podczas targów PLASTPOL 2023.
16 maja 2023
GAZETA PLASTPOL - specjalny periodyk tworzony przy okazji kieleckich targów przetwórczych jest już dostępny w sieci!
10 maja 2023
Podczas targów PLASTPOL odbędą się warsztaty "CYRKULARNE SUROWCE I PRODUKTY: RECYKLING ZUŻYTYCH OPON.RE-PLAN CITY LIFE". Organizatorem jest Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy.
04 maja 2023
Dobiegł końca drugi etap Konkursu organizowanego przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WW.TWORZYWA.PL dla wystawców XXVII edycji Międzynarodowych Targach Przetwórców Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL’2023, które odbędą się w Kielcach w dn. 23-26.V.2023 r. To już dwunasta edycja tego wydarzenia (pierwsza odbyła się w 2010 roku), którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.
28 kwietnia 2023
Sumitomo (SHI) Demag kontynuuje swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podążając za swoim hasłem przewodnim Act!Sustainably, w tym roku, na targach Plastpol w terminie 23–26 maja, firma na swoim stoisku F-19 w stałym już miejscu na hali F, zaprezentuje 2 energooszczędne gniazda produkcyjne oparte na wtryskarkach szybkobieżnych, w pełni elektrycznych, dedykowane branży technicznej i opakowaniowej.
27 kwietnia 2023
Firma Arburg, wieloletni wystawca targów PLASTPOL, w tym roku pokaże nową hybrydową maszynę Allrounder 470 H.
21 kwietnia 2023
Międzynarodowe seminarium techniczne "Włoski przemysł maszynowy tworzyw sztucznych i gumy: relacje z Polską i perspektywy na przyszłość" odbędzie się po raz pierwszy podczas targów PLASTPOL 2023.
11 kwietnia 2023
Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.
31 marca 2023
Wytłaczarka firmy Weber, układ dozujący firmy Woywod oraz jedno z urządzeń peryferyjnych firmy Arvitec. Na tegorocznym Plastpolu Chempol zaprezentuje maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
29 marca 2023
GAZETA PLASTPOL - specjalny periodyk tworzony przy okazji kieleckich targów przetwórczych już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.
27 lutego 2023
Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.
21 lutego 2023
Starlinger - austriacka firma zajmująca się technologiami tworzyw sztucznych używanych m. in. do opakowań wystawi się na tegorocznych targach PLASTPOL.
20 lutego 2023
EXXON MOBIL, jedna z najbardziej uznanych film zajmujących się szeroko pojętą obróbką materiałów ropopochodnych będzie wystawcą na tegorocznych targach PLASTPOL.
06 grudnia 2022
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu OMNIPLAST dla znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Konkurs od początku powiązany jest z Targami PLASTPOL. Jak przy każdej edycji, także i tym razem na zwycięzców czekają nagrody.
24 listopada 2022
Tadeusz Nowicki, prezes należącego do Konfederacji Lewiatan Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Grupy ERGIS, został powołany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych (EuPC).
08 listopada 2022
AutoFutura: Road to 2035 to wydarzenie zaplanowane na 24 listopada w Katowicach, które będzie dotyczyło przejścia z silnika spalinowego na elektryczny w motoryzacji.

Reklama

Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty:
23-26.05.2023
Godziny otwarcia
 • 23 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 24 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 25 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 26 V 2023
  10:00 - 15:00
  23-26.05.2023
  Godziny otwarcia
  • 23 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 24 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 25 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 26 V 2023
   10:00 - 15:00