recycling-technology-horizontal-RGB-150dpi.png

Światowy potentat opakowań na PLASTPOLU

21 lutego 2023
Starlinger - austriacka firma zajmująca się technologiami tworzyw sztucznych używanych m. in. do opakowań wystawi się na tegorocznych targach PLASTPOL.

Starlinger jest liderem światowego rynku maszyn do produkcji worków, tkanin opakowaniowych i tekstyliów technicznych tkanych z taśm plastikowych. Firma działa w tej branży od 50 lat i ma ponad 30 lat doświadczenia w rozwoju i produkcji maszyn do recyklingu tworzyw sztucznych.

Jako postępowa firma i czołowy innowator w swojej dziedzinie, Starlinger otrzymał Austriacką Narodową Nagrodę Eksportową w 2007 i 2012 roku.

Starlinger zatrudnia około 750 osób i osiąga roczny obrót w wysokości ponad 250 milionów euro. Zadowoleni klienci w ponad 130 krajach świadczą o wyjątkowej jakości produktów firmy. Zapewnia wsparcie sprzedaży i serwisu na całym świecie, a także usługi doradztwa technicznego, pomagając klientom osiągnąć optymalne wyniki w procesie produkcyjnym.

Posiada oddziały w Brazylii, Chinach, Indiach, Indonezji, Meksyku, Rosji, RPA, Tajlandii, Uzbekistanie i USA, a także agentów w wielu krajach. Starlinger skupia się na obsłudze zorientowanej na klienta.

Polecane aktualności
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.
23 maja 2023
Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie już podczas Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Według ekspertów w skali wieloletniej branża rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niepokojący jest jednak spadek tempa wzrostu branży po chwilowym odbiciu po pandemii.