DSC00137.JPG
Innowacyjne chillery na stoisku SZE ECO

Innowacyjne technologie w chłodnictwie dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.

O tym, że chłodnictwo odgrywa ważną rolę w procesach związanych z produkcją nikogo przekonywać nie trzeba, ale warto zwrócić uwagę na to, co w architekturze układów chłodzenia dla przetwórstwa tworzyw sztucznych jest istotne. – Powinna być ona prosta i  zazwyczaj należy stosować zbiornik, który jest buforem chłodu i sprzęgłem hydraulicznym. Dzięki temu można zapewnić stały dopływ czynnika chłodniczego w odpowiedniej temperaturze – mówił Maurycy Szwajkajzer Prezes Zarządu firmy SZE ECO. Niestety wielu klientów, ze względów oszczędności próbuje pominąć jego stosowanie, co jest niepożądane, bo tego typu układ jest bardzo trudny w regulacji, a temperatura niestabilna. – Zastosowanie zbiornika zapewnia mało strat i bardzo stabilna produkcję – dodawał.

Firma SZE ECO zajmuje się innowacyjnym i ekologicznym chłodnictwem, a najważniejszym produktem w jej ofercie są chillery pracujące na dwutlenku węgla. – Pozwalają one oszczędzić od 20% do nawet 40% energii. Oferowane przez nas technologia została sprawdzona w wielu branżach, w tym handlowej, logistycznej i produkcji spożywczej, a teraz implementujemy tę technologię do branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – mówił prezes firmy Maurycy Szwajkajzer. Chiller jest źródłem chłodu całego układu chłodzenia, a dostępne na rynku urządzenia różnią się od siebie rodzajem czynnika chłodniczego. – Uważam, że przyszłość należy właśnie do tej technologii, a Ci którzy będą ją wdrażać jako pierwsi, zyskają najwięcej. Szacowany zwrot kosztów inwestycji oscyluje między 2-4 latami – zakończył.

Więcej informacji na temat chłodnictwa poznacie odwiedzając stoisko SZE ECO i biorąc udział w kolejnych prezentacjach, które zaplanowano w środę i czwartek o godzinach 11.15 i 12.00. 

(ŁK)

Polecane aktualności
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.
23 maja 2023
Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie już podczas Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Według ekspertów w skali wieloletniej branża rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niepokojący jest jednak spadek tempa wzrostu branży po chwilowym odbiciu po pandemii.