642f5657-20230523-TargiKielce-Plastpol-gala.jpg

Gala Platinum Plast za nami. Poznaliśmy laureatów nagród targów Plastpol - prezentujemy pełną listę uhonorowanych firm

24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.

Wyróżnienia produktowe:

NARZĘDZIA I OPRZYRZĄDOWANIE DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

X900 segmentowe cylindry dwuślimakowe - XALOY EUROPE GMBH z Niemiec,

Innowacyjny regulator temperatury z zaawansowanymi funkcjami diagnostycznymi M3 - MOLD –MASTER EUROPE GMBH z Niemiec,

TWORZYWA I ŚRODKI POMOCNICZE W PRZETWÓRSTWIE TWORZYW SZTUCZNYCH

TARNAMID MODYFIKOWANY - odmiany ultra flow - GRUPA AZOTY S.A.,

BIOCOM starch - materiał biodegradowalny - COMPOSITIVE z Krzeszowa,

NanoX TF - BEDEKO z Macierzysza,

WYROBY Z TWORZYW SZTUCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIE

Kompozyty poliuretanowe otrzymane z zastosowaniem bio-polioli z upłynnienia biomasy - Koło Naukowe Technologii Polimerów „TECH-POL” Politechniki Gdańskiej.

 

Medale produktowe

TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

Wtrysk wspomagany gazem - AIRMOULD - Wittmann Battenfeld Polska z Grodziska Mazowieckiego,

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

Energooszczędne suszarki RDL-R z odzyskiem sprężonego powietrza - VGT POLSKA z  Krakowa,

Seria maszyn elektrycznych od 300 do 3200 ton - WADIM PLAST i JSW,

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA PRZEMYSŁU POLSKIEGO

Projekt Polimery Police - nowoczesny, strategiczny projekt produkcji tworzyw w polskim przemyśle - Grupa Azoty Polyolefins S.A.,

TECHNIKI SPECJALNE

IRXross - spektrofotometr FTIR - Shim-Pol A.M. Borzymowski z Izabelina.

 

Wyróżnienia TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego

I.T.I. Poland,

DREMECO,

HSH Chemie,

ALOXE POLSKA,

BRIDGE POLYMERS POLSKA,

CHEMIEURO,

PLASTOPLAN POLSKA,

Brenntag Polska,

TCR PLASTICS z Holandii,

Bole Europe Technology,

MAPRO POLSKA,

BENVIC z Francji. 

Za organizację wystąpienia i prezentację firm portugalskich Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić firmę CEFAMOL - The Portuguese Mouldmaking Association.

 

Medale TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową

SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski,

MOL GROUP CHEMICALS z Węgier,

Grupa Azoty Polyolefins,

ANWIL S.A.,

ENGEL z Austrii,

EKOCHEM,

BEDEKO EUROPE.

Komisja Konkursowa przyznała również medal za kompleksową ofertę odpowiadającą na potrzeby rynku, który trafił do firmy WADIM PLAST.

 

Polecane aktualności
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.
23 maja 2023
Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie już podczas Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Według ekspertów w skali wieloletniej branża rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niepokojący jest jednak spadek tempa wzrostu branży po chwilowym odbiciu po pandemii.