omniplast23-640-v2lYqCmq6prmiWq7CVY6A.png

Drugi etap konkursu OMNIPLAST zakończony!

04 maja 2023
Dobiegł końca drugi etap Konkursu organizowanego przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WW.TWORZYWA.PL dla wystawców XXVII edycji Międzynarodowych Targach Przetwórców Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL’2023, które odbędą się w Kielcach w dn. 23-26.V.2023 r. To już dwunasta edycja tego wydarzenia (pierwsza odbyła się w 2010 roku), którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że uczestnikami 10-osobowego finału będą (w kolejności alfabetycznej):
1.      BAJAJ Nimit (RK ENTERPRISES)
2.      GRATKA Patryk (DOPAK)
3.      JANIA Daniel (SYNVENTIVE Molding Solutions)
4.      KRYSTKOWSKI Adrian (ALBIS Polska)
5.      ŁYŻWA Jacek (PLASTOPLAN, Warszawa)
6.      MATUSIAK Piotr (WITTMANN BATTENFELD Polska)
7.      MIKITA Maciej (MCCP Poland)
8.      RUP Paweł (LYONDELL BASELL)
9.      SMOLEŃ Paweł (SMART NANOTECHNOLOGIES)
10.   TRYC Marta (KRAIBURG TPE)
Wartym podkreślenia jest fakt dotarcia do finału, po raz pierwszy w historii konkursu, zawodnika z zagranicy (Indie). Życzymy powodzenia!
Tytułu OMNIPLAST-a będzie bronić zwycięzca ubiegłorocznej edycji Jacek ŁYŻWA (PLASTOPLAN). Do zobaczenia w finale!

Przypomnijmy, że Finał Konkursu odbędzie się w trakcie pierwszego dnia Targów (23.V.2023 r.) o godzinie 12:00 na stoisku D-63. Gospodarzem finału, tak jak co roku, będzie oficjalny Partner Internetowy Targów PLASTPOL’2023 – Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL
Uroczyste zakończenie Konkursu odbędzie się podczas Gali Targów 24 maja 2023 r. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca mogą liczyć na rabaty (łączna pula nagród to 12.000,- PLN) na usługi Targów Kielce w trakcie XXVIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2024 w Kielcach.

Polecane aktualności
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.