Untitled-design.jpg

Konferencja dotycząca e-samochodów organizowana przez Confindustria Polonia

08 listopada 2022
AutoFutura: Road to 2035 to wydarzenie zaplanowane na 24 listopada w Katowicach, które będzie dotyczyło przejścia z silnika spalinowego na elektryczny w motoryzacji.

Inicjatywa zorganizowana będzie we współpracy pomiędzy Confindustria Polonia i Santander Bank Polska. Podczas spotkania podsumowane będą m. in. obecne i przyszłe uwarunkowania sektora w Polsce z finansowego punktu widzenia. Eksperci podpowiedzą jak znaleźć środki finansowe, aby poradzić sobie ze zmianami. WKB, jedna z największych polskich kancelarii prawnych z biurem we Włoszech przedstawi tło legislacyjne sektora. Brembo Poland zilustruje swoją historię jako firmy, która już zaczęła mierzyć się z transformacją. ANFIA skupi się na sytuacji w sektorze motoryzacyjnym we Włoszech. PZPM, polskie stowarzyszenie handlowe, wyjaśni przyczyny transformacji i sytuację w Polsce z infrastrukturalnego punktu widzenia. Swój panel poprowadzi także EIB, Europejski Bank Inwestycyjny.

7be20848ee8e47c8f02a23cf9b0dafd1GNTJjToPvHCD4etZ-0.jpg [1.02 MB] 7be20848ee8e47c8f02a23cf9b0dafd1GNTJjToPvHCD4etZ-1.jpg [1.02 MB]

Wydarzenie zostanie wzbogacone o wystąpienia kilku przedstawicieli ważnych włoskich instytucji, takich jak odpowiedzialna za politykę wewnętrzną i kulturę zastępca szefa Ambasady Włoch w Warszawie Laura Ranalli oraz prezes Confindustria Eastern Europe Maria Luisa Meroni.

Poster-AutoFutura.jpg [555.48 KB]

 

Polecane aktualności
26 maja 2022
Przedstawiciele instytucji i firm pod skrzydłami Qatar-Poland Business Council przedstawili ofertę współpracy z polskimi i europejskimi firmami podczas Targów PLASTPOL w Targach Kielce. Katarczycy liczą na poszerzenie wpływów w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych
25 maja 2022
Podczas gali PLATINUM PLAST poznaliśmy zdobywców medali i wyróżnień za najlepsze produkty 26. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, laureatów konkursu OMNIPLAST 2022 oraz zwycięzców wyróżnionych nagrodami TOP DESIGN za aranżację stoisk.
25 maja 2022
Po wielu zmaganiach zakończył się konkurs OMNIPLAST. Turniej od lat był częścią targów PLASTPOL. W tym roku odbył się po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.
25 maja 2022
„W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH” – pod taką nazwą odbyło się tegoroczne seminarium technologiczne PLASTECH-INFO. Wydarzenie jest stałym elementem targów PLASTPOL w Targach Kielce.
24 maja 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 maja 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 maja 2022
Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 maja 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.