1Z6R3770.jpg

Nagrody, medale i wyróżnienia gali PLATINUM PLAST rozdane!

25 maja 2022
Podczas gali PLATINUM PLAST poznaliśmy zdobywców medali i wyróżnień za najlepsze produkty 26. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, laureatów konkursu OMNIPLAST 2022 oraz zwycięzców wyróżnionych nagrodami TOP DESIGN za aranżację stoisk.

W kategorii „Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych” medal za regulator temperatury dla systemów gorących kanałów profiTEMP Plus otrzymała firma Meusburger Georg GmbH&Co KG z Austrii. Wyróżnienia trafiły do firm: Listemann Polska  sp. z o.o. z Krakowa za tworzenie innowacyjnych systemów chłodzenia konturowego oraz VEGA Srl z Włoch za siłownik V450CP z innowacyjnym systemem zintegrowanego chłodzenia.

W kategorii „Tworzywa i środki pomocnicze w przetwórstwie tworzyw sztucznych” medal za granulat Bioplast do produkcji kompostowalnej folii bąbelkowej, biodegradowalnego sznurka rolniczego, kompostowalnej żyłki do kosiarki trafił do firmy Biopolimer.pl ze Zgierza. Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do firmy Compositive z Kukowa za nowoczesny materiał polimerowy WPC1164V1C.

W kategorii „Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych” medal za technologię wtórnego wykorzystania granulatu odpadów folii polipropylenowej i gumy z opon samochodowych w wyrobach wielkogabarytowych typu krata do umacniania gruntów sypkich otrzymało Konsorcjum: Bydgoski Klaster Przemysłowy - ML Polyolefins - Politechnika Bydgoska - Technische Universität Chemnitz w Niemczech. Wyróżnienie za system MES nadzoru, planowania i zarządzania produkcją TEMI+ otrzymała firma Wittmann Technology GmbH z Austrii.

W kategorii „Wyroby z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie” medal za opracowanie pierścieniowego zbiornika ciśnieniowego wzmocnionego włóknem węglowym do magazynowania  wodoru trafił do Tomasza Osieckiego z Technische Universität Chemnitz w Niemczech.

W kategorii „Nowoczesne rozwiązania przemysłu polskiego” medal za biopolimerowe kompozycje termoplastyczne biodegradowalne i kompostowalne otrzymała Grupa Azoty S.A. z Tarnowa.

1Z6R3718.jpg [1.53 MB] 1Z6R3712.jpg [1.50 MB]

W trakcie gali wręczono również nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN za aranżacje stoisk i styl wystąpienia targowego.

NAGRODY TOP DESIGN za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego, które otrzymały:

 • ASTEN GROUP
 • GRUPA AZOTY
 • PLASTOPLAN POLSKA Sp z o.o.
 • GABRIEL CHEMIE POLSKA Sp. z o.o.
 • GLOBAL COLORS POLSKA S.A.

 

WYRÓŻNIENIA TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska otrzymały firmy:

 • KOLTEX Plastic Recycling Systems Sp.z o.o. Sp. k.
 • DREMECO Sp. z o.o.
 • GRAFE POLSKA Sp. z o.o.
 • Qatar Development Bank
 • POLYPLAST MÜLLER GMBH
 • Nexeo Plastics Poland Sp. z o.
 • AXIA PLASTICS POLAND Sp. z o.o.
 • ENGEL Austria GmbH
 • BIESTERFELD POLSKA Sp. z o.o.

1Z6R3741.jpg [1.50 MB] 1Z6R3770.jpg [1.32 MB]

Na koniec wszyscy uczestnicy Gali PLATINUM PLAST poznali zwycięzców konkursu OMNIPLAST 2022. Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się w kilku etapach, a do finału, który odbył się pierwszego dnia targów PLASTPOL, awansowało 9 zawodników.

W finałowym, trzecim etapie konkursu, najlepsza „dziewiątka” równolegle odpowiadała na 10 pytań przygotowanych przez prof. dr hab. inż. Macieja Heneczkowskiego. Po sprawdzeniu wszystkich prac i podliczeniu punktów Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

 1. Nagrodę główną w postaci bonu rabatowego o wartości 6.000,- PLN netto za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie otrzymał
  Jacek ŁYŻWA z firmy PLASTOPLAN, Warszawa

 2. Nagrodę w postaci bonu rabatowego o wartości 4.000,- PLN netto za zajęcie drugiego miejsca w Konkursie otrzymał Krzysztof
  LIBRANT z firmy ALBIS Polska, Poznań

 3. Nagrodę w postaci bonu rabatowego o wartości 2.000,- PLN netto za zajęcie trzeciego miejsca w Konkursie otrzymał Tomasz
  TRĄBSKI z firmy PLASTIGO, Częstochowa

DSC00384.JPG [1.87 MB] 1Z6R3647.jpg [1.27 MB] 1Z6R3629.jpg [832.62 KB]

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy medali i nagród, życząc kolejnych sukcesów.

(ŁK)

Polecane aktualności
08 listopada 2022
AutoFutura: Road to 2035 to wydarzenie zaplanowane na 24 listopada w Katowicach, które będzie dotyczyło przejścia z silnika spalinowego na elektryczny w motoryzacji.
26 maja 2022
Przedstawiciele instytucji i firm pod skrzydłami Qatar-Poland Business Council przedstawili ofertę współpracy z polskimi i europejskimi firmami podczas Targów PLASTPOL w Targach Kielce. Katarczycy liczą na poszerzenie wpływów w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych
25 maja 2022
Po wielu zmaganiach zakończył się konkurs OMNIPLAST. Turniej od lat był częścią targów PLASTPOL. W tym roku odbył się po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.
25 maja 2022
„W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH” – pod taką nazwą odbyło się tegoroczne seminarium technologiczne PLASTECH-INFO. Wydarzenie jest stałym elementem targów PLASTPOL w Targach Kielce.
24 maja 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 maja 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 maja 2022
Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 maja 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.