186074-ALLROUNDER-470H-PREMIUM.jpg

Arburg z nową technologią na PLASTPOLU

27 kwietnia 2023
Firma Arburg, wieloletni wystawca targów PLASTPOL, w tym roku pokaże nową hybrydową maszynę Allrounder 470 H.

ALLROUNDER 470 H w porównaniu z typową wtryskarką hydrauliczną charakteryzuje się o 50% lepszym bilansem energetycznym i pozwala zaoszczędzić do 12 000 kg CO2 rocznie. We wtryskarce zastosowano wiele innowacji technicznych, które są dostępne tylko w firmie ARBURG. Dla przykładu, nowa koncepcja zarządzania olejem zmniejsza jego zapotrzebowanie aż o 35%. Nowy podział przepływu umożliwia równoległe ruchy hydraulicznych osi pomocniczych. Również czas suchego cyklu (dry cycle) jest skrócony o około jedną trzecią. Napęd serwohydrauliczny ARBURG (ASH) umożliwia wyjątkowo efektywną energetycznie i niskoemisyjną eksploatację.

Maszyna jest szczególnie interesująca na przykład dla klientów, którzy szukają energooszczędnej alternatywy dla maszyn hydraulicznych: Wysokiej jakości hydrauliczna jednostka wtryskowa obniża koszty nabycia i jest niezwykle wytrzymała. Napędy elektryczne układu zamykania zmniejszają zużycie energii. To redukuje koszty eksploatacji i emisję CO2.

Opcje jubileuszowej maszyny

Dla napędu jubileuszowej, bo stworzonej na 100-lecie firmy, maszyny dostępne są różne wersje, jednostki wtryskowe i opcje. Wtryskarka ALLROUNDER 470 H dostępna jest w wersjach napędu COMFORT i PREMIUM. W późniejszym okresie, jak w przypadku elektrycznego typu ALLDRIVE, pojawi się wersja napędu ULTIMATE. Nowa koncepcja będzie sukcesywnie wdrażana w kolejnych wtryskarkach ALLROUNDER typu HIDRIVE.

Nowe wtryskarki będzie można zobaczyć podczas pracy podczas targów PLASTPOL 2023, które odbędą się 23-26 maja 2023 w Targach Kielce.

Polecane aktualności
04 lipca 2023
Szefem stowarzyszenia reprezentującego około 170 największych włoskich firm z branży maszyn do tworzyw sztucznych i gumy, urządzeń pomocniczych i form został jego dotychczasowy wiceprezes Massimo Margaglione. Ta największa we Włoszech i jedna z najbardziej znaczących w Europie organizacji w branży od wielu lat jest obecna na targach Plastpol w Kielcach.
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.