Memorial to Miles (22-25.09.2022)

Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival

Muzycy światowego formatu, nowe odsłony kultowych zespołów. Miłośnicy jazzu na to czekają   

Jubileuszowy festiwal Memorial To Miles w Kielcach zapowiada się wyjątkowo. Gratką dla pasjonatów gatunku z całego kraju będzie koncert zespołu Labirynt, który zagra pierwszy raz po śmierci założyciela Michała Zduniaka  dla tak szerokiej publiczności. Wystąpią także Young Power New Edition, czyli szesnastoosobowa ekipa pod kierownictwem Krzysztofa Popka, a premierowy program wykonają Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik QUINTET. Koncert Post Scriptum 17 listopada da kwartet kontrabasisty  Rona Cartera.

Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles  to czterodniowe  wydarzenie upamiętniające legendarnego trębacza jazzowego - Milesa Davisa. W tym roku odbywa się w dniach 22 - 25 września w Kieleckim Centrum Kultury, tradycyjnie jego współorganizatorem są Targi Kielce. Z inicjatywy prezesa Andrzeja Mochonia na scenie KCK stanie kultowy zespół Labirynt w nowej odsłonie. Band zaprzestał działalności po śmierci jego założyciela, Michała Zduniaka w 2009, zagrał dopiero dziesięć lat później podczas Wąchock Free Fest. – Słuchając ich wtedy, postanowiłem, że artystów zaproszę na festiwal do Kielc. Udało się. Usłyszymy legendarny Labirynt i na pewno będzie to wyjątkowe przeżycie dla miłośników jazzu – mówi Andrzej Mochoń. Grupę tworzą jego filary, czyli amerykański saksofonista Tom Bergeron, świetny skrzypek Henryk Gembalski, ceniony basista Krzysztof Majchrzak, a dołączył do nich uznany perkusista Adam Buczek. Podczas koncertu na żywo zostanie nagrana płyta.

Miłośnicy jazzu zapewne z pasją posłuchają reaktywowanego  przez flecistę Krzysztofa Popka zespołu Young Power. Teraz pod nazwą Young Power New Edition pojawi się w szesnastoosobowym składzie, z czego połowę stanowią muzycy grający tu jeszcze przed dwoma dekadami. Nowością muzyczną jest projekt cenionej artystki Anny Marii Jopek i wirtuoza trąbki Piotra Wojtasika, który oczywiście zagra ze swoim zespołem. Wykonają premierowo w Kielcach „Wieczór pełen jazzu – Rzuć to wszystko co złe".

Międzynarodową z kolei gwiazdą Targi Kielce Jazz Festival będzie kwartet  Mino Cinelu, francuskiego perkusisty, który w latach osiemdziesiątych grał z Milesem. Ponadto miłośnicy  posłuchają pianistki Kasi Pietrzko, zyskującej miano nadziei polskiego jazzu oraz Tomasza Dąbrowskiego & INDIVIDUAL BEINGS – septetu, który otrzymuje świetne recenzje na arenie międzynarodowej. Zaprezentują się też młodzi i energiczni muzycy z Kielc, czyli Breaking Funk.

Wrześniowy festiwal to nie tylko koncerty. Wydarzenie rozpocznie filmowa dokumentacja „Co ja tu robię? Miles Davis”  o powstaniu pierwszego w Europie pomnika jazzmana właśnie w Kielcach.

Co więcej, z okazji dwudziestolecia, tegoroczny festiwal „kropkę na i” postawi 17 listopada, kiedy to na scenie Kieleckiego Centrum Kultury zagra kwartet Rona Cartera, słynnego amerykańskiego kontrabasisty, który tworzył zespół między innymi z Milesem Davisem.

 

Program Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles

22 września (Mała Scena KCK) (wstęp wolny)

19.00 „Co ja tu robię? Miles Davis” – film dokumentalny

20.00 Breaking Funk

23 września (Duża Scena KCK) (69 PLN)

19.00 Kasia Pietrzko Trio

20.30 Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings

24 września (Duża Scena KCK) (99 PLN)

18.00 Labirynt ’22 (Bergeron / Gembalski / Buczek / Majchrzak)

20.00 Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet

25 września (Duża Scena KCK) (99 PLN)

18.00 Young Power New Edition

20.00 Mino Cinelu

 

Memorial To Miles Post Scriptum

17 listopada (Duża Scena KCK) (od 129  PLN)

20. Ron Carter: Foursight – Dear Miles

 

Bilety na https://kck.bilety24.pl/

Wydarzenie śledź także na https://www.facebook.com/memorialtomiles/

Aktualności
26 września 2022
Labirynt oraz Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet, Kasia Pietrzko Trio , Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings, i oczywiście Mino Cinelu - gwiazdy jazzu przyciągnęły tłum fanów. Targi Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles zdecydowanie zachwycił.
23 września 2022
W czwartek, 22 września rozpoczął się jubileuszowy Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival projekcją filmu dokumentalnego „Co ja tu robię? Miles Davis". Od 23 do 25 września na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbywać się będą koncerty gwiazd tegorocznej edycji Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival.
22-25.09.2022
    22-25.09.2022