polsecure-2024-dziekujemy.jpg [163.81 KB]

Targi POLSECURE 2024 – międzynarodowo, merytorycznie i spektakularnie!

polsecure-2024-galeria-01.jpg [178.88 KB] Trzecia edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE po raz kolejny sprawdziła się jako wydarzenie dla służb dbających o bezpieczeństwo publiczne w naszym kraju. Wystawę odwiedziło blisko 6000 zwiedzających.

Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli – czyli od racji żywnościowych dla funkcjonariuszy po całe laboratoria kryminalistyczne.

Targi rozpoczęły się ceremonią oficjalnego otwarcia, w której udział wzięło wielu znakomitych gości, na czele z Komendantem Głównym Policji Markiem Boroniem, który podczas uroczystości powiedział:

- Targi Kielce to doskonała platforma wymiany doświadczeń i praktyk pomiędzy służbami działającymi w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

W wydarzeniu wzięło udział 143 wystawców z 13 krajów, wystawę odwiedziło 31 delegacji zagranicznych z 12 krajów.

Merytoryczna strona Targów POLSECURE

polsecure-2024-galeria-02.jpg [172.62 KB] Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Policyjna miała kilka aspektów. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas pierwszego dnia targów. Na przykładach wykorzystanie środków europejskich omówili insp. Mariusz Żurawski, dyrektor Biura Logistyki Policji, insp. Piotr Pogorzelski, zastępca dyrektora Biura Łączności i Informatyki KGP oraz insp. Mariusz Kudela, zastępca komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Nie zabrakło także bardzo aktualnych tematów związanych z cyberprzestępczością. Przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a także firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem dyskutowali o zabezpieczeniach i strategiach reagowania na ataki hakerskie. Konferencja zorganizowana przez Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji przyciągnęła specjalistów IT z instytucji zajmujących się przetwarzaniem danych osobowych, BIG DATA i wielu innych. Poruszone zostały także tematy zagrożeń wynikających ze Sztucznej Inteligencji. W ostatnim dniu targów podczas prelekcji „Policja – pracodawca z wyboru” kilkuset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Pokazy dynamiczne – ważny element targów dla bezpieczeństwa

Pokazy dynamiczne zawsze wzbudzają zainteresowanie gości, którzy na żywo, w warunkach kontrolowanych mogą zobaczy przedstawicieli różnych służb mundurowych w akcji. Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.

Wypadek busa. Kilka ofiar śmiertelnych, zmasakrowane ciała. Dla widzów pokazu organizowanego w Targach Kielce to tylko mrożące krew w żyłach widowisko. Dla funkcjonariuszy CLKP to codzienna praca. Podczas pokazów dynamicznych zaprezentowali oni proces identyfikacji ciał po katastrofie komunikacyjnej. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zwłoki zgodnie z procedurami INTERPOL. W mobilnym prosektorium przeprowadzili oględziny ciał oraz zebrali dane osobowe

polsecure-2024-galeria-04.jpg [166.02 KB] Grupa Interwencyjna Służby Więziennej miała nie mniej przerażające zadanie. Podczas realizowanego konwoju osadzonego nagle psuje się jeden z pojazdów. Pojazd oraz teren zostały zabezpieczone. Na miejsce zdarzenia wezwano zapasowy wóz do transportu więźniów. Podczas przeprowadzania więźnia z zepsutego pojazdu do zapasowego, osadzony, widząc, że jest na wolności podejmuje próbę ucieczki… Przy pomocy psa taktycznego, więzień zostaje zatrzymany, jednak to nie jest koniec akcji. Na konwój napadają uzbrojeni kryminaliści. Padają strzały, jeden z napastników postrzelony w nogę bezwładnie opada na ziemię. Drugi poddaje się bez walki. Funkcjonariusze Służby Więziennej obezwładniają mężczyzn i przewożą ich do jednostki policji

Strażacy w czasie pokazu dynamicznego na placu obok kieleckich hal wystawienniczych zostali wezwani do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w tym jeden samochód o napędzie elektrycznym. W wyniku wypadku poszkodowane zostają trzy osoby: kierowca elektrycznego pojazdu opuszcza pojazd o własnych siłach, po czym upada na drodze; kierowca i pasażer drugiego pojazdu osobowego są uwięzieni w aucie leżącym na dachu. Brzmi groźnie? Po chwili w samochodzie elektrycznym dochodzi do pożaru baterii.

Gala wręczenia nagród na koniec POLSECURE

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu zgłoszeń nagrodziła trzy produkty.

 • Motorola Solutions Polskaza MXP7000 zintegrowane urządzenie przenośne TETRA I LTE do zadań o krytycznym znaczeniu
 • Zakłady Mechaniczne "Tarnów"za karabinek MWS-15
 • Konsorcjum, w którego skład wchodzą:Vortex, lider Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Instytut Optoelektroniki, JSW Nowe Projekty, SZYBICKI - Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych Waldemar Szybicki za SOWA prototyp mobilnego wieloczujnikowego systemu obserwacyjnego przeznaczonego do zabezpieczenia strefy nadgranicznej

Wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Policji trafiło do firmy PCO za lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3X.

Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny” trafiła także do firmy PCO z Warszawy za noktowizyjny monokular uniwersalny MU-3M.

Wyróżnienie specjalne Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za innowacyjność, zastosowane rozwiązania technologiczne i projektowe otrzymała firma BC ARMS za linię PATROL.

Wyróżnienie specjalne Komendanta Służby Ochrony Państwa trafiło do firmy Autocomp Management i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia za system szkolno-treningowy POJEDYNEK.

Aktualności
25 kwietnia 2024
Ostatniego dnia targów Polsecure, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska. Specjalnym dyplomem uhonorowano funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z okazji 100-lecia istnienia formacji.
25 kwietnia 2024
Elementy testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji wykonywali uczniowie klas mundurowych w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach.
25 kwietnia 2024
Kilkaset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji podczas targów POLSECURE w kieleckim ośrodku wystawienniczym. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
24 kwietnia 2024
Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.
24 kwietnia 2024
25 milionów dofinansowania ze środków europejskich dostał projekt zrealizowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji i określany nieformalnie nazwą „gwiazda śmierci”. To jedno z największych dofinansowań dla CBŚP obejmowało siedem zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas targów Polsecure w Kielcach.
23 kwietnia 2024
W obecności Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, innych dowódców służb mundurowych oraz gości targów Polsecure odbyły się pokazy dynamiczne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Były strzały, brawurowa jazda, ewakuacja i podróż do przeszłości.
23 kwietnia 2024
Liczni przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, bogata oferta wystawców, merytoryczne spotkania, niesamowite pokazy – Międzynarodowe Targi POLSECURE, ruszyły w kieleckim ośrodku już po raz trzeci niezmiennie udowadniając swoją pozycję wydarzenia ważnego dla bezpieczeństwa.
22 kwietnia 2024
Motywem przewodnim tegorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas Targów POLSECURE będzie 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ekspozycja również będzie nawiązywała do tej tematyki.
22 kwietnia 2024
W wtorek 23 kwietnia startują Międzynarodowe Targi POLSECURE, których oferta skierowana jest do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Oto wszystkie niezbędne dla zwiedzających informacje.
18 kwietnia 2024
Firma LYOFOOD - specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości posiłków liofilizowanych będzie wystawcą tegorocznych targów POLSECURE. To marka z ponad 30-letnim doświadczeniem technologicznym, z tradycyjną kuchnią i naturalnymi, wysokiej jakości składnikami. Będzie ich można spotkać od 23 do 25 kwietnia w Targach Kielce na stoisku nr G-61.
18 kwietnia 2024
Kompleksowe systemy zabezpieczeń technicznych to specjalizacja poznańskiej firmy. Poznaj te rozwiązania podczas Międzynarodowych Targów POLSECURE.
18 kwietnia 2024
Smart city, bezpieczeństwo teleinformatyczne, cyberbezpieczeństwo i systemy teletechniczne o tym porozmawiasz z fachowcami z firmy Spriny podczas Targów POLSECURE. Start już 23 kwietnia.
16 kwietnia 2024
Targi skierowane do służb to doskonałe miejsce dla prezentacji oferty umundurowania. Właśnie takie produkty przywiezie do Targów Kielce firma Kreator.
15 kwietnia 2024
Arpol z Zielonej Góry jest producentem i dostawcą racji żywnościowych dla Sił Zbrojnych RP. Firma produkuje zestawy racji żywnościowych  z daniami podgrzewanymi za pomocą bezpłomieniowego podgrzewacza chemicznego lub  płomieniowego, same  posiłki a także konserwy, produkowane specjalnie dla wojska spełniające Normy Obronne  i podlegają odbiorowi przez  przedstawicieli MON.
15 kwietnia 2024
Spółka Pagacz i Synowie zajmuje się dostawami specjalistycznego sprzętu dla Policji, Straży Granicznej, wojska oraz pozostałych służb mundurowych. Obecność spółki na Międzynarodowych Targach POLSECURE jest całkowicie uzasadniona.
11 kwietnia 2024
Kolejne spotkanie Rady dotyczyło konkretnych rozwiązań dotyczących konferencji, spotkań oraz pokazów.
05 kwietnia 2024
140 wystawców, podwojona liczba krajów reprezentowanych przez firmy zagraniczne, zwiększona powierzchnia ekspozycji – Międzynarodowe Targi Polsecure przez 3 lata stały się ważnym punktem w kalendarzu zarówno służb jak i przedsiębiorstw związanych z bezpieczeństwem publicznym.
04 kwietnia 2024
Międzynarodowe Targi Polsecure prezentują ofertę przeznaczoną dla służb dbających o bezpieczeństwo nie tylko na lądzie, ale także w wodzie. Takie produkty w tym roku zaprezentuje firma SANTI.
03 kwietnia 2024
Targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji między innymi urządzeń do bezpiecznej identyfikacji nieznanych materiałów w terenie. Poznajcie ofertę Metrohm.
15 marca 2024
Marcin Kierwiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji objął patronatem honorowym tegoroczne targi skierowane do służb. Wydarzenie od pierwszej edycji odbywa się przy wsparciu MSWiA
29 lutego 2024
Międzynarodowe Targi skierowane do służb to nie tylko wyjątkowa ekspozycja. Przez trzy dni funkcjonariusze policji będą mieli okazję do wzięcia udziału w ciekawych konferencjach i spotkaniach.
23 lutego 2024
GRUPA WB to jeden z największych polskich koncernów zaawansowanych technologii, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie rozwiązań w sektorze obronnym i cywilnym. Od pierwszej edycji firma jest partnerem strategicznym Międzynarodowych Targów POLSECURE.
20 lutego 2024
Ochrona zdrowia i życia ludzi oraz mienia na obszarze kolejowym to misja dzisiejszej Straży Ochrony Kolei. Żeby dobrze wypełniać te obowiązki, funkcjonariusze SOK-u muszą być dobrze wyposażeni. Odpowiedzią na potrzeby Straży może być oferta Targów POLSECURE.
09 lutego 2024
Międzynarodowe Targi POLSECURE dedykowane wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne to jeden z najmłodszych „mundurowych” projektów w kalendarzu Targów Kielce. We wtorek w Warszawie odbyła się Rada Programowa tego wydarzenia, gdzie ustalono najważniejsze wytyczne najbliższej edycji. Posiedzeniu przewodniczył nadinspektor Rafał Kochańczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
02 lutego 2024
Jednym z ważnych punktów poprzedniej edycji Targów POLSECURE była konferencja zorganizowana przez Straż Graniczną. W tym roku wydarzenie również odbędzie się ze wsparciem tej formacji.
29 stycznia 2024
„Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca przy organizacji tegorocznych Międzynarodowych Targów POLSECURE będzie udana i przyniesie wiele korzyści.” – to fragment pisma, jakie skierował do Targów Kielce inspektor Marek Boroń, pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji.
25 stycznia 2024
Jak zapewnił szef MSWiA Marcin Kierwiński, podczas rozmowy w Programie Pierwszym Polskiego Radia, „program modernizacji służb mundurowych na pewno będzie kontynuowany”. Dodał przy tym, że jest jednak głęboko przekonany o tym, że „to jest niewystarczające”.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER STRATEGICZNY
PATRONAT HONOROWY
KOMITET HONOROWY
GŁÓWNY PATRON MEDIALNY
PATRONAT MEDIALNY
23-25.04.2024
Godziny otwarcia
 • 23 IV 2024
  10:00 - 17:00
  Wystawa otwarta dla profesjonalistów
 • 24 IV 2024
  10:00 - 17:00
  Wystawa otwarta dla publiczności
 • 25 IV 2024
  10:00 - 15:00
  Wystawa otwarta dla publiczności
  23-25.04.2024
  Godziny otwarcia
  • 23 IV 2024
   10:00 - 17:00
   Wystawa otwarta dla profesjonalistów
  • 24 IV 2024
   10:00 - 17:00
   Wystawa otwarta dla publiczności
  • 25 IV 2024
   10:00 - 15:00
   Wystawa otwarta dla publiczności