Projekt-bez-nazwy-18.png

Tajniki analizy chemicznej na POLSECURE

03 kwietnia 2024
Targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji między innymi urządzeń do bezpiecznej identyfikacji nieznanych materiałów w terenie. Poznajcie ofertę Metrohm.

Metrohm został założony w 1943 r. przez inżyniera Bertolda Suhner’a w miejscowości Herisau w Szwajcarii, gdzie do dziś ma swoją siedzibę Metrohm International Headquarters.

Metrohm jest jedną z najbardziej zaufanych firm o międzynarodowym zasięgu, która zajmuje się produkcją wysoce precyzyjnych urządzeń do analizy chemicznej w laboratoriach, ale również w innych miejscach, gdzie operują różnego rodzaju służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo cywilów. Przykład zastosowań urządzeń firmy można znaleźć w dwóch poniższych filmach promujących najnowsze rozwiązania dla funkcjonariuszy działających na pierwszej linii frontu:

Metrohm jest obecny w ponad 80 krajach, gdzie zlokalizowane są oddziały firmy lub wyłączni dystrybutorzy marek Metrohm. To pozwala lepiej rozumieć potrzeby Klientów na lokalnych rynkach, a także oferować szybkie i bezpośrednie wsparcie aplikacyjno-serwisowe. W ramach III edycji Międzynarodowych Targów Polsecure firma będzie obecna na stoisku G65, gdzie zaprezentuje m.in.:

  • Kompaktowy spektrometr Ramana TacticID 1064 wyposażony w tryb „See Through”
  • Mobilny spektrometr Ramana TacticID Mobile z GPS, sterowany przez system Android
  • Podręczny spektrometr Ramana MIRA XTR Mobile z algorytmem redukującym fluorescencję
  • Przystawkę AFSO pozwalającą na analizę i zbieranie widm Ramana z odległości do 2 m
  • Wszechstronny spektrometr i-Raman Plus wyposażony w kamerę z mikroskopem
Polecane aktualności
25 kwietnia 2024
Ostatniego dnia targów Polsecure, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska. Specjalnym dyplomem uhonorowano funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z okazji 100-lecia istnienia formacji.
25 kwietnia 2024
Elementy testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji wykonywali uczniowie klas mundurowych w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach.
25 kwietnia 2024
Kilkaset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji podczas targów POLSECURE w kieleckim ośrodku wystawienniczym. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
24 kwietnia 2024
Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.
24 kwietnia 2024
25 milionów dofinansowania ze środków europejskich dostał projekt zrealizowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji i określany nieformalnie nazwą „gwiazda śmierci”. To jedno z największych dofinansowań dla CBŚP obejmowało siedem zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas targów Polsecure w Kielcach.
23 kwietnia 2024
W obecności Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, innych dowódców służb mundurowych oraz gości targów Polsecure odbyły się pokazy dynamiczne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Były strzały, brawurowa jazda, ewakuacja i podróż do przeszłości.
23 kwietnia 2024
Liczni przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, bogata oferta wystawców, merytoryczne spotkania, niesamowite pokazy – Międzynarodowe Targi POLSECURE, ruszyły w kieleckim ośrodku już po raz trzeci niezmiennie udowadniając swoją pozycję wydarzenia ważnego dla bezpieczeństwa.
22 kwietnia 2024
Motywem przewodnim tegorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas Targów POLSECURE będzie 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ekspozycja również będzie nawiązywała do tej tematyki.