438204459-396953819906773-555619566861802327-n.jpg
„Policja – pracodawca z wyboru” – inspirująca prelekcja podczas Targów POLSECURE.

„Policja – pracodawca z wyboru” – inspirująca prelekcja podczas Targów POLSECURE

25 kwietnia 2024
Kilkaset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji podczas targów POLSECURE w kieleckim ośrodku wystawienniczym. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Funkcjonariusze m.in. z wydziału prewencji, śledczego oraz kontrterrorystycznego dzielili się z młodzieżą swoimi osobistymi historiami związanymi ze służbą oraz opowiadali, na czym polega ich codzienna praca.

Służbę w Policji rozpoczęłam w wieku trzydziestu sześciu lat. Byłam nauczycielką, a że pochodzę ze Szczytna, (…) okazało się jednak, że od tej profesji policyjnej uciec nie mogę. (…) Taką służbę od piętnastu lat pełnię właśnie prewencji – mówiła nadkom. Ewa Szymanek z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji – Policja jest tą formacją, która stawia przed nami określone zadania, bardzo konkretne, wymaga profesjonalizmu, nie chodzenia na skróty, znajomości, mnóstwa przepisów prawa i umiejętności respektowania tych przepisów. Stawia przed nami wyzwanie, ale i daje możliwość bardzo szerokiego rozwoju – dodała nadinspektor.

Padło też wiele motywacyjnych słów.

Wiele lat, kiedy chodziłem do szkoły średniej, ukrywałem drugie włosy pod czapką. (…) Grałem na gitarze, stąd taka moda na to, żeby troszkę dłuższe włosy mieć. Młodość rządzi się innymi prawami. (…) Nie ograniczajcie się, jeżeli macie pasje, zainteresowania. Chcę wam powiedzieć, że Policja w żaden sposób nie ogranicza. Można być dobrym policjantem, przy tym być dobrym sportowcem. Można być dobrym policjantem, przy tym dobrym naukowcem. Można być dobrym policjantem i zaangażowanym w działalność społeczną, charytatywną – motywował młodych nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Po debacie z funkcjonariuszami uczniowie szkół mundurowych mieli okazję odbyć testy sprawnościowe dla młodych mundurowych. 

Targi POLSECURE trwają do 25 kwietnia 2024.

/YY/ 

Polecane aktualności
25 kwietnia 2024
Ostatniego dnia targów Polsecure, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska. Specjalnym dyplomem uhonorowano funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z okazji 100-lecia istnienia formacji.
25 kwietnia 2024
Elementy testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji wykonywali uczniowie klas mundurowych w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach.
24 kwietnia 2024
Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.
24 kwietnia 2024
25 milionów dofinansowania ze środków europejskich dostał projekt zrealizowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji i określany nieformalnie nazwą „gwiazda śmierci”. To jedno z największych dofinansowań dla CBŚP obejmowało siedem zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas targów Polsecure w Kielcach.
23 kwietnia 2024
W obecności Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, innych dowódców służb mundurowych oraz gości targów Polsecure odbyły się pokazy dynamiczne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Były strzały, brawurowa jazda, ewakuacja i podróż do przeszłości.
23 kwietnia 2024
Liczni przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, bogata oferta wystawców, merytoryczne spotkania, niesamowite pokazy – Międzynarodowe Targi POLSECURE, ruszyły w kieleckim ośrodku już po raz trzeci niezmiennie udowadniając swoją pozycję wydarzenia ważnego dla bezpieczeństwa.
22 kwietnia 2024
Motywem przewodnim tegorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas Targów POLSECURE będzie 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ekspozycja również będzie nawiązywała do tej tematyki.
22 kwietnia 2024
W wtorek 23 kwietnia startują Międzynarodowe Targi POLSECURE, których oferta skierowana jest do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Oto wszystkie niezbędne dla zwiedzających informacje.