437578655-7502488126544783-7653892772714510126-n.jpg
W Targach Kielce odbyły się kolejne widowiskowe pokazy służb specjalnych.

Chcesz zobaczyć Policję, Służbę Więzienną i Straż Pożarną w akcji? W Targach Kielce odbyły się kolejne widowiskowe pokazy

24 kwietnia 2024
Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.

Wypadek busa. Kilka ofiar śmiertelnych, zmasakrowane ciała. Dla widzów pokazu organizowanego w Targach Kielce to tylko mrożące krew w żyłach widowisko. Dla funkcjonariuszy CLKP to codzienna praca. Podczas pokazów dynamicznych zaprezentowali oni proces identyfikacji ciał po katastrofie komunikacyjnej. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zwłoki zgodnie z procedurami INTERPOL. W mobilnym prosektorium przeprowadzili oględziny ciał oraz zebrali dane osobowe.

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej miała nie mniej przerażające zadanie. Podczas realizowanego konwoju osadzonego nagle psuje się jeden z pojazdów. Pojazd oraz teren zostały zabezpieczone. Na miejsce zdarzenia wezwano zapasowy wóz do transportu więźniów. Podczas przeprowadzania więźnia z zepsutego pojazdu do zapasowego, osadzony, widząc, że jest na wolności podejmuje próbę ucieczki… Przy pomocy psa taktycznego, więzień zostaje zatrzymany, jednak to nie jest koniec akcji. Na konwój napadają uzbrojeni kryminaliści. Padają strzały, jeden z napastników postrzelony w nogę bezwładnie opada na ziemię. Drugi poddaje się bez walki. Funkcjonariusze Służby Więziennej obezwładniają mężczyzn i przewożą ich do jednostki policji.

Strażacy w czasie pokazu dynamicznego na placu obok kieleckich hal wystawienniczych zostali wezwani do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w tym jeden samochód o napędzie elektrycznym. W wyniku wypadku poszkodowane zostają trzy osoby: kierowca elektrycznego pojazdu opuszcza pojazd o własnych siłach, po czym upada na drodze; kierowca i pasażer drugiego pojazdu osobowego są uwięzieni w aucie leżącym na dachu. Brzmi groźnie? Po chwili w samochodzie elektrycznym dochodzi do pożaru baterii.

 

/YY/

Polecane aktualności
25 kwietnia 2024
Ostatniego dnia targów Polsecure, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska. Specjalnym dyplomem uhonorowano funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z okazji 100-lecia istnienia formacji.
25 kwietnia 2024
Elementy testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji wykonywali uczniowie klas mundurowych w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach.
25 kwietnia 2024
Kilkaset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji podczas targów POLSECURE w kieleckim ośrodku wystawienniczym. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
24 kwietnia 2024
25 milionów dofinansowania ze środków europejskich dostał projekt zrealizowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji i określany nieformalnie nazwą „gwiazda śmierci”. To jedno z największych dofinansowań dla CBŚP obejmowało siedem zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas targów Polsecure w Kielcach.
23 kwietnia 2024
W obecności Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, innych dowódców służb mundurowych oraz gości targów Polsecure odbyły się pokazy dynamiczne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Były strzały, brawurowa jazda, ewakuacja i podróż do przeszłości.
23 kwietnia 2024
Liczni przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, bogata oferta wystawców, merytoryczne spotkania, niesamowite pokazy – Międzynarodowe Targi POLSECURE, ruszyły w kieleckim ośrodku już po raz trzeci niezmiennie udowadniając swoją pozycję wydarzenia ważnego dla bezpieczeństwa.
22 kwietnia 2024
Motywem przewodnim tegorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas Targów POLSECURE będzie 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ekspozycja również będzie nawiązywała do tej tematyki.
22 kwietnia 2024
W wtorek 23 kwietnia startują Międzynarodowe Targi POLSECURE, których oferta skierowana jest do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Oto wszystkie niezbędne dla zwiedzających informacje.