IMG-9394.jpg

Prezentacja Policji podczas POLSECURE 2024

22 kwietnia 2024
Motywem przewodnim tegorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas Targów POLSECURE będzie 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ekspozycja również będzie nawiązywała do tej tematyki.

Wystawa w hali F została zaplanowania w taki sposób, aby wskazać zwiedzającemu różnice pomiędzy sprzętem używanym przez Policję 20 lat temu a obecnie. Będzie można zobaczyć:

Stare pojazdy
        VW T4  - furgon wypadowy - pojazd oznakowany,
        Opel Astra - pojazd oznakowany, oraz
        Polonez Caro - pojazd oznakowany,

Nowe pojazdy
        MAN - furgon wypadowy - pojazd oznakowany, ,
        Skoda Superb - pojazd oznakowany, oraz
        BMW X5 w wersji opancerzonej

Takie zestawienie, 6-ciu pojazdów w jednym miejscu doskonale pokaże różnice oraz przeskok technologiczny zachodzący w omawianym okresie.

Także zaplanowany przez Wydział Ruchu Drogowego pokaz będzie realizowany w oparciu o stare i nowe pojazdy RD, w tym stare i nowe motocykle.
Aby bardziej uatrakcyjnić prezentację funkcjonariusze, którzy będą poruszać się starymi pojazdami będą ubrani w stare umundurowanie - już wycofane z użytkowania

JPo raz pierwszy w historii Targów POLSECURE na ekspozycji pojawi się śmigłowiec - Bell-407GXI. Na wyposażeniu Policji znajduje się 7 takich śmigłowców.

IMG-9387.jpg [2.76 MB]

Polecane aktualności
25 kwietnia 2024
Ostatniego dnia targów Polsecure, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska. Specjalnym dyplomem uhonorowano funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa z okazji 100-lecia istnienia formacji.
25 kwietnia 2024
Elementy testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji wykonywali uczniowie klas mundurowych w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach.
25 kwietnia 2024
Kilkaset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji podczas targów POLSECURE w kieleckim ośrodku wystawienniczym. „Myślę, że warto ubrać mundur polskiego policjanta. To przynosi bardzo wiele satysfakcji. Ja czuję tę satysfakcję każdego dnia” – mówił do młodzieży nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
24 kwietnia 2024
Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.
24 kwietnia 2024
25 milionów dofinansowania ze środków europejskich dostał projekt zrealizowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji i określany nieformalnie nazwą „gwiazda śmierci”. To jedno z największych dofinansowań dla CBŚP obejmowało siedem zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości. O wykorzystywaniu środków unijnych przez polską policję dyskutowano podczas targów Polsecure w Kielcach.
23 kwietnia 2024
W obecności Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, innych dowódców służb mundurowych oraz gości targów Polsecure odbyły się pokazy dynamiczne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Były strzały, brawurowa jazda, ewakuacja i podróż do przeszłości.
23 kwietnia 2024
Liczni przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, bogata oferta wystawców, merytoryczne spotkania, niesamowite pokazy – Międzynarodowe Targi POLSECURE, ruszyły w kieleckim ośrodku już po raz trzeci niezmiennie udowadniając swoją pozycję wydarzenia ważnego dla bezpieczeństwa.
22 kwietnia 2024
W wtorek 23 kwietnia startują Międzynarodowe Targi POLSECURE, których oferta skierowana jest do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Oto wszystkie niezbędne dla zwiedzających informacje.