Do wydarzenia pozostało...

 

Honorowy Patronat
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy
Patronat Prezydenta RP

 

mspo-defender-konkurs.png [74.81 KB]

wspolne-ufi-approved Zapraszamy na 32. edycję Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

mspo-2022-galeria

Miniony Salon zgromadził 711 wystawców z 35 krajów świata, w tym 350 firm polskich. Targi odwiedziło 61 delegacji z 43 państw. Ekspozycja MSPO 2023 zajęła rekordową powierzchnię ponad 34 000 mkw., po raz pierwszy w historii znajdując się także w dodatkowo wybudowanej hali tymczasowej o wielkości 2800 mkw. Na MSPO 2023 pojawiło się niemal 26 tysięcy gości.

Kiedy spotkaliśmy się rok temu mówiliśmy, że 30 edycja jest tą największą w historii. 31. edycja jest większa, jeżeli chodzi o zainteresowanie wystawców oraz o powierzchnię wystawienniczą. To jest niewątpliwie nasz sukces. Nasz wspólny sukces, który służy obronności Rzeczypospolitej Polskiej, ale także pokojowi na wschodniej flance Sojusz Północnoatlantyckiego – mówił podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego szef MON Mariusz Błaszczak. Słowa te doskonale podsumowują MSPO 2023.

A jaki będzie Salon w 2024 roku? Z pewnością będzie miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Będą to także biznesowe spotkania oraz umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Od 32 lat w kontekście targów przemysłu obronnego w Europie, Kielce wymieniane są zaraz po paryskim Eurosatory, czy organizowanym w Londynie Defence and Security Event.

Wpływ na ofertę prezentowaną w Kielcach jesienią 2024 roku będą miały z pewnością plany zakupowe Polski. W 2024 roku na obronność zamierza się przeznaczyć 113,3 mld PLN, co stanowi 3% PKB prognozowanego na 2024 rok (3778 mld PLN). Na wydatki te składają się środki ujęte w części 29 budżetu państwa „Obrona narodowa” w wysokości 112,7 mld PLN oraz 615,4 mln PLN w dziale 752 „Obrona narodowa” w innych częściach budżetu państwa. Dodatkowo w rezerwie celowej zabezpieczono środki na realizację programu wieloletniego „Wyposażenie Sił Zbrojnych RP w czołgi” w wysokości 4,8 mld PLN. Środki te zostaną przekazane do Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ). Ponadto, ze środków FWSZ (z dochodów FWSZ, w tym z mechanizmów dłużnych) na cele związane z obronnością zaplanowano wydatki na kwotę do ok. 40 mld PLN. W przypadku pełnego wykorzystania tych środków, łączne wydatki obronne w 2024 roku mogą osiągnąć poziom ponad 158 mld PLN.

Jubileusz Wystawy Sił Zbrojnych

mspo-2022-galeria Od 25 lat nieodłącznym elementem Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest Wystawa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Każdorazowo Wystawa opatrzona jest hasłem oddającym to, co aktualnie dzieje się w Wojsku Polskim. Organizatorem ekspozycji jest szef Sztabu Generalnego WP, a za jej przygotowanie odpowiada szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Prace koncepcyjne nad wystawą rozpoczynają się wiosną, a przygotowania przestrzeni wystawienniczej ruszają pod koniec sierpnia. W efekcie tylko podczas minionego MSPO można było obejrzeć ponad 300 jednostek różnego rodzaju sprzętu. Ekspozycja zajęła ponad 7500 m2 i jak zazwyczaj podzielona była na część wewnętrzną i zewnętrzną, w której stanął sprzęt o dużych gabarytach. W Kielcach tradycyjnie prezentują się wszystkie rodzaje sił zbrojnych, a także wojska obrony cyberprzestrzeni, Żandarmeria Wojskowa oraz wojskowe instytucje, np. Dowództwo Operacyjne RSZ, Dowództwo Generalne RSZ, Inspektorat Wsparcia SZ oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. Dużą część wystawy zajmują także uczelnie: Lotnicza Akademia Wojskowa, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Wojsk Lądowych oraz Akademia Sztuki Wojennej. Swoją ofertę prezentują ośrodki i centra szkolenia, wojskowa służba zdrowia, różnego rodzaju ośrodki badawcze, instytuty oraz Centralna Biblioteka Wojskowa. W 2024 roku WSZ będzie świętowała jubileusz, organizatorzy już zapowiadają, że będzie to niezwykła wystawa.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego od 3 do 6 września 2024 roku!

Reklama

Aktualności
21 czerwca 2024
Wrzesień w Kielcach to czas, kiedy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego stanie się miejscem ważnych wydarzeń i przełomowych decyzji dla sektora obronnego. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 3-6 września, może przynieść finalizację istotnych umów na dostawy sprzętu wojskowego z Korei Południowej, co zapowiedział wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu ze swoim koreańskim odpowiednikiem.
20 czerwca 2024
Tegoroczne EUROSATORY przyciągnęły uwagę najważniejszych graczy w sektorze obronnym. Wśród nich znalazł się Zespół MSPO, który pod przewodnictwem Prezesa Andrzeja Mochonia, intensywnie pracował nad nawiązywaniem i zacieśnianiem współpracy międzynarodowej.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
06 czerwca 2024
Przedstawiciele Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się by omówić aktualny stan przygotowań do tegorocznego wydarzenia.
28 maja 2024
Huta Stalowa Wola pracuje nad nową generacją systemu wieżowego z moździerzem kal. 120 mm. Podczas konferencji Defence 24 Days Waldemar Janiak pełniący funkcję dyrektora biura techniczno-handlowego w HSW zaprosił na stoisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, gdzie będzie można zobaczyć zmodernizowanego „Raka”.
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.
13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.
07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.
21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.