7S5A4916.jpg

„Najważniejsze, w tym momencie, żeby targi mogły się rozwijać”

13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.

 - Najważniejsze, w tym momencie, żeby targi mogły się rozwijać. O formach współpracy będziemy dyskutować. Natomiast o inwestorach nie możemy mówić na konferencji – mówił Minister Tomczyk, w odniesieniu do słów dr Andrzeja Mochonia, prezesa zarządu Targów Kielce, który zgłosił pełną gotowość kieleckiego ośrodka na dokapitalizowanie. – Natomiast mogę powiedzieć tyle, że wszędzie tam, gdzie będzie możliwa pomoc, ja tę pomoc oczywiście oferuje – dodał minister.
Sporo miejsca w swojej wypowiedzi minister poświęcił Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego. – Jako rząd, jako Ministerstwo Obrony Narodowej, będziemy wspierać Targi Kielce i Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (…) Chcemy aby polski i światowy przemysł zbrojeniowy był obecny tu w Kielcach na targach MSPO i z naszego punktu widzenia jest to strategiczna impreza służąca bezpieczeństwu kraju – mówił Minister Tomczyk. Targi zbrojeniowe muszą się tutaj w Kielcach odbywać. To impreza ważna nie tylko dla regionu i Polski, ale dla całej Europy Środkowej.

Konferencja była też doskonałą okazją do zadania pytań o przyszłość Targów Kielce, startującej w wyborach samorządowych kandydatce Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydentki Kielc, Agacie Wojdzie.

- Targi Kielce pomagały miastu jako spółka przynosząca zyski przez wiele lat. (…) Czas jest dzisiaj, kiedy targi stoją przed ogromnym wyzwaniem, czas, żeby miasto solidaryzowało się z targami i dostrzegło, że rozbudowa to strategiczny interes nie tylko samych targów, ale także dla miasta. Mówiąc wprost – uważam, że w tym momencie, kiedy targi muszą inwestować, miasto powinno zostawić zyski wypracowane przez tę firmę do swobodnego nimi dysponowania - powiedziała Agata Wojda.

Planowana budowa hali targowej, odkładana od 2019 roku jest nieunikniona, szacowana jest na około 100 milionów złotych, a nie jest to jedyne zadanie inwestycyjne spółki. Tylko na 2024 rok plan inwestycji i remontów Targów Kielce zakłada wydatki na poziomie przekraczającym 25 milionów złotych.

Polecane aktualności
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.
07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.
21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.