1704358300874.jpg

Znamy wyniki I etapu konkursu na Stypendium Endeavour Ala Wordena!

05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.

Jak podkreślają członkowie komisji konkursowej "Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem bardzo wysokiego poziomu intelektualnego, kreatywności, zaangażowania w liczne projekty badawczo-naukowe oraz społeczne, a także zdolności w zakresie tworzenia filmów oraz autoprezentacji wszystkich Uczestników konkursu. Przesłane zgłoszenia były bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym, co pokazuje jak wszechstronna jest nasza młodzież. W kategorii pozanaukowej do II etapu przechodzi 7 kandydatów, w kategorii naukowej – 13 kandydatów. Zakwalifikowało się łącznie 12 dziewcząt i 8 chłopców.

Już 15 stycznia w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się finał Konkursu, podczas którego finaliści w dwóch konkurencjach będą musieli przekonać Jury, że to właśnie oni powinni zostać częścią Polskiej Drużyny 2024. 

Konkurs na stypendium “Endeavour” Ala Wordena dla polskich uczniów – Polska Drużyna 2024 to konkurs skierowany do polskiej młodzieży. Po raz pierwszy w Polsce, w ramach programu stypendialnego, czwórka młodych osób weźmie udział w szkoleniu w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville, w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych. Szkolenie odbędzie się w lipcu 2024. “Fantastyczna czwórka” będzie w tym projekcie reprezentowała nasz kraj.

Organizatorem programu jest fundacja AI Worden The Endeavour Scholarship, a partnerami polskiej edycji są Targi Kielce S.A. oraz Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem merytorycznym finału jest Centrum Nauki Kopernik.

Polecane aktualności
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.
13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.
07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.