642k1465-20230906-TargiKielce-MSPO.jpg

Tylko do 30 listopada 2023 r. jest szansa wysłania zgłoszenia do konkursu na stypendium “Endeavour” Ala Wordena – Polska Drużyna 2024.

21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs skierowany jest do polskiej młodzieży w wieku od 15 do 18 lat (na lipiec 2024 r.). W ramach programu stypendialnego, czwórka młodych osób weźmie udział w szkoleniu w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville, w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych. Formularz znajduje się na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Organizatorem programu jest fundacja AI Worden The Endeavour Scholarship, a partnerami polskiej edycji są Targi Kielce S.A. oraz Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem merytorycznym finału jest Centrum Nauki Kopernik.