642k1465-20230906-TargiKielce-MSPO.jpg

Tylko do 30 listopada 2023 r. jest szansa wysłania zgłoszenia do konkursu na stypendium “Endeavour” Ala Wordena – Polska Drużyna 2024.

21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs skierowany jest do polskiej młodzieży w wieku od 15 do 18 lat (na lipiec 2024 r.). W ramach programu stypendialnego, czwórka młodych osób weźmie udział w szkoleniu w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville, w stanie Alabama w Stanach Zjednoczonych. Formularz znajduje się na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Organizatorem programu jest fundacja AI Worden The Endeavour Scholarship, a partnerami polskiej edycji są Targi Kielce S.A. oraz Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem merytorycznym finału jest Centrum Nauki Kopernik.

Polecane aktualności
28 maja 2024
Huta Stalowa Wola pracuje nad nową generacją systemu wieżowego z moździerzem kal. 120 mm. Podczas konferencji Defence 24 Days Waldemar Janiak pełniący funkcję dyrektora biura techniczno-handlowego w HSW zaprosił na stoisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, gdzie będzie można zobaczyć zmodernizowanego „Raka”.
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.
13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.
07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.