20220425012659-7S5A5606.JPG

30 lat historii MSPO przekazane na ręce Ministra

22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Tematami dzisiejszego spotkania były między innymi: rozwój ziemi świętokrzyskiej, znaczenie Targów Kielce dla wzrostu gospodarczego miasta i województwa oraz ułatwienia dla przedsiębiorców. Spotkanie to było również doskonałą okazją, żeby przekazać Ministrowi album, wydany z okazji 30-lecia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Minister z radością przyjął album, zaznaczając, że doskonale zna kielecki ośrodek.

Z przyjemnością przyjechałem w to miejsce, dlatego że wiele lat temu tutaj z Panem Prezesem miałem przyjemność współpracować. Jeszcze wtedy jako przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Wtedy była pierwsza edycja programu Rozwój Polski Wschodniej. Między innymi właśnie Targi Kielce pozyskały niemałe pieniądze. … Muszę pogratulować i podziękować, bo świetnie zainwestowane. Z radością patrzy się na to jak Targi się rozwinęły, jakim są sercem, w którym bije naprawdę mocny puls gospodarczy ziemi świętokrzyskiej – mówił Krzysztof Hetman.

Album „Krótka historia wielkiego marzenia” dostępny jest również w wersji online

 

Polecane aktualności
28 maja 2024
Huta Stalowa Wola pracuje nad nową generacją systemu wieżowego z moździerzem kal. 120 mm. Podczas konferencji Defence 24 Days Waldemar Janiak pełniący funkcję dyrektora biura techniczno-handlowego w HSW zaprosił na stoisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, gdzie będzie można zobaczyć zmodernizowanego „Raka”.
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.
07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.
21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.