Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP:

  • PIT-RADWAR S.A. (lider) z Warszawy; AM TECHNOLOGIES Sp. z o.o. Sp.k. z Warszawy;  Politechnika Warszawska z Warszawy za system pasywnej lokacji

 

Wyróżnienie  Specjalne Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej:

  • REMONTOWA SHIPBUILDING S.A.(lider) z Gdańska; Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM S.A.) z Gdyni; PGZ Stocznia Wojenna z Gdyni za nowoczesny niszczyciel min, okręt projektu 258-ORP Albatros

 

Wyróżnienie Specjalne Rady Programowej:

  • Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego z Warszawy za BotTROP-system wykrywania botów w sieci komputerowej

 

Nagroda Defender:

  • AMZ-KUTNO S.A. (lider) z Kutna; WOJSKOWY INSTYTUT ŁĄCZNOŚCI im. prof. dr hab. J. Groszkowskiego- PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY z Zegrza Południowego; Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki; WOJSKOWY INSTYTUT CHEMII I RADIOMETRII  z Warszawy  za LOTR-Lekki opancerzony transporter rozpoznawczy
  • Zakłady Mechaniczne TARNÓW S.A.(lider) z Tarnowa; Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego z Warszawy; STEKOP S.A. z Warszawy za PERUN-autonomiczny pojazd kołowy z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych
  • PCO S.A. z Warszawy za głowicę optoelektroniczną GOS-1
  • Jelcz Sp. z o.o., Jelcz-Laskowice za kołowy zestaw do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsiennicowego o ładowności powyżej 63 ton kryptonim JAK
  • LUBAWA S.A.(lider) z Ostrowa Wielkopolskiego; Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX z Łodzi; MindMade Sp. z o.o. z Warszawy za przeciwwybuchowe i odłamkoodporne ubranie ochronne nowej generacji EOD ONE
  • Cleamix Oy , Finlandia za Cleamix VCS-SERIES
  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (lider) z Warszawy; Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki; Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa z Warszawy; MSP INNTECH Sp. z o.o. z Warszawy za JET-2 LM manewrujący odrzutowy statek powietrzny z głowicą taktyczną
  • Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A., Konieczki za kamizelkę kuloodporną ROCK ONE
  • MINDMADE Sp. z o.o. | GRUPA WB za bezpieczny, zintegrowany system łączności dyspozytorskiej i zarządzania kryzysowego PIK-MC
  • UMO Sp. z o.o. z Zielonki za system AXON NETWORK TASER 7+kamera AXON BODY 3

 

Nagroda Główna Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Zbrojnych za zwycięstwo w konkursie „Najlepsza prezentacja – najlepsze stoisko”

  • Inspektorat Rodzajów Wojsk

 

Wyróżnienie Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych

w kategorii: ROZPOZNANIE

Dla: ICEYE Polska Sp. z o.o.  z Warszawy
Za: system satelit rozpoznawczych  w technice SAR

w kategorii: Wsparcie Operacji

Dla: Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A. z Bydgoszczy
Za: sterowany przeciwpancerno- przeciwburtowy ładunek wybuchowy SPPŁW

w kategorii: Zabezpieczenie Operacji

Dla: Jelcz Sp. z o.o., Jelcz-Laskowice
Za: kołowy zestaw do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsiennicowego o ładowności powyżej 63 ton kryptonim JAK

w kategorii: Przetrwanie i Ochrona Wojsk

Dla: Advanced Protection Systems SA z Gdyni
Za: kontenerowy system zwalczania bezzałogowych statków powietrznych SKY CTRL (czyt. skaj kontrol)

w kategorii: Wsparcie Dowodzenia 

Dla: Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A.  z  Zegrza Południowego
Za: aparatownię łączności cyfrowej- transmisyjnej AŁC-T

 

Nagroda Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w kategorii sprzętu i wyposażenia lekkiej piechoty

Dla: Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.  z Tarnowa
Za: moździerz LMC z celownikiem cyfrowym

 

Wyróżnienie Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w kategorii sprzętu i wyposażenia lekkiej piechoty

Dla: LUBAWA S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej z Wrocławia
Za: zestaw sprzętu minerskiego i rozpoznawczo-zaporowego ZMR

 

Nagrody i wyróżnienia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

WYRÓŻNIENIE
za wzorową realizację zadań związaną z dostosowaniem do eksploatacji w Siłach Zbrojnych RP pojazdów specjalnych COUGAR 4x4 MRAP

otrzymuje: Dowódca 10  Opolskiej Brygady Logistycznej Pana gen. bryg. Maciej SIUDAK oraz Dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej Pan płk Witold BARTOSZEK


NAGRODA
za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej i innowacyjnej

otrzymuje: Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie
za: opracowanie projektu: Stanowisko szkoleniowe silnika 2.0 CRD VW Crafter.

 

Pierwsze wyróżnienie
za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej i innowacyjnej

otrzymuje: 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
za opracowanie projektu: Przewodnik technologiczny na wykonanie obsługi okresowej samobieżnego przeciwlotniczego zestawu POPRAD

 

Drugie wyróżnienie
za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej i innowacyjnej

otrzymuje: 2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie
za opracowanie projektu Procedura obsługiwania prewencyjnego urządzenia HGPST.

 

Trzecie wyróżnienie
za zaprezentowanie stanowiska w układzie tematycznym

otrzymuje: Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie

 

Nagroda Specjalna Ministra Rozwoju  i Technologii

dla "Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia"

  • WB Electronics S.A.
  • Jakusz Sp. z o.o.

 

Nagrody Prezesa Targów Kielce

  • Dla: Wojskowego Instytutu Łączności im. prof. Janusza Groszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy z Zegrza Południowego
    Za: urządzenie IP-Krypto 2 (system do kryptograficznej ochrony informacji w sieciach IP) kr. SZAŁWIA

  • Dla: JAKUSZ Sp. z o.o.(lider) z Kościerzyna; Jelcz Sp. z o.o., Jelcz-Laskowice
    Za: KRISTA - specjalistyczny pojazd inżynieryjno-saperski z modułową zabudową na pojeździe Jelcz wyposażony w pojemnik przeciwwybuchowy o odporności na detonację 10 kg materiału wybuchowego w ekwiwalencie TNT oraz pocisku artyleryjskiego 152 mm

  • Dla: Creotech Instruments S.A. z Piaseczna
    Za: satelitę obserwacyjnego o nazwie EagleEye

 

 

Nagrody za aranżację stoiska

 

Wyróżnienia:

  • ALLIES INCORPORATED Sp. z o.o. (B-81)
  • ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. (D-22)
  • Griffin Group S.A. Defence Sp. k. (E-37)
  • SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ-INSTYTUT LOTNICTWA (D-54)
  • MEGMAR LOGISTICS & CONSULTING Sp. z o.o. (E-55)
  • Northrop Grumman Defense Systems (E-17)

 

Medale:

  • ASELSAN, Turcja (F-38)
  • ASFAT, Turcja (G-63)
  • BAYKAR MAKINA SANAYI VE TICARET A.Ş., Turcja (F-34)
  • MAKINE VE KIMYA ENDUSTRISI INC., Turcja (G-62)
  • Hanwha Defense, Korea Płd. (D-3)
  • ROKETSAN, Turcja (F-39)
  • SAAB Technologies Poland Sp. z o.o. (F-33)
  • SARSILMAZ SİLAH SANAYI A.Ş., Turcja (G-57)
  • STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş., Turcja (G-46)
  • WB GROUP (F-4)
  • WOJSKOWY INSTYTUT TECHNICZNY UZBROJENIA (D-24)

 

Medal za organizację i sprawne przeprowadzenie Wystawy Sił Zbrojnych:

  • Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

Za przygotowaną z rozmachem ekspozycję zbiorową:

  • Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (Hala C i D-1)

Za profesjonalną organizację  wystawy narodowej Turcji:

  • Presidency of The Republic of Türkiye Defence Industry Agency (SSB), Turcja (F-36)